Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arciso08

Arkadaşlar bi sorum var benimde, ben 2018 deki bedellie başvurmuşdum ve 15000 ödeyip 21 günlük askerlik yapıcaktım. Fazla kilomdan dolayı bana tecil verildi. Şu anda da devam ediyor Aralık'ın sonuna kadar. Benim merak ettiğim birliğe katıldıktan sonra 21 günlük askerliği 30 gün yapan arkadaşlarla beraber mi yapıcam? Çünkü bana askeriyede tüm haklarınız bizde saklı 21 gün askerlik hizmeti yapacaksınız teciliniz bittiğinde dediler. Eğer erken terhis olucaksam benim yemin törenine hazırlanmam şu anki bedellilerden bir hafta önce olucak, hiç böyle bir durumla karşılaşıldı mı bilmiyorum. Bir fikri olan var mı acaba bu konuyla ilgili

Aynı senin durumunda olan bir arkadaş vardı koğuşumuzda.1 hafta erken terhis oldu, yemin törenini de tek başına yaptı.

• Kasım Ankara gidecekler için wp telegram grubu varsa pm atsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba, belki önceki gönderilerde sorulmuştur ama son zamanlarda bedelliye giden arkadaşlara birkaç sorum var;
    Cep telefonu getirme olayı en son ne durumda?
    Askercell durumu en son nedir?
    Bir de yanımıza almamız gerekenler konusunda güncel tavsiyeleriniz nelerdir?
    Kasım ayında gidiyorum, herkese iyi teskereler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belive or not

Arkadaşlar Merhaba, belki önceki gönderilerde sorulmuştur ama son zamanlarda bedelliye giden arkadaşlara birkaç sorum var;
    Cep telefonu getirme olayı en son ne durumda?
    Askercell durumu en son nedir?
    Bir de yanımıza almamız gerekenler konusunda güncel tavsiyeleriniz nelerdir?
    Kasım ayında gidiyorum, herkese iyi teskereler

bende 21 kasım amasya sizin neresi?

• JeaveN- kullanıcısına yanıt
    Burdur hocam

• Eylül de Burdur da yaptım,sorumlularıniz olursa yazabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arciso08

Arkadaşlar bi sorum var benimde, ben 2018 deki bedellie başvurmuşdum ve 15000 ödeyip 21 günlük askerlik yapıcaktım. Fazla kilomdan dolayı bana tecil verildi. Şu anda da devam ediyor Aralık'ın sonuna kadar. Benim merak ettiğim birliğe katıldıktan sonra 21 günlük askerliği 30 gün yapan arkadaşlarla beraber mi yapıcam? Çünkü bana askeriyede tüm haklarınız bizde saklı 21 gün askerlik hizmeti yapacaksınız teciliniz bittiğinde dediler. Eğer erken terhis olucaksam benim yemin törenine hazırlanmam şu anki bedellilerden bir hafta önce olucak, hiç böyle bir durumla karşılaşıldı mı bilmiyorum. Bir fikri olan var mı acaba bu konuyla ilgili

Gazinoda yemin edersin. Nöbetçi asker kimse bölüğünüzde o gün yada manga komutanınız eşliğinde nizamiyeden terhis belgenle çıkarsın bir sıkıntı olmaz.

Gözünüzde büyütmeyin böyle şeyleri.

• Arkadaşlar siz bedelli parasını başvurudan kaç gün sonra yatırdınız?

ben 2 ay süre var diye biliyordum.

1. 9 eylülden başvurdum, şimdi 14/12/2020'a kadar yatırın diyor. Sizce sistemsel bir hata mıdır?
  • Elverişsiz raporu alınca para iadesi kaç günde yapılıyor.Ayın 2 sinde raporu şubeye teslim edip işlemleri tamamladım.Parayı rapor onaylandık tan sonramı yoksa önce mi istiyorsun diye sordular.Hakkımı kaybetmemek için sonra dedim.13 gün geçti belli bir zaman dilimi yok mu?

• arkadaşlar ben tecil iptal başvurusunda bulundum. bedelli için başvurmak istiyorum ama '' e-Devlet kapısından sevk başvuruları sonlandırılmıştır.'' hatası alıyorum. şubeyi mi gitmem gerekli başvuru yapmam için ?

• Beyler askerlik anılarınızı ve tecrübelerinizi anlatsanız da konu biraz şenlense..

Var mı Beşiktepe/Tekirdağ'da yapan kişiler?

• Bedelli askerlige basvurdum ve ilk olarak Ocak ayini sectim. Ocak'in kacinda aciklanacagi belli mi? Ve askerlik secilen ay icinde tamamlaniyor mu? Yoksa sectigimiz ay icinde baslayip diger ayda bitebilir mi? Salliyorum 13 ocak - 12 subat arasi gibi. Cunku Ocakta aciklandiginda boyle olmuyorsa 2 gun sonra askere gel mi diyecekler :D

• dmitnick D kullanıcısına yanıt
    Hocam genel olarak nasıldı? Komutanlar, koğuş, günlük rutin, vs.
    Bir de yanına neler aldın? Neleri almamızı önerirsin? Akıllı telefon getirdin mi? Bir de saç tıraşı kaç numara yapmıştın?
    Teşekkürler

• Merhabalar
    Tecilim 08.02.2020 tarihinde bitiyor ve ben bahar döneminde yüksek lisans yapmak istiyorum.
    Bedelli askerlikten faydalanmak için bakaya kalmamak ve yoklama kaçağı olmamak gerekli. Tecilim bittikten hemen sonra yoklama kaçağı mı oluyorum?
    Yüksek lisans ile askerliğimi tecil ettireceğim fakat girmek istediğim üniversitelerin kayıt tarihleri 8 Şubattan sonra. Yüksek lisanstan sonra askerliğe gitmeyi düşünüyordum. Eğer yüksek lisansı bekleyip yoklama kaçağı olursam bedelli askerlikten
    faydalanmamış olacağım. Tecilden bittikten hemen sonra yoklama kaçağı mı oluyorum?

