Şimdi Ara

Yeni Başlayacaklar İçin Sıvı Soğutma Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
109
Cevap
23
Favori
19.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşine yaradıysa ne mutlu bana...

Soruna gelirsek; Arclic boruları sıcak hava üfleyen fön makinesi ne benzer bir cihazla rahatlıkla bükebiliyoruz. Mesela ben koçtaş tan 45 liraya bir tane aldım çok iyi iş görüyor... Tabi borulara derece vermek için de marangoz dan kalıp yaptırmak yada disk benzeri aparatlar bulmakta yarar var...

Bak bu arkadaşın yaptığı gibi;https://www.youtube.com/watch?v=OdCriHLND2Y
  • off enfes olur ya böyle bir kasa :D çok heves ettim şimdi.Tekrar video için teşekkürler abi.Boruya vereceği 2. 90 derecede bir an kopacak sandım Isı tabancasından ne zaman çekmemiz gerektiğini anlamak için biraz deneme yapmak lazım sanırım.:D İçine sokulan lastikde çok akıllıca olmuş.Erirken birbirine yapışıp çapını daraltmaması için heralde.Ben öyle anladım en azından Çok büyük bir keyif bu custom sıvı soğutma.İnsanların neden delisi olduğu anlaşılıyor.Yaparken bile eğlendiren hatta oldu olmadı diye heyecanlandıran bir şey gibi görünüyor dışardan..

• Ridianod kullanıcısına yanıt
    Aynen bu işlerde boruyu biraz fazla almakta yarar var. Sonuçta birazı telef olabiliyor:) içindeki kauçukta aynen senin belirttiğim gibi iç çapın bozulmasını önlemek ve ısıyı geniş tabana yaymak için. Sonuçta bükülme işlemi geniş alanı kapsalamalıki az ısınan yerlerin şekli bozulmasın. Masa modunda da teknik ve malzeme konusunda yardımım olur. Tabi sen bir mezun ol iş bul v.s de :)
  • İnş abi Tekrar paylaşımlarınız için teşekkür ederim ^_^
  • [juggernaut] [ kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam konu için teşekkürler benim gibi bu işe yeni başlamayı düşünenler için çok yararlı bir konu. Ben de bu sıralar custom sıvı soğutma kurmayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok iyi olur.
    Custom su soğutma kuracağım PC'deki parçalar şu şekilde:
    İntel İ7 5820K işlemci (4.6 GHz civarına OC yapmayı düşünüyorum)
    2x SLI Asus ROG GTX 980 Poseidon (Custom Bios ile 1600-1700MHz'ye kadar OC yapmayı düşünüyorum)
    Asus ROG Rampage V Extreme Anakart
    Corsair Obsidian 750D Full Tower Kasa
    Bu sistem için nasıl bir soğutma işimi görecektir? Daha ilk custom su soğutma sistemim olacağı için çok extreme bir şeye girişip çok masraf yapasım da gelmiyor. Parçaları Amerika'dan almayı düşünüyorum. Ve birkaç parçaya karar verdim araştırmalarım ile ama karar veremediğim parçalar da var. Sizin de değerlendirmenizi ve fikirlerinizi duymak isterim. Parçalar şu şekilde:
    CPU Blok: XSPC Raystorm
    GPU Blok: ASUS Poseidon'un içinde var zaten
    Rezervuar, Pompa ve Radyatörlere ise karar veremedim. (Özellikle de Radyatöre)
    Aklımdaki seçenekler şöyle:
    Pompa: XSPC D5 Vario (1200) veya Swiftech MCP655TM (1500)
    Rezervuar: XSPC Photon 170 veya 270
    Bir de XSPC'nin Photon 170/270 ile D5 Vario pompalı bir seti var. Üst üste takılmış şekilde. Bu da ilgimi şekti. Sizin öneriniz nedir? Bu Sistem için 1200'lük pompa yeterli mi? Yoksa 1500 mü lazım?
    Radyatör olarak ne tavsiye edersiniz? Başlangıç için kalın bir 360mm'lik radyatör yeterli mi, yoksa 360+240 mı yapmalıyım? Radyatör olarak tavsiyeniz hangi marka/model?
    Ayrıca akrilik boru kullanmayı düşünüyorum sistemde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alcatraz_tr

