Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (390. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
673.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snoppy

Led farlarda hiç mi olmuyor, yoksa normalde oluyor da Doğuş bunu yine opsiyon mu yapmış, o yüzden mi yoktu bizim araçlarda? Ben işin bu noktasındayım.
    Ledlerde hiç yok hocam, opsiyon olarak da yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mayh3m

Selam ahali

2. el 2016 A3 Sportback Ambiente 1.6 TDI 81(110) kW(hp) S tronic model araç satın aldım.

Alırken hiç aklımda yoktu uzun bir pazarlık sürecinden sonra almak zorunda kaldım gibi bir şey oldu:)

Aracımda led farlar + far yıkama, cam tavanlı sunroof, hız sabitleme vb var ama aldığımın 2. gününde usb girişinin ve navigasyonun olmadığını görünce şok olmuştum

Doğuş Bursa ya giderek navigasyon yüklenmiyor mu diye gittim sordum maalesef olmuyor diye direkt kestirip attılar :)

Benim tecrübeli arkadaşlara sorum var. Audi ve Doğuş grubunda ki ilk aracım ve haziran ayında aracımın garantisi sona eriyor. 2 yıl daha garanti uzatma hakkım var. Sizce garantiyi uzatmalı mıyım? Bu doğrultuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevirim zira aracımda şuan ön park sensöründe bir nokta saçmalıyor, anahtardan bazen sunroof kapanmıyor ve bazen ise araç rölantide çalışırken sarsıyor. Bu problemler için önümüzde ki Çarşamba günü Doğuşa gidip şikayetlerimi belirteceğim. Ne gibi bir iyileştirme veya onarım uygulayacaklar açıkçası merak ediyorum.

Ayrıca MMI versiyonu P5101. Bu versiyon en güncel hali mi? Yoksa daha güncel bir versiyon var mı?

Teşekkürler.
    Arka sayfada kaynamasın :)

• Dijital hız göstergesi var mı bu araçta bulamadım da?

• Direksiyonun sol tarafındaki liste gibi görünen tuş gösterge ekranını farklılaştırıyor. Hatırladığım kadarıyla; yol bilgisayarı (standart ekran), hız göstergesi, verimlilik modu, gece modu tarzı seçenekler mevcut. Oradan seçebilirsiniz.

PS: Makyajlı araçdan biliyorum ancak aynı şekilde olması lazım.
  • Arkadaşlar merhaba,

Motordan gelen ses sebebiyle bir konu açtım, yardımlarınızı beklerim;

https://forum.donanimhaber.com/motor-sogukken-gelen-cik-cik-sesi-videolu--132716422
  • cauchy-schwarz kullanıcısına yanıt
    Dediğinize katılıyorum araba alırken ben de aynı kanaateydim. Ancak burda farklı bir durum var. Teknoloji o kadar ilerlemişken ve bu kullanılan teknolojinin sürüm maliyeti çok çok ucuzlamışken, araca hız sabitleme koymamak, basit bir usb girişi vermemek vs bunlar hoş değil. Motor performansını arttırırsın, şanzımana yatırım yaparsın... bunun parasını istersin ama bahsettiğim çağın gereği olan ucuzlamış teknolijiden bu kadar fahiş ücret almak bana dürüstlükten öte kazıklama metodu gibi geliyor. Gerçi burada aracı boş donanımla getirip bir iki özellik ekleyip sonrada dolu araç diye satan doğuş un da payı yüksek.

• arkadaşlar merhaba,

şuan kullandığım a3 sportback 2011 attraction’u satıp 2015 üzeri a3 sedan almak istiyorum. daha dolusunu alabileceğimden a3 sedan tercihimdir.

araçta bluetooth ve xenon far tercihimdir.

fakat sizlere sormak istediğim artık sanırım a3 ler attraction gibi sınıflara ayrılmıyor. 1.6 tdi için;

1)en iyi sınıf sıralaması nasıl olur?

2)a3 sedan 2. el piyasası nasıldır?

3)yakıt olarak sahibinden de a3 hb e göre daha tasarruflu görünüyor. nedeni ne olabilir?

