Şimdi Ara

YENİ AVEO HB 1.4 LT mi ASTRA CLASSİC 3 ESSENTİA mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.İkinci araç alma çalışmalarım devam ediyor,bir türlü karar veremedim aylardır :) Bu süre zarfında çeşitli markaların modellerini inceledim.polo,i 20 ,sandero,corsa,aveo vs...listeyi daha da uzatmayayım...en son aveo almaya karar vermişken opel astra ilişti gözüme.sizce bu 2 araçtan hangisi tercih edilebilir?tam aklım aveoya yatarken bir türlü tam emin olamıyorum.bişeyler eksik sanki...2.el de almak istemiyorum,bir türlü karar veremedim.

• aveo
    (sedan olursa iyi bence)
  • arkadaş aveo ne araba mı?chevroletin araçları çok çirkin al birini vur ötekine. corsa bile aveodan daha iyi araba.astra ile kıyaslaman abes olmuş biraz.eğer alabilecek gücün varsa astrayı al,keyfine bak! fiyatlarda çok çok makul biliyorsun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nirvana333 -- 19 Mayıs 2012; 11:54:31 >
  • Alman kalitesine güveniyorsan Astra
  • Astra nin iç mekanı Aveo dan daha kalitelidir ve Astra C segmenti bu yuzden tercih edilebilir

Fakat yeni Aveo da C segmentini aratmıyor ornegin Astra dan üstün oldugu bir cok şey olabilir

LTZ alcaksaniz yeni Aveo tavsiye ederim. Tasarım, güvenlik ve donanım olarak dikkat çeken bir araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

arkadaş aveo ne araba mı?chevroletin araçları çok çirkin al birini vur ötekine. corsa bile aveodan daha iyi araba.astra ile kıyaslaman abes olmuş biraz.eğer alabilecek gücün varsa astrayı al,keyfine bak! fiyatlarda çok çok makul biliyorsun!

hocam ikisi de general motors bünyesinde üretiliyor diye biliyorum.zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki...aveo'nun dış görünüşü agresif ve güzel bence.bu iki aracı kıyaslamak istememin sebebi fiyatlarının neredeyse aynı olması.ayırabileceğimiz bütçenin üst limiti 30 bin civarı (+- 1000-2000).30 bin tl verip aveo ya da polo vs. mi yoksa astra classic 3 mü?diğer astraları kıyaslamaya katmıyorum çünkü limiti aşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Astra nin iç mekanı Aveo dan daha kalitelidir ve Astra C segmenti bu yuzden tercih edilebilir

Fakat yeni Aveo da C segmentini aratmıyor ornegin Astra dan üstün oldugu bir cok şey olabilir

LTZ alcaksaniz yeni Aveo tavsiye ederim. Tasarım, güvenlik ve donanım olarak dikkat çeken bir araç.

aveo yu test etme şansımız oldu.1.4 otomatikti test aracı.gidişi gayet güzeldi,eşim rahat kullandı.özellikle sahip olduğu donanımlar cazip kılıyor.yalnız bence en büyük handikapı çok uzun süre yollarda yok.araç mesela bi 5 sene kullanımda ne kadar dökülecek bakmak lazım.zaman zaman diğer aracımızı da kullanabilmesi açısından manuel bir araç tercih edeceğiz.astrayı test etmedik, açıkcası ben astraların fiyatlarının daha pahalı olduğunu düşünüyordum.ne de olsa segmenti bile farklı...inceleyince eski bir kasa olmasından ötürü sanırım fiyatları baya makul geldi.birkaç hafta içinde tercih etmiş olacağız sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: airturkey

quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Astra nin iç mekanı Aveo dan daha kalitelidir ve Astra C segmenti bu yuzden tercih edilebilir

aveo yu test etme şansımız oldu.1.4 otomatikti test aracı.gidişi gayet güzeldi,eşim rahat kullandı.özellikle sahip olduğu donanımlar cazip kılıyor.yalnız bence en büyük handikapı çok uzun süre yollarda yok.araç mesela bi 5 sene kullanımda ne kadar dökülecek bakmak lazım.zaman zaman diğer aracımızı da kullanabilmesi açısından manuel bir araç tercih edeceğiz.astrayı test etmedik, açıkcası ben astraların fiyatlarının daha pahalı olduğunu düşünüyordum.ne de olsa segmenti bile farklı...inceleyince eski bir kasa olmasından ötürü sanırım fiyatları baya makul geldi.birkaç hafta içinde tercih etmiş olacağız sanırım.

