Şimdi Ara

Yeni başlayacak ve hedefi yüksek olan birisi için dövüş sporu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2-3 saniyede biten küçük dalaşmalar dışında hayatımda hiç kavga etmedim sayılır, hep dövüş sporlarına bir ilgim vardı fakat hiç yazılma fırsatım olmadı. Hedefim hem sokakta kendimi çok rahat bir şekilde savunabilmek, hem de başarabilirsem profesyonel olarak da dövüşebilmek.

17 yaşındayım, boyum 1.76, kilom 70 civarı, vücudum sıska-orta arası biraz yağ var o kadar, 1-2 haftadır fitness yapıyorum bunun dışında hiçbir spor geçmişim yok.

Khabib Nurmagomedov'un tarzını oldukça beğeniyorum, ve bir yerde okuduğum kadarıyla kendisinin bu kadar başarılı olmasının sebebi Muay Thai, Judo, Jiu-jutsu ve choke wrestling (Güreşin boğma kısmı)'e hakim olmasıymış.

Sizce bende mi bu sporlardan biriyle başlamalıyım?

• Khabib Nurmagomedov MMA yapıyor bildiğim kadarıyla. MMA'le ilgili pek bir bilgim olmasa da eğer kondisyon'un yüksek ise Boks yapmanı öneririm, Eğer profesyonel yapıcaksan Boks sokakta saydıklarından daha avantajlıdır. Ha diyorsan ki benim kondisyonum az o zaman Muay Thai, Kick boks veya Ju Jitsu yapabilirsin.

Sokakta hangisi daha iyi sıralaması yapıcak olursam şu şekilde;

Boks>Muay Thai>Kick boks>MMA>Ju Jitsu>Judo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VizildayamayanSinek -- 22 Mart 2020; 13:38:6 >
  • VizildayamayanSinek kullanıcısına yanıt
    ya yine sen burdada karamis ju jitsu,judo yu.17 yasindasin yasitiz, sen okulda bir kavga yasadiginda boksor olup yumrugu koydugun gibi adamin cene,burun kirarsin fakat sonra polislik idarelik olursun.Ju jitsu,judo gibi sporlarda ayakta,yerde her sekilde kilitler ve bogmalar dusurmeler oldugu icin kisinin canini cok fazla yakarsin (istersen kirarsin) ama iz birakmazsin bu da senin icin yeterlidir.Arkadasin soyledigi seye gelince eger bir grappling yapan sporcu gardini kapatip kafasini yumruktan korur boksore sarilirsa o boksorun vay haline,kol kiriklari,eklem kiriklari,gogus kafesi kirigi-catlagi olusabilecek muhtemel seylerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GKT ailesi olarak herkese iyi günler dileriz arkadaşlar,

İstanbul (Anadolu Yakası) içerisinde MMA/BJJ ve Self-Defense eğitimi almak isteyenlere önemle duyurulur;

06.12.2021 tarihi ile beraber İstanbul ili Pendik İlçesinde " GOKCEHANKIRBACTEAM " olarak Brazilian Jiu-Jitsu derslerimize başlamış bulunmaktayız. Her yaş grubuna uygun olan eğitim müfredatımız "Self-Defence ve Sportif Brazilian Jiu-jitsu" üzerinedir.

Eğitim Programımız, " Fundamental, Advanced ve Black Belt " olarak 3 gruptan oluşmaktadır. Her bir program 16 haftadan, her bir hafta 2 dersten ve her bir ders ise 3 temel teknik üzerinden işlenmektedir. Program sürecinde 96 ayrı Self-Defence ve BJJ tekniği öğrencilere aktarılır.

Eğitim günlerimiz hafta içi Pazartesi ve Çarşamba günleridir.

Eğitim saatlerimiz akşam 20:00 olarak belirlenmiştir.

İletişim:

Gsm: 0(532) 697 74 50

Instagram: @mertmericgkt

Brazilian Jiu-Jitsu Nedir?

Bir savunma sanatı olan Brazilian Jiu Jitsu, Japon dövüş sanatları ustası Maeda’nın 1914 yılında Brezilya’ya yerleşmesi ve Carlos Gracie’ye bu sanatı öğretmesi sonrasında Gracie Ailesi tarafından geliştirilmiştir. Hem felsefesi hem de ruha ve fiziğe sağladığı faydaları nedeniyle ülkemizde de ilgi görmeye başlayan Brazilian Jiu Jitsu’da mücadele ağırlıkla yerde verilir. Her yaştan kadın ve erkeğin yapabileceği bir spor dalı olan Brazilian Jiu Jitsu turnuvalarında kilo ve kuşak kategorilerinin yanı sıra yaş kategorileri olup, bu kategoriler 55 yaş üstü kategorisine kadar çıkar.

Brazilian Jiu-Jitsu'ya Başlamak İçin 10 Neden:

1- Jiu-Jitsu ile kendini savunabilirsin.

2- Jiu-Jitsu ile kendine saygın, güvenin artar ve karakterin güzelleşir.

3- Jiu-Jitsu ile bedenin çalışır kolların, karin ve kalçan şekillenir.

4- Jiu-Jitsu metabolizmanı hızlandırır ve vücut direncini arttırır.

5- Jiu-Jitsu solunum yollarını geliştirir.

6- Jiu-Jitsu ile ürkek ve tedirginliğin yerini sakinlik ve kendinden eminlik alır.

7- Jiu-Jitsu oto kontrolü geliştirir.

8- Jiu-Jitsu esnekliği arttırır.

9- Jiu-Jitsu reflekslerini geliştirir.

10-Jiu-Jitsu duygularını kontrol etmene yardim eder.

Yeni başlayacak ve hedefi yüksek olan birisi için dövüş sporu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.