4)satış ilanlarında fiyatlar 100-200 bin arasında değişiyor bu koca bir uçurum, hangisinin değerinde olduğunu nasıl anlayacağız?

şimdiden teşekkürler.

• mefisto84 kullanıcısına yanıt
    Kararınızın şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

13 ay kadar önce 2015 Model TDi Stronic Ambition + Sunroof + Cruise + BiXenon / Led Stop aracımı sattım. Aracı istediğim fiyatta 1 ay içerisinde sattım. Şayet istediğim fiyatta ısrarcı olmasaydım 2.gün bile satabilirdim. Araç kazasızsa , tatminkar donanimdaysa TDi Sedan kasa üzmüyor diyebilirim. Bir onceki aracım TSi Man. Highline Sunroofsuz GOLF'ü istedigim fiyatlara yakın bedelle satmam 8 ayımı almıştı.

Asiri bir konfor beklentiniz mevcut degilse spor süspansiyonla Ambition donanimi tercih edebilirsiniz. Ambition direksiyonu yuvarlak göbek , Drive Select Sürüş Profili Seçimi ve Spor Tasarım Koltuklari mevcuttur. Ambiante ise dört kollu göbekli direksiyona sahiptir , koltuklari parça deri kumaştan oluşmaktadır. Ambition standart donanimda Cruise mevcut değil ancak yetkili serviste takilabiliyor. Ambiante'de mevcut olmali. BiXenon far ve Led Stoplar / Sunroof hepsinde opsiyonel donanimda. Bu opsiyonlar ikinci elde aradiginiz araç fiyatının ederini belirlemede de size yardımcı olacaktir. Her ikisi de en az 5k + 5k fark ettirirler. İç - Dış veya İç & Dış S Line donanımın olup olmamasi da fiyatı çok etkiler.

Attraction donanım ise baz donanimdir.

2016 ile makyajli kasaya geçildi, makyajli kasa donanim farklarinda arkadaslar daha iyi yardımcı olabilirler.

Yakıt tüketimi Sportback'den az görünme nedeni Eu5 - Eu6 motor farkı olabilir. 2015 öncesi modellerde 105hp ve meşhur dieselgate skandalindan etkilenen motorlar. Şasi yılı 2015 ve sonrasi olanlar 110hp skandal dışı kalan motorlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 8 Mayıs 2018; 19:21:44 >
    merhaba bende 8v(2013-2016) ve 8w(2017-) sb kullanıcısı olarak bildiklerimi paylaşayım. Öncelikle makyaj öncesi kasa için konuşacak olursak;

Bluetooth standart ancak xenon far için aracın ambition/ambiante donanım olması gerekiyor.

1)ambition>ambiante>attraction (eğer konfor önceliği varsa ambiante>ambition)
    2)Bunun cevabını bilmiyorum ancak sb'ye göre daha iyi ülkemizde.
    3)Daha az hava direnci, daha iyi aerodinami
    4)Burası ipin koptuğu yer, makyaj öncesi kasada dizel alacaksanız sanıyorum 120-130 bandını aşmamalı tam dolu ambition/ambiante +sunroof araç. (Bunda yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir).

Makyaj öncesi kasa için durum buyken makyaj ile birlikte donanım farkı kalmadığını görüyoruz. Dynamic/Design/Sport araç arasında görsel farklılıklar mevcut (krom çıta-,jant,tampon gibi). Makyaj öncesi kasaya göre xenon,ön park sensörü, keyless go standart donanımlar. Bu araçlarda sunroof/katlanır ayna/geri görüş kamerası istiyorsanız donanımından bağımsız +prestij paket opsiyonunu içermesi gerekiyor. Bu araçlarda ise dolu dizel araçlar çok yüksek 150+bin TL gibi rakamlara çıkabilir. O sebeple arasında ciddi fiyat farkı olan 1.0 tfsi araca yönelebilirsiniz. Buradaki sıkıntı bu araçların şu an fiyatları tam oturmadı, önerim bayileri arayıp sıfır fiyatlarını sormanız ona göre 2. ele değer biçebilirsiniz.

