Şimdi Ara

Yemek Siparişi Veren Üniversiteliyi Döven Kurye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kurye %100 hakli bence bole ozuru olan insanlari asagilamanin hic bi cezasi yok malasef keske olsada bole kavga gurultuye gerek kalmasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cross Marian

Öğrenciyi haklı buluyorum kuryeyi sevmiyordur müşteri olarak da seçme hakkı var sonuçta mekan daha iyi hizmet vermek üzerine kurulmalı.Kuryenin ismini bilemeyeceği için tek gözlü demiş asıl olay siparişleri alan kişinin bunu o kuryeye göstermesi.Başka kuryeye ver geç yoksa başka kimse normal sipariş gibi kuryeye söyle zaten aynı adamın geldiğini görünce müşteri sipariş vermeyi bırakır.Birisinin evine hiç bir şey yokmuş gibi girip darp edip ölümle tehdit eden birini savunacak kadar düşemez kimse sanmıyorum.

Isminini bilmedigi icin mi 😁 cok masumsun kardes bildigin zit gitmis dalga gecmek icin soylemis adam

• Kurye

1-darp

2-haneye tecavüz

3-tehdit

Çocuk tek gözlü dediği için ceza almaz,sonuçta tek gözlü

• quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Adama hakaret etti adam da dövdü 2 olayda yanlış lakin üni öğrencisi daha suçlu bence daha suratında kıl yok kaç yaş büyük birisine laf atıp dalga geçiyor adam hazmedemedi dövme değil de 2 tane patlattı o eleman önce kendinden büyük veya fiziksel kusuru olan birine nasıl davranması gerektiğini öğrenmeli.

Bu yeni nesil sosyal konuda çok zayıf nerde ne zaman ne söyleneceğini hiç bilmiyor.

Hocam yemeksepeti kullananlar bilir. 50-100 tl para vereceksen nota yazarsın kurye ona göre üzerine bozuk para alır. Bu genç arkadaş ise nota tek gözlü yazmayı biliyor ama 100 lirası olduğunu yazmıyor. Hem de iki defa yapmış. Hakketmiş bence.

Kurye notu alıp savcılığa şikayet etse bir şekilde çocuğa para cezası falan çıkabilirdi. Gidip o şekilde tehdit etmesi olmamış. Haklıyken haksız duruma düşmüş.

sürekli dısarıdan söyluyorum. her seferinde kuryede bozuk para oluyor. sanırım 1 kere olmadı. kuryenin ve işyerinin görevi para üstünü sağlamak. müşterinin değil. kimse yazmak zorunda değil 100 liram var 200 liram var diye

• quote:

Orijinalden alıntı: imegos

quote:

Öğrenciyi haklı buluyorum kuryeyi sevmiyordur müşteri olarak da seçme hakkı var sonuçta mekan daha iyi hizmet vermek üzerine kurulmalı.Kuryenin ismini bilemeyeceği için tek gözlü demiş asıl olay siparişleri alan kişinin bunu o kuryeye göstermesi.Başka kuryeye ver geç yoksa başka kimse normal sipariş gibi kuryeye söyle zaten aynı adamın geldiğini görünce müşteri sipariş vermeyi bırakır.Birisinin evine hiç bir şey yokmuş gibi girip darp edip ölümle tehdit eden birini savunacak kadar düşemez kimse sanmıyorum.

Isminini bilmedigi icin mi &#128513; cok masumsun kardes bildigin zit gitmis dalga gecmek icin soylemis adam

Masum değilim gerçekçiyim siz ise ön yargılı ve olayı bilmiyor olmanıza rağmen gereksiz yere kendinizden eminsiniz.Şimdiye kadar benim evime gelen hiç bir kuryenin adını bilmiyorum hepsi aynı siyah mont ve ellerinde kask ile geliyorlar ben diyelim ki bir kuryeden rahatsızım bunu nasıl belirteceğim? Kaşı var ağzı var mı diyeceğim? Adamın tek gözü varmış oldukça belirgin bir özellik öğrencinin aklında o kalmış.Her hangi bir hakaret var mı? Yok.Elemanın evinde darp edilip ölüm tehdidi almasına sebebiyet verecek bir şey var mı? Oda yok.Tek gözlü birine tek gözlü demek suç veya hakaret mi? Tabi ki de hayır.Sadece biraz empati bekliyorum sizden aynı şey sizin başınıza gelse aklınıza gelebilecek her platformda bu bir rezalettir bu bir ayıptır diye sesinizi çıkarmayacaksanız diyecek bir şeyim yok.

