Şimdi Ara

Yeni Astra Sport Tourer mu? YENİ i30cw mu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
4.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: nacibaspinar82

Sizce hangisi arkadaşlar ?
    Yeni Astra Sport Tourer 1.4 140 HP Cosmo 53.790
    YENİ i30 CW 1.6 CRDi STYLE 52.200 TL

aile arabası olarak düşündüğün için bu modellere bakıyorum ve en son ikisi arasında kaldım. i30'un avantajı dizel olması ama diğeri de opel. birde astranın sedanının aynı paketi ile arasında 5 milyar fark var oda ilginç gerçi. bana yardımcı olursanız sevinirim bilen kullanan var mı acaba opel de yakıt nasıl. şimdiden teşekkürler.

Öncelikle seçiminizin hakkınızda hayırlısı olmasını dilerim,

Ben 2011 Astra Hb 1.4T hb kulanıyorum, araçla yazın Ankara trafiğinde en fazla 8.5 litreye yaklaşıyorum, en az ise 6.8 litre civarında, ş.dışı yollarda ise ortalama 5.0 ile 5.5litre arası tüketimim oluyor, bir defalık tek başıma 80km (en fazla 90km) ile 6. viteste çok rahat bir güzergahta 4.4litre ortalamam da olmuştu (aynı şartlarda dizel Focus umla 3.4litre tutturmuştum.)

i30 Hb 1.6 benzinli modelini kullandığım kadarıyla kullanımı rahat, iç mekanı geniş, yol tutuş ve sertlik dengesi başarılı bir araç, yol sesi ve malzeme kalitesiyse Astra dan biraz daha kötüydü ancak montajı oldukca özenliydi, bunun dışında benzinli motor sessiz-titreşimsiz ve esnek ancak düzde kalkış dışında 1.4T Opel motoruna göre doğal olarak torku zayıftı, 1.6 dizel Hyundai motorunda durum tersine olabilir.

İki aracı da iyice denemenizi tavsiye ederim, iki seçeneğinde sizi memnun edeceğine eminim.

yorumlarınız için teşekkür ederim

• Aracı haftaya Cuma teslim alıyorum dostlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Aracı haftaya Cuma teslim alıyorum dostlar.

Müsait zamanınızda bir inceleme bekleriz
  • Kia Ceed SW

Yeni Astra Sport Tourer mu? YENİ i30cw mu

Yeni Astra Sport Tourer mu? YENİ i30cw mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywolf35 -- 13 Ocak 2013; 17:56:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

quote:

Cumartesi söz vereyim o zaman, zaten teslim aldıktan sonra 1 gün boyunca sürerim heralde. Yeni bebek heyecanı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 13 Ocak 2013; 18:14:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

140 hp lik motor dizel araçla kıyaslandığında her zaman için daha fazla yakıt demektir.
    Diğeri de opel diye bir kıstas yok i30un opelden bir eksiği yok çünkü.
    i30 daha uygun bir seçenek olur.

i30 un opel den eksiği yok demişsiniz ancak; uzun vadede (ortalama 5 yıl) hyundaı ler opel sağlamlığını asla vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opelmania

quote:

140 hp lik motor dizel araçla kıyaslandığında her zaman için daha fazla yakıt demektir.

i30 un opel den eksiği yok demişsiniz ancak; uzun vadede (ortalama 5 yıl) hyundaı ler opel sağlamlığını asla vermez.

kim diyor vermeyeceğini ? opel diye birşey kaldımı da hala opel diyorsunuz ?

allah aşkına ismini dünyaya kanıtlayamamış bir yerde vauxxhall bir yerde opel arabaları garip garip ülkelere göre şekil değiştiren markanın neresi sağlam ?

hyundai o berbat amblemiyle dünyanın 4. en büyük otomobil üreticisi..

arkadaşa tavsiyem i30 almasıdır.. astranın malzeme kalitesi kesinlikle i30 dan iyi değil hatta önceki kasa astra H yeni kada J den daha kaliteli malzeme ve işçiliğe sahipti..

ayrıca 1.6 180 opel motoru şehir içi 10 11 den aşağı yakmaz... öyle olsa bizde nasılsa aynı vergiyi veriyoruz 3 5 daha koyar öyle bir motor alırdık. sen 9 yakacan ben 8 yakacam öyle bir dünya yok.. 180 ps lik turbo motora bınıyorsan Shell e benden çok gitmen gerekir.. öylee

son olarak son sözüm i30... al ve için rahat etsin. sadece bu kadar !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 14 Ocak 2013; 2:08:28 >