Doğuşun ilginç fiyatlandırma politikası + vergi karmaşası yüzünden 2. eli sıfırından daha pahalı görülebilen bir piyasası var. Şahsi önerim dolu 1.0 alın makyajlı kasa imkan varsa (makyaj öncesi dizel ambiante/ambition'dan çok farklı olmamalı), donanım bu araçları çok farklılaştırıyor.

Umarım bir fikir verebilmişimdir, siz aklınıza gelenleri sorun elimizden geldiğince cevaplayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_ibrhm

merhaba bende 8v(2013-2016) ve 8w(2017-) sb kullanıcısı olarak bildiklerimi paylaşayım. Öncelikle makyaj öncesi kasa için konuşacak olursak;

Bluetooth standart ancak xenon far için aracın ambition/ambiante donanım olması gerekiyor.

1)ambition>ambiante>attraction (eğer konfor önceliği varsa ambiante>ambition)
    2)Bunun cevabını bilmiyorum ancak sb'ye göre daha iyi ülkemizde.
    3)Daha az hava direnci, daha iyi aerodinami
    4)Burası ipin koptuğu yer, makyaj öncesi kasada dizel alacaksanız sanıyorum 120-130 bandını aşmamalı tam dolu ambition/ambiante +sunroof araç. (Bunda yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir).

Makyaj öncesi kasa için durum buyken makyaj ile birlikte donanım farkı kalmadığını görüyoruz. Dynamic/Design/Sport araç arasında görsel farklılıklar mevcut (krom çıta-,jant,tampon gibi). Makyaj öncesi kasaya göre xenon,ön park sensörü, keyless go standart donanımlar. Bu araçlarda sunroof/katlanır ayna/geri görüş kamerası istiyorsanız donanımından bağımsız +prestij paket opsiyonunu içermesi gerekiyor. Bu araçlarda ise dolu dizel araçlar çok yüksek 150+bin TL gibi rakamlara çıkabilir. O sebeple arasında ciddi fiyat farkı olan 1.0 tfsi araca yönelebilirsiniz. Buradaki sıkıntı bu araçların şu an fiyatları tam oturmadı, önerim bayileri arayıp sıfır fiyatlarını sormanız ona göre 2. ele değer biçebilirsiniz.

Doğuşun ilginç fiyatlandırma politikası + vergi karmaşası yüzünden 2. eli sıfırından daha pahalı görülebilen bir piyasası var. Şahsi önerim dolu 1.0 alın makyajlı kasa imkan varsa (makyaj öncesi dizel ambiante/ambition'dan çok farklı olmamalı), donanım bu araçları çok farklılaştırıyor.

Umarım bir fikir verebilmişimdir, siz aklınıza gelenleri sorun elimizden geldiğince cevaplayalım.
    Ambition ve Ambiente paketlerde de Xenon opsiyon, yanlış anlaşılma olmasın.
  • Kuray K kullanıcısına yanıt
    Bilmiyordum hocam ben alırken bu paketlerde xenon var demişlerdi 2016da. Düzeltme için teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_ibrhm

Bilmiyordum hocam ben alırken bu paketlerde xenon var demişlerdi 2016da. Düzeltme için teşekkürler :)
    Ellerindeki araçlar içindir, Attraction araçlarda genelde boş geldiği için öyle denk gelmiştir. Yoksa opsiyon olarak kime eklenirse.
    2016 1.6 TDI SPORTLİNE SEDAN Araç sahibiyim (makyajlı kasa) aracım 15.000 km’de...Satmayı düşünüyorum. Bunu da burdan bildireyim ikametim İstanbul bu arada.

Makyajlı kasa ile attraction ambition ambitience yerine dynmic, design line ve sport line gelmiştir.

Bloototh ve matriks led farlar tüm donanımda var diye biliyorum.

Yeni tasarımda dynmic baz model, sport line da 5 farklı sürüş modu var 5 kol jant recaro kumaş koltuklar var designde ise 10 kol jant yarım deri koltuk alüminyum kapı şeritleri var.