Merhaba hocam konu için teşekkürler benim gibi bu işe yeni başlamayı düşünenler için çok yararlı bir konu. Ben de bu sıralar custom sıvı soğutma kurmayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok iyi olur.
    Custom su soğutma kuracağım PC'deki parçalar şu şekilde:
    İntel İ7 5820K işlemci (4.6 GHz civarına OC yapmayı düşünüyorum)
    2x SLI Asus ROG GTX 980 Poseidon (Custom Bios ile 1600-1700MHz'ye kadar OC yapmayı düşünüyorum)
    Asus ROG Rampage V Extreme Anakart
    Corsair Obsidian 750D Full Tower Kasa
    Bu sistem için nasıl bir soğutma işimi görecektir? Daha ilk custom su soğutma sistemim olacağı için çok extreme bir şeye girişip çok masraf yapasım da gelmiyor. Parçaları Amerika'dan almayı düşünüyorum. Ve birkaç parçaya karar verdim araştırmalarım ile ama karar veremediğim parçalar da var. Sizin de değerlendirmenizi ve fikirlerinizi duymak isterim. Parçalar şu şekilde:
    CPU Blok: XSPC Raystorm
    GPU Blok: ASUS Poseidon'un içinde var zaten
    Rezervuar, Pompa ve Radyatörlere ise karar veremedim. (Özellikle de Radyatöre)
    Aklımdaki seçenekler şöyle:
    Pompa: XSPC D5 Vario (1200) veya Swiftech MCP655TM (1500)
    Rezervuar: XSPC Photon 170 veya 270
    Bir de XSPC'nin Photon 170/270 ile D5 Vario pompalı bir seti var. Üst üste takılmış şekilde. Bu da ilgimi şekti. Sizin öneriniz nedir? Bu Sistem için 1200'lük pompa yeterli mi? Yoksa 1500 mü lazım?
    Radyatör olarak ne tavsiye edersiniz? Başlangıç için kalın bir 360mm'lik radyatör yeterli mi, yoksa 360+240 mı yapmalıyım? Radyatör olarak tavsiyeniz hangi marka/model?
    Ayrıca akrilik boru kullanmayı düşünüyorum sistemde.

Bana kalırsa kasa sana dar gelecek. 800d yada 900d ye düşünmeni şiddetle tavsiye ederim. çünkü minimum 360+240 lık radyatöre ihtiyacın olacak. Birde rezervuar pompa vs derken yer sıkıntısı yaşaman kaçınılmaz gibi duruyor. 750d nin sıfırının fiyatı ile 2. el 800d- yada 900d arasında çok fazla bir uçurum yok. tekrar düşünmeni tavsiye ederim.

rezervuar ve pompa ikili kombinasyonunda ek yı tek geçiyorum. 1500lt/h tabikide.

şimdi gelelim işlemci block una. bunu en iyi karşılatırma test söyler. ufak bir araştırma ile aşağıda sana çok faydası dokunacağını düşündüğüm karşılatırmalı test sonuçlarını buldum. rasa yı saymazsak çok abartı farklar yok.
    Yeni Başlayacaklar İçin Sıvı Soğutma Rehberi

radyatörlere dair karşılaştırmalı test sonuçları da aşağıda;
    Yeni Başlayacaklar İçin Sıvı Soğutma RehberiYeni Başlayacaklar İçin Sıvı Soğutma RehberiYeni Başlayacaklar İçin Sıvı Soğutma Rehberi

fanlarını hangi devirde kullanacaksan ve bütçen hangisine yetiyorsa ki aralarında uçuk farklar yok. onu almanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [juggernaut] -- 23 Mart 2015; 13:28:12 >