teyzem 2005 kalos kullanıyor, 7 senedir 80.000 kmye dayandı araba taş gibi hala

ben 2009 aveo kullanıyorum 3 senedir 30.000 km oldu, arabayla girmedigim yol, çukur, kasis kalmadı yine hala taş gibi

ki kalos daewoo menşeili bir arabadır. benim aveo ise kalos un GM eli deymiş halidir

yeni aveo ise %100 GM tarafından üretilen tasarlanan bir araçtır, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz zaten motoru, şanzımanı ve bir çok parçası opel ile birebir aynı (cruze ve astra gibi)

• elbette ki Astra alınır.

easytronic full donanımlı c sınıfı astra her zaman galip gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

elbette ki Astra alınır.

Hocam easytronic ve konfor paketsiz olanı kiyaslamam gerekiyor.yoksa fiyat artıyor ve başka seçenekler ortaya çıkıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30'a sıfır C sınıfı eski de olsa iyi. 1.6 motor LPGsiz üzebilir. Vergi olarak 1.4 ile aynı ama dizel aveo işin içine girerse vergi ve yakıt olarak 2. araç için daha mantıklı olabilir. Şehir içinde B sınıfı araçlar bazen daha kullanışlı oluyorlar. Astra yıllardır kendini kanıtlamış bir otomobil. Ancak ESP, hız sabitleyici ve yokuş kalkış desteği gibi şeylerri almak için ya dolusunu ya da otomatik viteslisini almanız gerek. Ben aveoda da astrada da otomatiği tavsiye etmiyorum. Aveodaki daha sorunsuz olabilir belki ama ikisi de yakıtı artırıyorlar. Ben 2. araç için 1.3 LT dizel aveo tercih ederdim. Neredeyse yarı yarıya yakıt masrafı düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airturkey

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

elbette ki Astra alınır.

Hocam easytronic ve konfor paketsiz olanı kiyaslamam gerekiyor.yoksa fiyat artıyor ve başka seçenekler ortaya çıkıyor.

Aveonun güvenlik donanımları daha üst seviyede.

ama astra ne de olsa c sınıfı olduğu için insanın aklını çeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 19 Mayıs 2012; 21:46:38 >
  • bende düşün düşün yaz geldi.Ben tam aveo derken bir süre kia rio en sonda megan3-36 bine yada son baharda jetta 1.2 42 bin
  • Astra

• Astra
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

Astra

Nedenleriyle irdelersek daha iyi olacak sanırım...

• Tartışmasız astra.Aveo sadece güvenlik donanımı olarak üstün ama astra zaten aveodan daha tok bir araba.Sürüşünün de astra kadar keyifli olacağını sanmam.Tip olarak da astra daha iyi.Eski kasa derseniz size corsa veya Jazz almanızı öneririm.Hatta mümkünse cam tavanlı bir Jazz çok çekici olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan12312

Tartışmasız astra.Aveo sadece güvenlik donanımı olarak üstün ama astra zaten aveodan daha tok bir araba.Sürüşünün de astra kadar keyifli olacağını sanmam.Tip olarak da astra daha iyi.Eski kasa derseniz size corsa veya Jazz almanızı öneririm.Hatta mümkünse cam tavanlı bir Jazz çok çekici olur.

Sıfır jazz 40 binlerden başlıyor,o seçeneği en başlarda eledim hocam.

• Corsa enjoy alalım hocam yaz bitecek.
  • Astra classic te olsa hemen herşeyi aveo dan daha iyi yapıyor.

Yol tutuş
    Sessizlik
    iç mekan genişliği
    Bagaj hacmi
    Vites geçişleri
    Direksiyon hassasiyeti
    Düz gidiş
    Frenler
    Malzeme kalitesi
    Performans
    Konfor vb.

Yani herşeyi neredeyse iyi yapan bir araç ki eski olarak geçsede bir çok kişi için görüntü olarak bile aveo dan çok daha iyi görünmekte.

Sonuç açık,astra daha iyi bir seçim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.