Şimdi Ara

Yeni Başlayacaklar İçin Sıvı Soğutma Rehberi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
23
Favori
19.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • costom sistem tahmini kaç para tutuyor parçalar göremedim yazdınız mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost-ysn

costom sistem tahmini kaç para tutuyor parçalar göremedim yazdınız mı.

Hayır öyle bir şey yazmadım. Bu başlık altında yazmayı da düşünmüyorum. Gelelim sorunuzun yanıtına yani custom sistemin tahmini maliyeti ne kadar tutar;

Tahmini kaç para tutuyor un ucu çok çok açık bir soru. Neden? Öncelikle kasınız buna yani custom a uygunmu yoksa yeni kasa mı alacaksınız? Kaç işlemci ve kaç ekran kartı soğutacaksınız? Kaç radyatör ve kaçlık radyatör kullanacaksanız? Tek pompalı kurulum mu çift pompalı kurulum mu yapacaksınız? Ram ler, anakart mofsetleri, hdd yada hddleri soğutacakmısınız? Bu tamamiyle sizin soğutmayı hedeflediğiniz parçalar ve onlara ayıracağınız bütçeniz ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [juggernaut] -- 13 Mayıs 2015; 11:59:32 >
  • [juggernaut] [ kullanıcısına yanıt
    Hocam insanları güzel bilgilendiriyorsun, bence devam et yazmaya, yarım kalmasın.
  • Güzel ve olumlu yorumunuz için teşekkür ederim. Önümüzdeki günlerde birkaç ekleme yapacağım.
    Çok teşekkür ederiz.
  • Rica ederim
  • ###### Sildim , bende bilgi vermek amaçlıydı uyarı için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF Eren -- 28 Temmuz 2015; 11:47:17 >
  • Sayın BF Eren;

Bu başlık tamamiyle yeni başlayacak olanlara bilgi vermek amaçlı olup, ticari amaçlarınız için reklam yapmanız hoş değil. Mesajınızın bu başlıktan silinmesi için talepte bulunacağım kusura bakmayın.
    Hayırlı işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [juggernaut] -- 28 Temmuz 2015; 11:36:32 >
  • Teşekkürler.
  • Hocam sıvı sogutma suyunu neyr gmre hazırlıcax elimde saf su ve antifriz var 2sinden ne kadar koycam ayrıca antifrizin rengini nasıl nasıl koyu yapabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay1074

Hocam sıvı sogutma suyunu neyr gmre hazırlıcax elimde saf su ve antifriz var 2sinden ne kadar koycam ayrıca antifrizin rengini nasıl nasıl koyu yapabilirim.

Karışımınızı şu şekilde hazırlayabilirsiniz;
    1) Öncelikle eczaneden en büyük boylardan bir tane enjektör alın.
    2) Temiz boş bir şişe ayarlayın.
    3) Enjektörün ölçü çizgileri üzerinde yazan rakamlardan birini ölçek olarak belirleyin ve boş kabınıza bir ölçü saf su bir ölçü antifiriz koyarak %50 karışım şeklinde sıvınızı bir önceki adımda hazırladığınız boş şişenin içerisine aktarın. Ekipmanınızın neler olduğunu bilmiyorum ama bu yöntemle istediğiniz miktarı karışım oranlarını saptırmadan çok kolay hazırlayabilirsiniz.

Antifirizinizin rengini normal koşulda koyultamazsınız. Herhangi bir renk pigmenti (örneğin gıda boyası, konsantre sanayi tipi renk pigmenti vb) ile denerseniz de sisteminizi malulen erken emekli edersiniz. Antifirizi hazırlayan kimse o renk pigmentini o bilir yada hammadelerin karışımı sonucu o renk oluşur. Lütfen ekstra şeyler denemeyin.
  • Hocam elleriniz dert görmesin. Çok güzel bir yazı. Bunu listeme aldım.

Sizden bir ricam var. Ben ilk defa soğutucu alacağım. Sıvı yada hava arasında kaldım.
    Noctua 12s yada sıvı soğutma almayı planlıyorum. Max bütçem 250 lira.

Benim isteğim sessizliğin yanı sıra,
    uzun ömür,
    5ghz hıza O.C imkanı.

6700k işlemci ile kullanacağım.
    Alacağım anakart msi z170a gaming pro modeli.

Bana öneri yaparsanız çok mutlu olurum.
  • çok iyi ve verimli bir yazıteşekkür ederiz. Bu yazıyı koyun chip dergisine yayınlasınlar:D
  • Rica ederim. Övgü dolu mesajınız şakamı gerçek mi bilemedim ama yinede teşekkürler :)
  • merhaba arkadaşlar bu işte yeniyim ve kafamı kurcalayan bi soru var.

benim rezervuarım yatay şekilde duracak. yatay şekilde dururken sisteme suyu nasıl dolduracam acaba.

çok basit bi soru olabilir ama mazur gorun daha yeni başladım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xLazine

merhaba arkadaşlar bu işte yeniyim ve kafamı kurcalayan bi soru var.

benim rezervuarım yatay şekilde duracak. yatay şekilde dururken sisteme suyu nasıl dolduracam acaba.

çok basit bi soru olabilir ama mazur gorun daha yeni başladım:)

Eski tip rezervuarlarda üstte 1 alta bir delik olmak üzere 2 delik vardır ki şayet öyle ise işiniz biraz zor. Yeni versiyonlardan yani her iki taraftada 2-3 deliği olanlardan ise sıkıntı yok. Örneğin; rezervuarı yatık konuma getirdiniz solda üstte kalan deliğe rezervuara girişi bağlar sol tarafta altta kalan deliğede çıkışı bağlarsınız olur biter. Soldaki delik yukarıda olacağı için enjektör ile delik hizasına varana kadar sıvınızı doldurabilirsiniz.
  • tşk ederim dostum.

youtubedende izledim ogrendim. bakalım bi kasa projem var tamamlarsam 1 aya paylaşacam. iyi günler.
  • Allah senden razi olsun bu konu çok işime yaradı ellerin dert gormesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecenin bir vakti yazdığın güzel yorumun için teşekkür ederim Allah (c.c) cümlemizden razı olsun.
    ne yapalım ek parası kazanırke bıraz faydalı bılgı ogreneyım dedım xD
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.