Şimdi Ara

YENİ ARAÇLARA MTV ARTIŞI %40 Değil %68 !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Meclise sunulan kanun tasarısına göre 2018 yılında satın alınacak 70 bin TL üstü fiyata sahip, motor hacmi 1,3-1,6 litre arasında olan araçların yıllık MTV'si 1738 TL olacak.

Mevcutta ödeden 1035 TL 'ye göre artış oranı %68

YENİ ARAÇLARA MTV ARTIŞI %40 Değil %68  !!!

http://www2.tbmm.gov.tr/d26/1/1-0884.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 3 Ekim 2017; 11:28:5 >

• Genelde de konuşulan yüzde 40 oluyor. Son dönemde aşırı artan araç fiyatları sonrası bu fırsatı kaçırmazlardı zaten. Halimiz duman
  • Ifinim olayin izahati soyle

Sayin bakan durumu soyle acikladi...orta direk 1.6 araba aliyor orta yollu.zenginginde 1.6 luks araba aliyor.ayni vergiyi oduyor.biz simdi zenginden daha fazla alacagiz..

Bunu dinleyen secmen ne der?guzel gayet mantikli...

Oyle diyorki orta direge zam yok.zengine var

Isin asli..orta direge yuzde 40.zengine yuzde 68...

Otv zamminda da ayni kelime oyunlari vardi...

Ama bence haklilar.suleyman ben olsam yuzde 90 zam yaparim

15 senedir defaat le sordular...memnunmusunuz icraatlarimizdan...her defasinda evet denildi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yaşın üstünde araç alın diyorlar resmen, lakin sıfır yada genç araç bakan adama 500-600 lira fazladan vermek koymaz diyorlar sanırm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekmeğe vb temel gıdaya zam gelir umarım. Hem de şöyle sağlam 100%. Ancak o zaman bir şeyler değişebilir.
  • Bu yapılan zamların birgün bütün vatandaşların hepsinin aynı anda canını yakacağı günü iple çekiyorum, belki o zaman bazıları da akıllanacaklar.

MTV'ye %40-68 zam gelir, bana ne, arabası olan düşünsün derler.
    Maaşlardaki gelir vergisi arttırılır, bana ne, yüksek maaş alanlar düşünsün derler.
    Kurumlar vergisi arttırılır, bana ne, kendi işi olanlar düşünsün derler.
    Konut vergileri arttırılır, bana ne ben kiracıyım, ev sahipleri düşünsün derler.
    Köprü fiyatları arttırılır, bana ne, ben köprü kullanmıyorum ki der.
    Benzine zam gelir, bana ne, ben otobüsle gidiyorum, arabası olan düşünsün derler.

Halbuki bunların hepsinin en sonunda evine alacağı ekmeğin fiyatını bile arttıracağını anlamaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.