Şimdi Ara

Yeni Astra Sport Tourer mu? YENİ i30cw mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
4.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni Astra Sport Tourer 1.4 140 HP Cosmo 53.790
    YENİ i30 CW 1.6 CRDi STYLE 52.200 TL

aile arabası olarak düşündüğün için bu modellere bakıyorum ve en son ikisi arasında kaldım. i30'un avantajı dizel olması ama diğeri de opel. birde astranın sedanının aynı paketi ile arasında 5 milyar fark var oda ilginç gerçi. bana yardımcı olursanız sevinirim bilen kullanan var mı acaba opel de yakıt nasıl. şimdiden teşekkürler.

• 140 hp lik motor dizel araçla kıyaslandığında her zaman için daha fazla yakıt demektir.
    Diğeri de opel diye bir kıstas yok i30un opelden bir eksiği yok çünkü.
    i30 daha uygun bir seçenek olur.
  • Baya bir araştırdım ben bu konuyu, bir kaç gün önce de foruma konu açtım ve bugün 1.6 180 HP astra sport tourer siparişi verdim.

Kısaca anlatayım.

Dün gittiğimde Odak otomotive gittim orada bu araç yoktu, Insignia SW yi inceledim çok beğendim.

Bugün ise yolum balkan otomotive düştü ve aslında insignia almak için gitmiştim fakat Astra SW yi de görünce inceledim. Ön konsolunu daha çok beğendim. Fiyat olarak da baya bir fark vardı. Insıgnia'ya yaklaşık 80 bin lira verecektim fakat 58 bin liraya Astra üzerine anlaştım.

Yanında yedek orjinal silecek ve orjinal yedek paspas + vida stickerleri + kırmızı renk seçeneklerini de hediye ettiler.

Normalde bu kadar yapmıyorlarmış fakat fiyat pazarlığına girdiğim kişi babamın eski çalışanı olduğu için baya muhabbet döndü. Nişanlıma aldığımı da söyleyince "benden düğün hediyesi olsun o zaman" diyip bu seçenekleri sundu.

Tabii ki babamın oğlu değil, iyi bir pazarlıkla herkese bu seçenekleri sunacaklarını düşünüyorum.

Test sürüşü yapmadım fakat aracı showroom içinde yaklaşık 10 m ileri geri yapıp getirdim. Boş viteste gaza bastım, sesini dinledim. Hatta yere yatıp altına girip telefonun flaşıyla altına bile baktım.

1550 bagaj hacmi var araçta. Hem aile, hem de alışveriş meraklısı bir eşiniz varsa tam uygun bir araç. Ayrıca yakıt konusunda da şehir içi 9 lt şehir dışı 5 litre dediler. (1.6 turbo 180 hp benzinli için) Fakat biz Türk olduğumuz için genlerimizde var, her zaman fabrika verilerinin altında kullanırız araçları.

Teşekkürler...

• I30 derim ben, turbo astraya benzin yetmez. I30 un dizel olması büyük avantaj.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

140 hp lik motor dizel araçla kıyaslandığında her zaman için daha fazla yakıt demektir.

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

I30 derim ben, turbo astraya benzin yetmez. I30 un dizel olması büyük avantaj.

Dostlar 1530 kilo (yüksüz), 1.6 turbo 180 hp bir araba için sizce ş.içi 9, ş.dışı 5 lt tüketim normal, hatta az bile değil mi?
  • bence bir de renault megane ST'ye bir bakın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Dostlar 1530 kilo (yüksüz), 1.6 turbo 180 hp bir araba için sizce ş.içi 9, ş.dışı 5 lt tüketim normal, hatta az bile değil mi?

önemli olan fabrika verileri değil sizin ne tükettiğiniz.
    180 hp arabayı şehir içinde 10,şehir dışında 6 7 litrenin altına düşürmek çok zor(sakin kullanarak bile)
    dizel bu açıdan daha avantajlıdır.
    ha arkadaşımız çok yol yapmayayım der,performans ister o zaman benzinli öneririz.
  • renault megan hem bagajı küçük hemde donanım olarak yetersiz geldi bana opsiyonları koyunca alıyo başını gidiyo
  • i30'un CRDİ otomatik fazla tükettiğini duymuştum. İkisi de çok iyi araçlar ancak i30 sanki daha ağır basıyor
  • quote:

quote:

180 hp arabayı şehir içinde 10,şehir dışında 6 7 litrenin altına düşürmek çok zor(sakin kullanarak bile)
    ha arkadaşımız çok yol yapmayayım der,performans ister o zaman benzinli öneririz.