• quote:

kuryenin ismini bilmediği için mi tek gözlü demiş. Bu yorumda ciddimisiniz ?
    Yani ben sokaktan geçen birine afedersin p*ç desem, sonra babası varmı bilmiyorum desem bu normal birşey mi.
    Abi de usta de dayı de. Her zaman getiren adam getirmesin de .

Acaba eleman firmaya şikayette bulundu mu ? Acaba hakkını doğru düzgün aramaya çalıştımı ?

Bazı şeyler insanların ağırına gidebilir. O adam gözünü kaybetmiş böyle yazamaz.

Edit. Adamın darpı doğru değil. Ama öğrencide bildiğin kaşınmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.McNulty -- 31 Mart 2018; 1:2:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

quote:

kuryenin ismini bilmediği için mi tek gözlü demiş. Bu yorumda ciddimisiniz ?
    Yani ben sokaktan geçen birine afedersin p*ç desem, sonra babası varmı bilmiyorum desem bu normal birşey mi.
    Abi de usta de dayı de. Her zaman getiren adam getirmesin de .

Acaba eleman firmaya şikayette bulundu mu ? Acaba hakkını doğru düzgün aramaya çalıştımı ?

Bazı şeyler insanların ağırına gidebilir. O adam gözünü kaybetmiş böyle yazamaz.

Edit. Adamın darpı doğru değil. Ama öğrencide bildiğin kaşınmış.

Okuma sorununuz mu var? Adam kuryeye gidip tek göz demiyor.Yemeksepetinde yoruma adamın adını bilmediği için onun bilmeyeceğini umarak tek gözlü eleman getirmesin diyor.Kimse size sürekli hangi kuryenin gittiğini felan bilmez dolayısıyla adamın kusurunu söylüyor.Adamın yüzüne söylese dediğiniz gibi etik değil ama birisinin evine girip darp ve tehdit etme sebebi hiç değil.Benim sol kulağımda işitme kaybı var sol taraftan duymuyorum arkadaşlarım o yüzden bana yeri geldiğinde sağır der bende bunu diyenlerin evini basayım ne kadar mantıklı.

• Bende sipariş verirken böyle sorunlarla karşılaşıyorum ve insanların umursamaz tavırları beni sinir ediyor, adamın fiziksel bir probleminin olması o adamın kaba olmasını haklı çıkarmaz

Çocuk haklı daha kendi iş vereni güvenipte yüklü miktarda para üstü bile vermiyorsa biz parayı bozdurması için 100 TL verirken neden güvenelim ?

Çocuğun tavrıda iyi değilde genede çocuğu sopayla dövmek ölümle tehdit etmek için haklı bir sebep görmüyorum ortada, adamın ismini bilmiyor belli ki, adamla tartıştıysa adamı şikayet etmekte de haklı adamın özrü kabahatinden büyük işimden etmeye yönelik diyor, sen gidip müşteriye öyle davranırsan ne bekliyorsun ? Yemeği yeme o zaman demek kolay çalıştığın iş yerine de saygın yok ki senin.
  • quote:

Eksiler buradan lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocuk kaşınmış

• Öğrenci olan şımarık çocuk hak etmiş diyebilirim. Madem o kurye ile sorunun var; Nota kusuru ile yazmak yerine, Son siparişimde gelen kuryenin gelmemesini talep ediyorum yazabilirdi. Veya işletmeyi arayıp, tek gözü kusurlu kuryenin ismi nedir diye öğrenip sonra nota "X" Beyin getirmemesini istiyorum diyebilirdi. Yani bu kusurlu arkadaşın kusurunu ona belli ettirmeden halledebilirdi. Parasını bozmamış diye aklı sıra intikam almaya çalışan bir şımarık ergen.
  • Kuryenin işlediği suçlar:Konut dokunulmazlığını ihlal,hakaret,tehdit(nitelikli hal) ve basit yaralama(darp). B

Avukat değilim ama burdan ceza almadan kurtulması çok zor. Her ne kadar haksız tahrik olsa da. Videoya da kendi almış birde . Burdan tazminatta ödemek zorunda kalabilir.

• quote:

Dinsizin hakkından imansız gelir.

