Şimdi Ara

yeni anakartıma ne oldu(resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yeni anakart aldım böyle bir sorunum var pc açılırken isletim sistemi yok diyor

asagıdaki resme bakın lütfen yeni anakartım var ama bir ise yaramıyorr

• Daha önceki anakart ve yenisinin modeli nedir? Anakartı aldıktan sonra neler yaptın?
  • e tabiki yani yeni anakartta yeni sistem yüklemelisin sistemin anakrtını tanımıyo..bu çok doğal.. herkese sorabilirsin..
  • windows cd sini takmışın işte
    herhangi bir tuşa bassan mini boot ve kurulum herşeyi yerine halledecek..
  • değerli kardeşim anakartı yeni aldıysan ve hardis eski hardiski taktıysan ilk önce biostan hardiski tanıt daha sonra sıralamasını hardiskin birinci gelecek şekilde değiştir ve dağa sonra iki hardisk varsa sıralamayı yine değiştirmen gerek yok herşey normal diyorsan win xp cd takıp bak o görecekmi belki önyükleme bozulmuş olabilir görürse kurtar seçeneğiyle sistem dosyalarını yenileye bilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

windows cd sini takmışın işte
    herhangi bir tuşa bassan mini boot ve kurulum herşeyi yerine halledecek..

işletim sistemi yok diyor ama bende o resmi niye koydugunu anlamadım..anakarta farklı hardisk takıldıgında yeniden sistem yüklenmeli..tabi anakartın modeli farklıysa
  • bios ayarlarına git ve boot kısmını kontrol et

hdd in görünmüyorsa boot yapmalısın.
  • HDD Mİ GÖRÜYOR ARKADASLAR ESKİ ANAKARTIM GİGABYTE 8IP1000G Mİ NE YENİ ALDIGIM YİNE BU ANAKARTTAN
  • TAKTIGIMI BENDE BİLİYORUM XP Yİ KURUYORUM İLK DOSYALARI KOPYALIYOR SONRA YENİDEN BASLATIYOR 15SN İÇERİSİNDE YENİDEN BAŞLIYCAK DİYE SONRA YİNE O BOOT YERİNDEN GEÇERKEN YİHE üfletim sistemi yok diyor sizçe sorun anakarttamı
  • kaç hardisk kulanıyorsun ikimi
  • biostan cdrom sırasını öne alsana dediğini yap.2. açılışta bekle cd kendinden başlıcak kurmaya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lord_of_61

TAKTIGIMI BENDE BİLİYORUM XP Yİ KURUYORUM İLK DOSYALARI KOPYALIYOR SONRA YENİDEN BASLATIYOR 15SN İÇERİSİNDE YENİDEN BAŞLIYCAK DİYE SONRA YİNE O BOOT YERİNDEN GEÇERKEN YİHE üfletim sistemi yok diyor sizçe sorun anakarttamı

Kurulum CDsini içeride unutmuşsun bence.
    CDyi çıkar restart at...
  • quote:

Orjinalden alıntı: crein

quote:

Orjinalden alıntı: lord_of_61

TAKTIGIMI BENDE BİLİYORUM XP Yİ KURUYORUM İLK DOSYALARI KOPYALIYOR SONRA YENİDEN BASLATIYOR 15SN İÇERİSİNDE YENİDEN BAŞLIYCAK DİYE SONRA YİNE O BOOT YERİNDEN GEÇERKEN YİHE üfletim sistemi yok diyor sizçe sorun anakarttamı

Kurulum CDsini içeride unutmuşsun bence.
    CDyi çıkar restart at...

allam yaa
    lor_of_61 orda olsam yapardım nasıl anlatayım...

• tam olarak sorununu anlatamıyosun ki ya
  • bende de aynı sorun olmuştu.servisine gönderdim
  • güzel kardeşim boot önceliği cd de olduğu için sen boyna cd yi kopyalıyon.kur dosyaları yüklenip reset atınca biosa gir önceliği harddiske ver.kaydet çık cdyide çıkarma kurulum daha bitmemişki sen boyna kur dosyalarını yüklüyon duruyon
  • Bana kalırsa arkadaş her restart atışta önyükleme için herhangi bir tuşa basın yazısını görünce bir tuşa basıyor e tabi bastığındada tekrar olay başa dönüyor...
    Şimdi sorunu söyle çözmelisin pc ye restart at tabi cd içinde olsun pc nin sonra önyükleme için herhangi bir tuşa basın dediğindede sen herhangi bir tuşa bas başlangıç dosyalarını yükledikten sonra pc yeniden başlayacak sana tekrar aynı yazı çıkacak işte burası önemli buradaki önyükleme için bir tuşa basın yazı çıksa bile sen hiçbirşeye basmıyacaksın sonra babalar gibi winXP yi yükleyeceksin OK Hadi kolay gele...
  • quote:

Orjinalden alıntı: OzZyLLa

Bana kalırsa arkadaş her restart atışta önyükleme için herhangi bir tuşa basın yazısını görünce bir tuşa basıyor e tabi bastığındada tekrar olay başa dönüyor...
    Şimdi sorunu söyle çözmelisin pc ye restart at tabi cd içinde olsun pc nin sonra önyükleme için herhangi bir tuşa basın dediğindede sen herhangi bir tuşa bas başlangıç dosyalarını yükledikten sonra pc yeniden başlayacak sana tekrar aynı yazı çıkacak işte burası önemli buradaki önyükleme için bir tuşa basın yazı çıksa bile sen hiçbirşeye basmıyacaksın sonra babalar gibi winXP yi yükleyeceksin OK Hadi kolay gele...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.