Fiyat farklılıklarına gelince kimisi fiyatı anlamsız uçuk yazıyor en dolusu ekstralı diyor ama öyle değil. Bence en iyisi AUDİ’ye gidip sıfır fiyatını öğrenip ondan sonra pay biçmek. Fiyat alırken prestige paket dahil fiyat alın çünkü farkediyor bayağı (paket sunroof geri görüş ve katlanır ayna içeriyor)

Aracımı da satıyorum buraya da ilk teklifi yapayım hata boya kaza yok küçücük bir park çiziği var yarım parmak kadar. Rötüşle düzelir heralde nazarlık duruyor. aracım 15.000 km 4 yıl garantisi var 2016 kasım trafiğe çıkışlı. 1.6 TDI SPORTLİNE SEDAN Advance paket + sunroof + led. Fiyatına da 150.000 diyorum yakında ilanı verecem tabi o malum siteye 152.500 yazacam.

• Matrix LED farlar her araçta opsiyon olması lazım. Ön Xenon, Arka Halojen standart. Ön ve Arka LED olması opsiyon olmasi gerek.
  • Ensar-61 E kullanıcısına yanıt
    tüm donanımlarda xenon var hocam makyajlı kasada. Led farlar artık prestij paket ile geliyor önceden opsiyondu(Kayan sinyaller burada). Matrix Led dediğimiz ise uzun far asistanı olan, farklı bir ön cam gerektiren tamamen farklı bir donanım. a3'lerde bulmak imkansıza yakın ülkemizde.

Sizde bir çok satıcı gibi -matris led- vardır yazmayın ilanınıza :) Hayırlı satışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil_ibrhm -- 9 Mayıs 2018; 23:17:3 >
  • halil_ibrhm kullanıcısına yanıt
    Ya benim araçta ön farlarda düz bir şerit halinde led far ona ne diyecez peki :))) Bilgi için eyvallah... bir de dostum kayar sinyal hız sabitleme katlanır ayna vs bunlar Ender elektronikte ekletilebiliyor araca

• Maalesef A4 ve A3 ilanlarının pek çoğunda Matris - Matrix Led hatası yapılıyor. Bizler gelişmeleri takip eden kullanıcılar olarak bu hatayı ilanlarimizda yapmamaya özen gösterelim, ilan için arayanları bilgilendirelim. Matrix Led araç illaki vardır ama ya özel sipariştir ya da Doğuş 'un getirdiği nadir araçlardandır. Uzun Kısa Otm. Geçişi ve Aktif Viraj Farı olmayan Ledler standart Led Audi'lerde. Matrix Ledler otm. uzun kısa geçişi yapan ve aktif viraj farı olanlar. Ayrımı görselinden ziyade en rahat bu özelliği tespit edip tanımlayarak yapabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ensar-61

Ya benim araçta ön farlarda düz bir şerit halinde led far ona ne diyecez peki :))) Bilgi için eyvallah... bir de dostum kayar sinyal hız sabitleme katlanır ayna vs bunlar Ender elektronikte ekletilebiliyor araca
    Onlar Gündüz Farı olarak geçiyor. Gündüz Farları Şerit LED, Ana farlar Xenon. LED paketlerinde ikiside LED oluyoruz ve hem Ana farın hem sizin dediğiniz şerir LED şekli değisiyor. (Majyajli için)
  • Selamlar 2016 model A3 TDI Sedan ikinci yıl bakımını yaptıracağım. Yakın zamanda yaptıran var mı? Ne kadar tutuyor ve ne değiştiriyorlar?

Teşekkürler
  • İyi akşamlar arkadaşlar.Aracım 1.6 Tdı 2016 model A3.Aracım daha 33.000 km.Daha 2 hafta oluyor alalı.Aracı alırken audi yetkili serviste eksper yaptırdım ve hiçbir hata yok dendi.Bugün aldığımdan beri olan kontağı açınca tıs tıs diye gelen ses için servise gittim ve kayış değişcek 2-3 günlük işlemi var dendi.Kayış değişcekse motor mecbur inicek mi ? Böyle bi hata vardı eksper niye söylemedi o zaman nasıl bi işlem uygulamalıyım ?

• 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.