Madem sıkıntın var o zaman sipariş vermeyeceksin. Tek gözlü diye aşağılayıp o getirmesin demek nedir yahu? Madem bir olay yaşamışsın git işletmeyle konuş durumu hallet.

Kuryeye gelince her ne olursa olsun o şekilde bir tepki vermemeli. Kendine mukayet olmalıydı. Aslında işletme sorumlusu nota hakaret yazan elemanı arayıp hakaret içerikli not yazmamasını isteyebilirdi.

Tek gözlü birisi nasıl kuryelik yapabiliyor? Ayrıca yazan arkadaşın üslubu yanlış. Fakat kuryenin yaptığının hiçbir bahanesi yok. Çocuğun ailesi onu tek yakalayıp böyle dövse iş mi şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

quote:

Madem sıkıntın var o zaman sipariş vermeyeceksin. Tek gözlü diye aşağılayıp o getirmesin demek nedir yahu? Madem bir olay yaşamışsın git işletmeyle konuş durumu hallet.

Kuryeye gelince her ne olursa olsun o şekilde bir tepki vermemeli. Kendine mukayet olmalıydı. Aslında işletme sorumlusu nota hakaret yazan elemanı arayıp hakaret içerikli not yazmamasını isteyebilirdi.

Tek gözlü birisi nasıl kuryelik yapabiliyor? Ayrıca yazan arkadaşın üslubu yanlış. Fakat kuryenin yaptığının hiçbir bahanesi yok. Çocuğun ailesi onu tek yakalayıp böyle dövse iş mi şimdi?

Tek gözü görmeyenler diğer gözü sıkıntısız şekilde görüyorsa ehliyet alabiliyorlar. Adamın eli ayağı da tutuyor. Neden yapamasın ki?

• Empati kursaniz siz kuryenin yaptığının daha beterini yapardınız. birisi size bu kadar yüklenirse sizde aynı şeyleri yaparsınız. ortada bir tahrik var ama bu kuryenin de suçsuz olduğu anlamına gelmiyor

• Kurye haksız.

Geçen yaz, büfedeyim yanımda annem var. Büfenin dışında bir fiyat yazıyor içeride. Oturduğumuzda farklı fiyat söylediler. Bu durumu belirttiğimizde (saygılı konuşmama rağmen) okuman yok mu? Gibi cevaplar aldım. Kendisini şikayet edeceğimi söylediğimde de üstüme yürüdü.

Maalesef şiddet hiç bir şeyi çözmüyor.

• İki taraf da suçlu. ögrenci %60 kurye %40 suçlu.

Kendinizi kuryenin yerine koyun birisi size örnek veriyorum "TEK GÖZLÜ BURAYA GEL BAKIYIM" diye yanına cagırsa?? zoruma gitmez diyen varsa onlara eyvallah derim ama insanın zoruna gider.

Ögrenci: kısacık konusmasından bile anladım gıcık bir tip oldugunu. vay efendim 100 lirasını bozsun diye kuryeye veremezmiş güvenemiyormuş. OLUM O HALDE KURYESİNE BİLE GÜVENMEDİGİN İŞLETMEDEN SİPARİŞ VERMEYECEKSİN.

Sürekli tek gözlü getirmesin diye not düşmüş. Ararsın işletmeyi sizdeki gorme sorunu olan kuryenin adını ogrenebilir miyim diye sorup x abi ya da x isimli kurye getirmesin yazarsın. Kaşınmışsın belli :)

Kurye: la sen kimsin de evde 1 kisi olan birisinin yanına 3 kisi gidersin ve darp edip evinin icine girme cesareti gosterebilirsin?? eskiya mısın sen? kafana sıkarım diye tehdit ediyor birde. Öyle 3 kisi olduguna güvenip birinin daha evine dalarsın sonra iş çıkışı tek yakalar tüm hayatını film şeridi gibi gözünün önünden gecirirler adamın. öyle ögrenci birisine kabadayılık yapmaya benzemez.

• iyi etmiş kurye az bile yapmış

• Böyle tipleri dövmek sevaptır iyi yapmış kurye

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

quote:

Tek gözü görmeyenler diğer gözü sıkıntısız şekilde görüyorsa ehliyet alabiliyorlar. Adamın eli ayağı da tutuyor. Neden yapamasın ki?

Tehlikeli bir durum çünkü. O yüzden söyledim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.