• [juggernaut] [ kullanıcısına yanıt
    1) Önerileriniz için teşekkürler. Kasam zaten şu anda var. Yeni alacağım bir parça değil. O yüzden kasamı değiştirmeyi düşünmüyorum şu an. Ve aslında sığacağını düşünüyorum bileşenlerin. Sonuçta Full Tower bir kasa. Mid Tower ile bile yapılanları görüyorum helal olsun diyorum adamlara :D
    2)Rezervuar-pompa combosu olarak tavsiyeniz üzerine EK'ya göz attım. Fiyat olarak daha uygun XSPC setlerine göre buna karşın pompanın 1500 lt/h olması da güzel. Ama Hep küçük boyutlarda rezervuar var bu setlerde. Boyutu ne kadar olmalı rezervuarın? Kasamda oyuncak gibi gözükmesini de istemiyorum açıkçası. Boyutun küçük veya büyük olmasının bir avantajı yararı vs var mı? XSPC'yi sevmemdeki sebep rezervuarın ortasındaki çubuğa, led ile istediğimiz rengi verebilmemizdi.
    3) Asında EK'nin EVO Cooper modelinin daha iyi olduğunu biliyorum ama pc’min tasarım odaklı bir pc de olmasını istediğimden XSPC Raystorm'u seçmiştim. Sanırım çok farketmeyecektir.
    4) Fanı kaç devirde kullanırım bilmiyorum ama ses benim için çok problem değil. Genellikle kulaklık takıyorum PC başındayken. O yüzden 2.000 küsur rpm'de bile çalıştırabilirim fanları
    5) Üste takacağım 360mm'lik radyatöre karar verebildim sayenizde. Koolance HX-360XC radyatörü alacağım. İlginç bir şekilde daha yüksek performansına rağmen fiyatı rakiplerine göre daha uygun. Kasanın altına da 240mm'lik bir radyatör takmayı düşünüyorum. Birkaç araştırmadan sonra buraya uygun bir radyatör de bulurum.
    6) Radyatörlere hangi fanı önerirsiniz? Ben Corsair SP120 serisini beğendim ama markaya takılarak yanılmak da istemiyorum. Nasıldır Corsair'in bu fanları? Önerebileceğiniz başka fanlar var mı? (Rengi siyah veya siyah/kırmızı olması lazım)
    7) Ayrıca bir de boru kalınlığı mevzusu var. İnce boru büyük kasada oyuncak gibi gözükecektir gibime geliyor. Borunun kalınlığı ne kadar olmalı Corsair Obsidian 750D'ye ve diğer parçalarıma göre kaç mm'lik bir boru güzel gözükecektir? (kıvrılanlardan değil de akrilik boru kullanacağım)
    8)Radyatör, Pompa, Blok, Rezervuar, Boru, Sıvı ve Fan haricinde hangi parçalar almam gerekiyor? Boruları birleştirmek için, suyu katmak/boşaltmak için vs gerekli parçaları söylerseniz çok yararlı olur onları da alırım aynanda, sonra onlar için ayriyetten uğraşmak istemem. O parçalar hakkında bilgim yok pek.
    Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şu anlık bu kadar sorularım

• quote:

Orijinalden alıntı: alcatraz_tr

1) Önerileriniz için teşekkürler. Kasam zaten şu anda var. Yeni alacağım bir parça değil. O yüzden kasamı değiştirmeyi düşünmüyorum şu an. Ve aslında sığacağını düşünüyorum bileşenlerin. Sonuçta Full Tower bir kasa. Mid Tower ile bile yapılanları görüyorum helal olsun diyorum adamlara :D
    2)Rezervuar-pompa combosu olarak tavsiyeniz üzerine EK'ya göz attım. Fiyat olarak daha uygun XSPC setlerine göre buna karşın pompanın 1500 lt/h olması da güzel. Ama Hep küçük boyutlarda rezervuar var bu setlerde. Boyutu ne kadar olmalı rezervuarın? Kasamda oyuncak gibi gözükmesini de istemiyorum açıkçası. Boyutun küçük veya büyük olmasının bir avantajı yararı vs var mı? XSPC'yi sevmemdeki sebep rezervuarın ortasındaki çubuğa, led ile istediğimiz rengi verebilmemizdi.
    3) Asında EK'nin EVO Cooper modelinin daha iyi olduğunu biliyorum ama pc’min tasarım odaklı bir pc de olmasını istediğimden XSPC Raystorm'u seçmiştim. Sanırım çok farketmeyecektir.
    4) Fanı kaç devirde kullanırım bilmiyorum ama ses benim için çok problem değil. Genellikle kulaklık takıyorum PC başındayken. O yüzden 2.000 küsur rpm'de bile çalıştırabilirim fanları
    5) Üste takacağım 360mm'lik radyatöre karar verebildim sayenizde. Koolance HX-360XC radyatörü alacağım. İlginç bir şekilde daha yüksek performansına rağmen fiyatı rakiplerine göre daha uygun. Kasanın altına da 240mm'lik bir radyatör takmayı düşünüyorum. Birkaç araştırmadan sonra buraya uygun bir radyatör de bulurum.
    6) Radyatörlere hangi fanı önerirsiniz? Ben Corsair SP120 serisini beğendim ama markaya takılarak yanılmak da istemiyorum. Nasıldır Corsair'in bu fanları? Önerebileceğiniz başka fanlar var mı? (Rengi siyah veya siyah/kırmızı olması lazım)
    7) Ayrıca bir de boru kalınlığı mevzusu var. İnce boru büyük kasada oyuncak gibi gözükecektir gibime geliyor. Borunun kalınlığı ne kadar olmalı Corsair Obsidian 750D'ye ve diğer parçalarıma göre kaç mm'lik bir boru güzel gözükecektir? (kıvrılanlardan değil de akrilik boru kullanacağım)
    8)Radyatör, Pompa, Blok, Rezervuar, Boru, Sıvı ve Fan haricinde hangi parçalar almam gerekiyor? Boruları birleştirmek için, suyu katmak/boşaltmak için vs gerekli parçaları söylerseniz çok yararlı olur onları da alırım aynanda, sonra onlar için ayriyetten uğraşmak istemem. O parçalar hakkında bilgim yok pek.
    Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şu anlık bu kadar sorularım