• quote:

accent deseydin buna katılırdım.
    fakat i30un opelden hiç bir eksiği yok 2. el galerici satışı olayı dışında.
  • arkadaş arabayı almış beyler bence daha fazla i30 diyerek üzmeyelim. tüp takılır mı bu 180ps lik alete onu konuşalım artık :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

quote:

Cumartesi söz vereyim o zaman, zaten teslim aldıktan sonra 1 gün boyunca sürerim heralde. Yeni bebek heyecanı gibi.

0 araç almanın en keyifli yanı:)Merakla bekliyoruz o zaman incelemenizi.

• Hyundai al diyenleri kaçı o paraya hyundai alırdı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalavun

Hyundai al diyenleri kaçı o paraya hyundai alırdı acaba?

doğru söze ne denir.
  • Hyundai i30 CW nin güzel bir incelemesi belki yardımcı olur. Araç kendine hayran bırakıyor gerçekten.

http://onurkoray.blogspot.com/2012/12/hyundai-i30-cw-16-crdi-elite.html

Bunlarda detaylı resimler;

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=544694642227268&set=a.544693105560755.139845.323139141049487&type=3&theater

İlginç olan ise yakıt tüketimi otomatik viteste 7.3 lt çıkmış EDC li Megane Sport Tourer la benzer olduğunu belirtmiş Onur bey. Yakıt tüketimi şaşırttı açıkçası.

Bagaj detayları ve donanım etkileyici olmuş. Tam bir aile arabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xiamen -- 14 Ocak 2013; 22:39:44 >

• ceed cw'ye de bir bakın bence, o da olur.tip olarak bana en güzel gelenleri tabi göreceli bir kavram.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

ceed cw'ye de bir bakın bence, o da olur.tip olarak bana en güzel gelenleri tabi göreceli bir kavram.

Yeni cee'd Sportywagon PREMIUM Otomatik Vites 1.6 Dizel 128ps 66.400 TL

İnanılmaz bir fiyat Bu araçlar hem tutulmuyor hemde bu fiyatlar nasıl istenebiliyor çok ilginç...
  • astra styi bilmem de i30 da çok güzel bir araç.astra stninde bir çok fonksiyonel özelliği vardı cmaxıda değerlendirebilirsin bu ntür araçlara bakıyorsan onuda beğenmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aadrty

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

ceed cw'ye de bir bakın bence, o da olur.tip olarak bana en güzel gelenleri tabi göreceli bir kavram.

Yeni cee'd Sportywagon PREMIUM Otomatik Vites 1.6 Dizel 128ps 66.400 TL

İnanılmaz bir fiyat Bu araçlar hem tutulmuyor hemde bu fiyatlar nasıl istenebiliyor çok ilginç...

eskide kaldı yok tutuluyomuş yok bilmemne .tutulmasa kaç yazar 5 yıl garantili araç 4. yılda vw dsg diyecen adamlar sıvışacak bunuda 1 yıl garantili diye satacaksın.

bırakın şu tutldu tutlmadı saçmalığını aracı satmak için mi alacaksın galericimisin. keyfine bakacaksın.gidipte tatadan yada chery bilmemne almıyorsunki hyundai alıyorsun.

misal dizeli olsa ix35 tüm suvlardan 5 kat fazla satar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 15 Ocak 2013; 0:15:04 >

• Fiyatlar yakın

Ben opel alırdım çok daha güzel arabaki hb modelini kullanıyorum

Kia güzel tasarımı var ama markası dejavantaj

Bilindik büyük bir marka opel varken açıkcası kia almazdım
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

I30 derim ben, turbo astraya benzin yetmez. I30 un dizel olması büyük avantaj.

Dostlar 1530 kilo (yüksüz), 1.6 turbo 180 hp bir araba için sizce ş.içi 9, ş.dışı 5 lt tüketim normal, hatta az bile değil mi?

fabrika verilerine bakmayın, fazla yakar şehir içinde 11 litreyi, uzun yolda da 6-7 litreyi bulur o.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kalavun

Hyundai al diyenleri kaçı o paraya hyundai alırdı acaba?

doğru söze ne denir.

Nick-mesaj uyumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 15 Ocak 2013; 8:27:48 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.