• İyi günler DH ailesi. E-devlet üzerinden bedelli askerlik yapmaya çalışıyorum ama en yakın askerlik şubesine başvurun diye uyarı çıktı. Bugün askerlik şubeye gittim ama bana doğru düzgün bilgi bile vermeden elime bedelli kayıt formu tutturdular ve doldurmamı istediler. Doldurduktan sonra ise bedelli yapmak istediğine emin misin diye sordular ben de evet dedim. O zaman tecilini bozuyoruz dediler ben de nasıl yani deyince de açıklama bile yapmadılar düşün öyle gel dediler. Ben zaten düşündüm??

O zaman ben size sorayım. 17 Ocak 2021'de tecilim bitiyor ve en geç ne zaman bedelliye başvurmam gerekiyor acaba? Lütfen aydınlatır mısınız?

• arkadaşlar bedelli askerlikte rdm koğuşu varmı ben büyük ihtimal rdmde olacağım antipderesan kullanıyorum durum nedir

• beyler artık üniden mezun olmak üzereyim o yüzden yavaş yavaş askerlik konusunu araştırmaya başladım

öncelikle bu saatten sonra bedelli askerlik yapmanın bir mantığı var mı sizce beyler

sonuçta kenarda duran bi para yok bişey yok... e zaten devlet kredisi borcum var onu ödemem gerekecek...her şeyi geçtim bedelli askerlik yapsan bile 21 gün mü 1 ay mı ne yine askerlik yapmak gerekiyormuş, bu detayı ben unutmustum konuyu görünce hatırladım. dolayısıyla durduk yere 31k para vermenin şu an gereksiz oldugunu düşünüyorum. ama belki başka arkadaşlar yardımcı olurlar gözden kaçırdıgım bişey olabilir.

bilg mühendisi olarak mezun olacağım, işi hemen bulabilir miyim yoksa uzun bi süre işsiz mi kalırım orası da meçhul. hiçbişeyin garantisi yok sonuçta

sizce napmak lazım beyler? bazıları da ne yap et bedelli yap 1 yıl maaşınla öde vs diyor da ne bileyim sonra pişman olmak var. bi an önce askerliği yapıp aradan çıkarmak daha mantıklı sanki. siz ne düşünüyorsunuz?

• Epsilon kullanıcısına yanıt
    Askerliği yapmadan iş bulunmuyor. Daha doğrusu bulma şansın çok ciddi oranda düşüyor. Bence askerliği aradan çıkart bir an önce. Zaten normal askerlik 6 ay. İzin kullanmayınca 5.5ay. Okul bitince askerlik şubesine gidersin bir sonraki celp döneminde askere alınırsın. Bedelli yapsan hem 1 ay askerlik yapacaksın hem 40k ya yakın para vereceksin hem de ne zaman gitmek istediğini seçsen de rasgele bir tarihe atacaklar belki 1 sene askere gitmeyi bekleyeceksin. Ha cepte para çoksa 2 yıl tecil ettir iş aşbakmaya başla. Tecil bitince veya keyfin olunca bedelli yaparsın. Hatta yüksek lisansa başlayıp 3-5 sene askerliği sallama şansın da var ama dediğim gibi aradan çıkarmak daha mantıklı geliyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Askerliği yapmadan iş bulunmuyor. Daha doğrusu bulma şansın çok ciddi oranda düşüyor. Bence askerliği aradan çıkart bir an önce. Zaten normal askerlik 6 ay. İzin kullanmayınca 5.5ay. Okul bitince askerlik şubesine gidersin bir sonraki celp döneminde askere alınırsın. Bedelli yapsan hem 1 ay askerlik yapacaksın hem 40k ya yakın para vereceksin hem de ne zaman gitmek istediğini seçsen de rasgele bir tarihe atacaklar belki 1 sene askere gitmeyi bekleyeceksin. Ha cepte para çoksa 2 yıl tecil ettir iş aşbakmaya başla. Tecil bitince veya keyfin olunca bedelli yaparsın. Hatta yüksek lisansa başlayıp 3-5 sene askerliği sallama şansın da var ama dediğim gibi aradan çıkarmak daha mantıklı geliyor bana.

teşekkürler hocam

valla benim de aklımda normal yapıp aradan çıkartmak vardı ama youtubeda biraz video falan izledim, internetteki yorumları falan okudum işin doğrusu soğudum resmen askerlikten. şu an 1 ay bile çok geliyor parası neyse vereyim yeter ki bunları yaşamayayım moduna girdim yani. çok farklı bir ortama benziyor bu askerlik, benim gibi birini gerçekten zorlar gibi.

ama işin diğer ucunda da sizin belirttiğiniz şeyler var işte , paraya bakıyor her şey. para yok bişey yok ,askerliği tecil ettirsen bu sefer askerlik yapmadın diye işe almayacaklar yine mal gibi kalıcaksın ortada. valla kararsız kaldım acayip gözümde büyüyor şu iş valla ya.

• 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.