Günaydın,

1-4-5) yı pm den görüştüğümüz için tekrar yazmıyorum.

2) Rezervuarın boyuntunun ne kadar olduğu önemli değil 6cm lik rezervuarda olabilir 60cm likte. Onun görevi sadece akışkana ev sahipliği yapmak. Senin kasanda 15cm-20cm aralığındaki herhangi bir rezervuarın yeterince iyi duracağına eminim. xspc foton tube lere bende bayılıyorum. ama zamanla sıkar diye düşünüyorum. sanırım 17cm - 25 cm yükseklik ölçüleri vardı o yüzden sana 17cm liği uyar. Güzel bir kasa bulabilirsem kendi build imde silindir rezervuarların bir tarafta tek öbür tarafta üç yada dört çıkışlı modelleri var onlardan 20cm lik civarı kullanacağım. benim dükkanımda her ikisininde örneklerini görebilirsin.

3) O konuda hemfikiriz.

6) İster inan ister inanma ama sistemimi dağıtıncaya kadar psu ların dandik fanlarını push-pull kullandım. Onlarda bile temmuz ağustos sıcaklarında default değerlerde 10.5 - 21.5 derece (gece-gündüz) arasında kullandım. Fakat bazen insan sessizlikte istiyor o yüzden zamanı geldiğinde sessiz olabilecek bir fan seçmeni tavsiye ederim (fan konusunda mümkün mertebe marka olayına girmek istemiyorum o yüzden beni mazur gör ama sana karşılaştırmalı test atıyorum).

Yeni Başlayacaklar İçin Sıvı Soğutma Rehberi

7) 14-16 lık borularla birlikte Ek nın rakorlarını çok güzel uygulayabilirsin. Tercihim 16 lık akrilik borudan yana.

8) Bu sorunu oturup kağıt üzerine çizerek detaylandırmak gerekir. Ama pm den de konuştuklarımıza dayanarak kabaca ihtiyacın olacak birkaç şey fan kontrolcü, dirsek, vana ve baytar iğnesi ben sıvılarımı onunla dolduruyordum. Ben olsam bunların yanına ek olarak 3 adet T koyar bu T lere 3 adet sensör takıp cpu, gpu ve rezervuar ın çıkışlarına bağlayarak eş zamanlı 3 noktada sıcaklık takibini sağlardım. Böylece mevsimsel yada oda koşullarına bağlı olarak sistemdeki fanların yada pompanın hızını arttırıp azaltırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [juggernaut] -- 24 Mart 2015; 12:19:50 >

• Abi yine sizi etiketleyemediğim için düz mesaj şeklinde yazıyorum.Bu block ve radyatörlerin yıpranma durumları var mıdır? (Herhangi bir fiziksel darbeye maruz kalmadıkları sürece) Ne kadar sürede bir temizlenmelidir ? TEmizlemek için sirke gibi yorumlar okudum.BUnlarıda açıklarsanız sevinirim.Okuduğumu hatırlamıyorum bu bilgiler hakkında bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Abi yine sizi etiketleyemediğim için düz mesaj şeklinde yazıyorum.Bu block ve radyatörlerin yıpranma durumları var mıdır? (Herhangi bir fiziksel darbeye maruz kalmadıkları sürece) Ne kadar sürede bir temizlenmelidir ? TEmizlemek için sirke gibi yorumlar okudum.BUnlarıda açıklarsanız sevinirim.Okuduğumu hatırlamıyorum bu bilgiler hakkında bir şey.

