Şimdi Ara

Yeni Araba Alanlara Tavsiyeler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
12
Favori
11.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

Araba ilk harekete geçtiği anda frenlerde şişme hali diye tabir edilen durum olur ve normaldir.Bu disk ve balataların henüz gerekli sıcaklığa gelmemesinden kaynaklanır.Bunu şuradan anlayabilirsiniz,ilk hareket anlarında frene basmanıza rağmen hissizlik olur.Gerekli frenlemeyi sağlamaz,ayrıca pedal sert olur,siz biraz daha yüklendikçe tutmaya başlar fakat bu sefer de dozlayamazsınız kolay kolay,birkaç frenden sonra fren aksamı alışır ve gerekli duruma gelir.Kış günlerinde özenle ısıtın disk ve balataları,herhangi bir buzlanma durumunda kurtarıcıdır.Sebebi yukarıda...

ben bu durumun sebebini otomatik vitesler için başka bir konuya bağlıyorum. özellikle yeni nesil araçlarda otomatik cikle (jikle de olabilir yazımından emin değilim) var. yani eski nesil araçlarda arabayı çalıştırdıktan sonra motorun ısınması için biraz beklemek hattaz gaz vermek cikleyi çekmek vs. gerekirken yeni araçlarda bu sorunu otomatik cikle ile çözmüşler. otoyu çalıştırdığınızda motor normal rölanti devrine göre daha yüksek bir devirde çalışıyor bir süre. ve daha sonra sanırım belli bir sıcaklığa ulaşınca normal rölanti seyrine dönüyor.
    arabanın ilk çalıştırıldığında (otm vitesli araçlarda) frenlerinin daha az tumasınnın sebebi bence fren sisteminde ,diskte,balatada vs. değil tekerleğe aktarılan motor gücünün daha fazla olmasındandır. benim fikrim bu.

• Benimde 2 ay civarı olucak kullanmaya başlayalı çok fazla heyecan yapmamanızı tavsiye edebilirim başlarda arabayı stop ettirmek vs çok korkuyordum çünkü insanlar birşey söyleyecek korna basıcak gibi ama zamanla alışıyor böle durumlarda çok fazla sallamyın kimse anasınnı karnında öğrenmiyor sonuçta veya herkes babasnın arabasını kaçıra kaçıra da öğrenemiyor birde elinizden geldiğince düz yolları kullanmaya çalışın yokuşta kaldırmak problem oluyordu başlarda bunuda zamanla aşıyorsunuz herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
  • 13" lastiğe 30 psi hava basıyorum sorun yok frenlerde gayet iyi .

EDİT : Yazım hatası .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baskentkral -- 24 Nisan 2012; 14:15:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guven.kacar

kırmızı ışıkta gözünüz ışıkta olsun başka bişeyle ilgilenip yeşil yandığı halde bekleme yapıp adamın sinirlerini zıplatmayın sonra biri gelip dövünce şaşırmayın

benim yeni şöförlere tavsiyem bu

Yeşil yandığı halde bekleyen adamı dövmeye kalkışacak olana kırmızı ışık direği hediye ederiz Boş beleş konuşup asıl siz sinir zıplatmayın kimse keyfinden beklemiyor dünyanın bin türlü hali var insanlar dalgın,üzgün,sinirli,gergin,kırgın vs olabilir azcık anlayışlı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 24 Ekim 2014; 15:36:09 >

• Benim tek tavsiyem kan akıtsınlar

Not: yukarıdaki opsiyon dini inancınıza göre değişiklik gösterebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.