Aracı bugün sipariş ettim, ECOtec motor sahibi olduğu için bana şehir efsanesi gibi gelmedi açıkcası.

Satıcı da onayladı.

Kırmızı renk istediğim için biraz bekleyeceğim, aracı teslim aldığımda detaylı olarak konu açarım.

• İyi iyi,sportif SW tercih konuları artmaya başladı
  • i30
  • jetta
  • jettanın iç malzeme kalitesinin kötü olduğunu söylüyor test edenler o yüzden hiç düşünmedim. artı 3 ay sıra sanki bedava artı o pazarlık.
  • quote:

quote:

140 hp lik motor dizel araçla kıyaslandığında her zaman için daha fazla yakıt demektir.

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

I30 derim ben, turbo astraya benzin yetmez. I30 un dizel olması büyük avantaj.

Az tabiki bu değerleri yakalayabiliyorsa ama çok zor , fabrika verileri üzerine hesap yapmak biraz riskli diyorum. tabi yapılacak km de önemli fazla kullanım söz konusu değilse alınabilir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fuarda i30 CW nin içi daha ferah gelmişti bana. Astranın iç tasarımı, i30 un dış tasarımı, dizel motoru ve iç ferahlığı var. Astra dan daha geniş mi bilmiyorum ama içi daha geniş hissettiriyor insana.
  • hocam benzinli araca hiç bulaşmayın dizel alın bütçenizi düşünün. İ30 iyi bir araç sw karoser seçeneğide gayet şık fakat birde ceed in sw karoseri de var onuda bir inceleyin. Eğer otomatik vites düşünüyorsanız crdi+ otomatik kombinasyonu çok yakar buna yakınen şahidim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacibaspinar82

Sizce hangisi arkadaşlar ?
    Yeni Astra Sport Tourer 1.4 140 HP Cosmo 53.790
    YENİ i30 CW 1.6 CRDi STYLE 52.200 TL

aile arabası olarak düşündüğün için bu modellere bakıyorum ve en son ikisi arasında kaldım. i30'un avantajı dizel olması ama diğeri de opel. birde astranın sedanının aynı paketi ile arasında 5 milyar fark var oda ilginç gerçi. bana yardımcı olursanız sevinirim bilen kullanan var mı acaba opel de yakıt nasıl. şimdiden teşekkürler.

Öncelikle seçiminizin hakkınızda hayırlısı olmasını dilerim,

Ben 2011 Astra Hb 1.4T hb kulanıyorum, araçla yazın Ankara trafiğinde en fazla 8.5 litreye yaklaşıyorum, en az ise 6.8 litre civarında, ş.dışı yollarda ise ortalama 5.0 ile 5.5litre arası tüketimim oluyor, bir defalık tek başıma 80km (en fazla 90km) ile 6. viteste çok rahat bir güzergahta 4.4litre ortalamam da olmuştu (aynı şartlarda dizel Focus umla 3.4litre tutturmuştum.)

i30 Hb 1.6 benzinli modelini kullandığım kadarıyla kullanımı rahat, iç mekanı geniş, yol tutuş ve sertlik dengesi başarılı bir araç, yol sesi ve malzeme kalitesiyse Astra dan biraz daha kötüydü ancak montajı oldukca özenliydi, bunun dışında benzinli motor sessiz-titreşimsiz ve esnek ancak düzde kalkış dışında 1.4T Opel motoruna göre doğal olarak torku zayıftı, 1.6 dizel Hyundai motorunda durum tersine olabilir.

İki aracı da iyice denemenizi tavsiye ederim, iki seçeneğinde sizi memnun edeceğine eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacibaspinar82

Benzinli alacaksanız 2012 model 0 km D sınıfı Toyota Avensis 1.6 Elegant Extra'ya sıcak bakmaz mısınız ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondaPower -- 6 Ocak 2013; 11:24:26 >
  • quote:

quote:

quote:

Aracı bugün sipariş ettim, ECOtec motor sahibi olduğu için bana şehir efsanesi gibi gelmedi açıkcası.

Satıcı da onayladı.

Kırmızı renk istediğim için biraz bekleyeceğim, aracı teslim aldığımda detaylı olarak konu açarım.

180lik motor icin cok yakiyor deniyordu. Fordumda Insignia sahibi arkadaslar var onlar da cok yaktigini soyluyorlardi.

1.4 140hp icin ise yakit tuketimi iyi deniyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.