Kullanılan akışkana veya akışkan karışım oranlarına yada sisteme dahil diğer bileşenler bu sorduğun soruların hepsine müdahele edebilir. Örneğin; bazı hazır sıvılar sistem (blok, radyatör) içerisinde tortu bırakabilir, yada bazen sıvıların içine atılan gümüş tozu blok ve diğer ekipmandaki korozyunu hızlandırır ama bununda etkisi atılan gümüş miktarına bağlıdır veyahut geçenlerde burada bir arkadaş paylaşmıştı ondaki sorunda rakordaki o-ring i sıktığında ezilmesi sonucu o-ring ten kopan minik parçaların sistem içerisine dağılarak blokta tortu oluşturmasıydı ki buna ilk kez tanık oldum. Ancak şöyle düşünürsen, radyatör üreticilerin bir kısmı 2-5 yıla varan garantiler veriyorlar. Antifiriz ve saf su karışımı kullanan biri olarak 2 yıl boyunca blok ve radyatör temizledim, tertemizde duruyor. Evet, sirke olayını bende çoğu kez okudum. Ama iyi durulamak gerektiğini atlamamak lazım. Sonuçta bakır malzeme çok çabuk oksitlenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: [juggernaut]

quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Abi yine sizi etiketleyemediğim için düz mesaj şeklinde yazıyorum.Bu block ve radyatörlerin yıpranma durumları var mıdır? (Herhangi bir fiziksel darbeye maruz kalmadıkları sürece) Ne kadar sürede bir temizlenmelidir ? TEmizlemek için sirke gibi yorumlar okudum.BUnlarıda açıklarsanız sevinirim.Okuduğumu hatırlamıyorum bu bilgiler hakkında bir şey.

Kullanılan akışkana veya akışkan karışım oranlarına yada sisteme dahil diğer bileşenler bu sorduğun soruların hepsine müdahele edebilir. Örneğin; bazı hazır sıvılar sistem (blok, radyatör) içerisinde tortu bırakabilir, yada bazen sıvıların içine atılan gümüş tozu blok ve diğer ekipmandaki korozyunu hızlandırır ama bununda etkisi atılan gümüş miktarına bağlıdır veyahut geçenlerde burada bir arkadaş paylaşmıştı ondaki sorunda rakordaki o-ring i sıktığında ezilmesi sonucu o-ring ten kopan minik parçaların sistem içerisine dağılarak blokta tortu oluşturmasıydı ki buna ilk kez tanık oldum. Ancak şöyle düşünürsen, radyatör üreticilerin bir kısmı 2-5 yıla varan garantiler veriyorlar. Antifiriz ve saf su karışımı kullanan biri olarak 2 yıl boyunca blok ve radyatör temizledim, tertemizde duruyor. Evet, sirke olayını bende çoğu kez okudum. Ama iyi durulamak gerektiğini atlamamak lazım. Sonuçta bakır malzeme çok çabuk oksitlenir.

Yani işin masterından öğrenip yaparsan mis gibi kullanabilirsin diyorsunuz. Tamamdır abi çok teşekkür ederim. Peki bu korozyon dediğiniz şey tortu değil mi? Öyle bir şeyse temizlenmesi mümkün değil mi?

• Korozyon; metal ve metal gibi sert sert malzemelerin yüzeyinden yada içerisinden geçen malzeme sebebiyle zamanla yıpranması, aşınması yada oksitlenmesi (paslanması) olayına verilen gelen isimdir. Tortuda; görünüş ve nitelik itibari ile homojen gibi görünün sıvıların içerisindeki madde yada bileşiklerin çeşitli faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde stabil olarak bulunduğu kabın yada hareket ettiği hattın içerisinde herhangi bir noktada birikmesi. Örneğin; cam kapta bulunan sudaki içerisindeki kirecin kaba nüfuz etmesi, çaydanlık yada çamaşır makinesindeki kireç, hazırladığınız nescafeyi içmeyip bıraktığınızda bardağınızı temizlemek için boşalttığınızda bardağın iç yan çeperlerinde ve tabanında gördüğünüz kahverengi katman gibi.

Korozyon, pas sökücüler yada fiziksel yöntemlerle bertaraf edilebilir ama metal malzemenin o bölgesindeki kalınlıkta azalma olur. Tortuda, birikenin niteliğine bağlı olarak fiziksel metoda baş vurmadan (zımparalama, taşlama) kimyasal hafif çözücüler yada en kötüsü elle ovalayarak temizlenebilir. Ancak şu var, kullandığımız ekipmanları boyut olarak düşünürsen küçük olduklarından bu işleri yapmak çok az zahmetli ve bana göre hassas bir iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: [juggernaut]

Korozyon; metal ve metal gibi sert sert malzemelerin yüzeyinden yada içerisinden geçen malzeme sebebiyle zamanla yıpranması, aşınması yada oksitlenmesi (paslanması) olayına verilen gelen isimdir. Tortuda; görünüş ve nitelik itibari ile homojen gibi görünün sıvıların içerisindeki madde yada bileşiklerin çeşitli faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde stabil olarak bulunduğu kabın yada hareket ettiği hattın içerisinde herhangi bir noktada birikmesi. Örneğin; cam kapta bulunan sudaki içerisindeki kirecin kaba nüfuz etmesi, çaydanlık yada çamaşır makinesindeki kireç, hazırladığınız nescafeyi içmeyip bıraktığınızda bardağınızı temizlemek için boşalttığınızda bardağın iç yan çeperlerinde ve tabanında gördüğünüz kahverengi katman gibi.

Korozyon, pas sökücüler yada fiziksel yöntemlerle bertaraf edilebilir ama metal malzemenin o bölgesindeki kalınlıkta azalma olur. Tortuda, birikenin niteliğine bağlı olarak fiziksel metoda baş vurmadan (zımparalama, taşlama) kimyasal hafif çözücüler yada en kötüsü elle ovalayarak temizlenebilir. Ancak şu var, kullandığımız ekipmanları boyut olarak düşünürsen küçük olduklarından bu işleri yapmak çok az zahmetli ve bana göre hassas bir iş.

Anladım abi.Toparlayacak olursak o zaman aşırı sıkmaktan kaçınıp,sıvıyı adam gibi bir karışımla ve belli zamanlarda değiştirerek kullanırsak uzun süre başımızı ağrıtmaz değil mi abi ?

• Aynen
  • Nerden bilgi alırım nerden araştırmaya başlarım derken mükemmel bir konuya denk geldim. Ben hava soğutmadan sıvıya, mümkünse custom'a geçmeyi planlıyorum. Ancak diğer bir hayalim eşim ve benim pc'lerimizi kasa kullanmak yerine tek bir masanın içine yerleştirmek. Uzun soluklu bir proje olacak. Bakalım bütün yaz bununla uğraşmak istiyorum. Eğer zaman zaman yardıma ihtiyacım olursa bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden teşekkürler!
  • Rica ederim. Çalışmanızı merakla bekliyor olacağım. Kolay gelsin
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    O kopan parçaların sahibi benim :D Sadece o ring değil. Kullandığınız rakorlar metal birçok blokta plastik bağlantıya sahip. Sıkma esnasında demir plastiği de koparıp sistem içine bırakıyor. İmkan varsa filtre kullanın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

O kopan parçaların sahibi benim :D Sadece o ring değil. Kullandığınız rakorlar metal birçok blokta plastik bağlantıya sahip. Sıkma esnasında demir plastiği de koparıp sistem içine bırakıyor. İmkan varsa filtre kullanın derim.

Şimdilik hiç bir şeye imkan yok başkan ama bunu kesinlikle aklıma bulundurucam.Biz bilindik bütün olasılıkları düşünelimde ^^ Filtrede öyle ya da böyle şart vesselam.Uyarı için çok teşekkür ederim.İyi forumlar.
  • Mukemmelsin kardeşim eline sağlık düzgün Türkçene ve ozenine de hayran kaldım.Bu konuda 0 bilgim vardı ve yakında bilgisayar kurmayı düşünüyorum sıvı soğutmalı yapmak kafama yattı artık

• Teşekkür ederim. Umarım gönlünüzce bir sistem kurarsınız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.