Şimdi Ara

Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
36
Favori
361.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Farketmez. Başvurular toplu alınıp değerlendiriliyor. Otomotiv mühendisliğinin şansı az ama.
    @Razorr07
    Yoklamanızı yaptırıp Kasım celbine sevk aldırmak için 31 ağustosa kadar süreniz var. Edevletten başvuru benden sonra başladı, süreci yazan arkadaşlar var 376 veya 377 konusunda olması lazım. Başvurular toplu alınıp değerlendiriliyor, erken başvuran yedek subay olur diye birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    hocam e-devletten yoklama yaptırdım sağlık ocağından sağlık raporu almadım daha aldıktan sonra şubeye gidecem. şubeye gidince ben yanlışlıkla ağustos celbinde gitmek istiyorum diye işaretledim bunu değiştirmek istiyorum diye sorarsam olur değil mi ?? bir de ben bunu değiştirmezsem ağustos celbinde er olarak mı askere gidiyorum ??
  • Razorr07 R kullanıcısına yanıt
    Ağustos celbinin erleri gitti/gidiyor. Düzeltilir o.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Hocam peki ben bu 3. Kademe belgemi sisteme yüklemek istiyorum fakat şöyle bişey var. Spor eğitim dairesi başkanlığı aradığımda görevli bana evraklarını fiziki olarak bize ulastirirsan işlemlerin için ıslak imzalar atıldığında e devlet üzerinden elektronik ortamda PDF dosyssini kullanabilirsin dedi. Islak imza olmadan sisteme yükleyebilir miyim bi de bu belgeyi görev yerine gittiğimizde yanımıza almamıza gerek var mı

• hsynonrbesyo H kullanıcısına yanıt
    O kadar bilgim yok siz yine de askerlik şubesine sorunuz. Belgelerinin fotokopisi yanınızda olsun. Muhakkak diplomanın E-devlet çıktısını alıp gidiniz, acemilikte çıktı almak için uğraşırsınız. Üniversitenin verdiği diploma fotokopisini kabul etmiyorlar.

• Ağustos celbinde askere gidicem yedek subaylığı işaretledim. Diyetisyenim 2.25 ortalama 25 yaşındayım 180 boy gelme olasılığı nedir?
  • Arkadaş merhaba öncelikle herkese bu başlıkta aktardığı değerli tecrübeleri için teşekkür ederim, oldukça faydalı oldu.

22.04.2019 tarihinde tecilimi bozarak yedek subay aday adayı olarak ağustos celbinde askere gitmek üzere sisteme eklendim.

1.94 boy - 82 kilo - kkü hukuk mezunu (2.37 gano) - güncel olarak avukatlık stajımın son aylarındayım

Asal'ın resmi sitesinde yaptığı açıklamaya göre 12 Temmuz 2019 tarihinde yedek subay aday adaylarının acemilik eğitimini nerede, ne zaman ve hangi rütbe ile yapacağı belli olacak.

Ben belli olur olmaz bilgilerimi burada paylaşacağım. Hem bundan sonraki celp dönemlerinde askere gidecek insanlar çıkarım yapabilsin diye hem de belli mi olur belki ilk tertipler buradan çıkar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolanankulaklik -- 11 Temmuz 2019; 18:13:7 >
  • Arkadaşlar merhabalar bir kaç sorum olacak bilgisi olan cevaplarsa çok mutlu olurum. Ağustos yoklaması için hazırlanıyorum Kasım'da askere gideceğim.

1. Elektrik Teknikeriyim MYO mezunuyum MYO mezunları yedek astsubaylığa başvurabiliyor mu? Ve bölümünün faydası olur mu?

2 . 1 lira büyüklüğünde sildirmeye başladığım bir dövmem mevcut eğer astsubay olabiliyor isem bu dövme herhangi bir engel teşkil eder mi? Dövme görseldedir.

Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrekocyigitc -- 11 Temmuz 2019; 20:40:13 >
  • Dostum yedek astsubaylik hakkinda kimsenin nasil bir isleyis olacagi hakkinda bilgisi yok..
    Dövme konusunu yedek subaylik uzerinden cevapliyorum dövme olmasi yada olmamasi yedek subayligi etkilemiyor ki yedek astsubayligida etkileyecegini sanmiyorum

• ali145 kullanıcısına yanıt
    Bende mühendisim.. Basligin baslarinda bahsetmistim uzun uzun ama kisaca degineyim.. Ben son 1 hafta kalaya kadar bekledim sonra hadi bozayim artik dedim.. 1 hafta kala şubeyi aradim napacam diye önce e devletten islemi hallet sonra hastaneye gidiceksin sonra hastane asamasi yesil olunca subeye geliceksin ama bosuna heveslenme 1 hafta kalmis 1 haftaya sisteme dusmez bir sonraki celp donemine kalirsin hiç zorlama dedi.. Ben şansımı deneyeyim dedim gün Cuma haftaya cuma son gun.. Cuma e devletten bozdum tecili formu doldurdum koştum hastaneye tam muayene olacam aile doktorum yok izne ayrilmis.. Diger doktor ben yapamiyorum muayene sistem dedi cart dedi curt dedi abidik gubidik konustu hani aile hekimimi degistirmeye kadar tüm sanslari yokladim ama diger aile hekimleri yokusa sürdüler hasta calmak vs olucak etik metik dediler neyse hukuksal olarak hakliyim ama gerek yoktu zorlamaya.. Araya hafta sonu girdi pazartesi koştum hastaneye doktor muayene etti anlattim doktoruma durumu öğleden sonra e devlette yesil olur dedi şube 1 haftaya belki yesil olmaz yiginla kisi bekliyor dedi.. Tak öğleden sonra yesil oldu. Şubeyi aradim yesil oldu e devlet dedim ama bize dusmedi sistemimize dediler bekleyin dediler sali oldu sistemde yok diyorlar carsamba oldu yok diyolar günde 3 defa ariyom Cuma son gün.. Perşembe tuttum gittim şubeye şubedekilere yedek subay istiyorum diyorum adamlarin eli ayagina dolaniyor sanki ilk kez ben basvurmusum gibi o ona soruyor digeri baskasina 😀 bi an bunlar beceremeyek diye korktugum dogrudur.. Sonra e devletteki formun benzerini sordular okul gano bölüm korkun varmi komando istiyomusun gibi doldurdum imzaya ciktim derken kagit verdiler hayirli olsun dediler.. Bunu yaptigimda Gün perşembe idi Cuma sondu :) Şuan Yedek subayim keyfim yerinde kalirmiyim ? Kalmam ama hakkiyla 12 ay uzun dönem Rütbeli olarak vatani görevini yapma huzuru içindeyim aldigim paranin sonuna kadar hakkini vermeye calisiyorum.. 6 aydir görevimin basindayim 1 kez bile olsa keske kisa donem yapsaydim keske bedelli olsaydim demedim 👍

• Gözlüğüm var 2 tane ameliyat geçirdim asteğmen olabilir miyim?
  • Zaten yedek astsubay 2 yıllık önlisans bölümlerinden mezunlar olanlar başvuru yapar.Bölümünüz teknik bölüm olduğu için yedek astsubay olma şansınız daha fazla olabilir.Dövme konusu ise yönetmelikte yazar belli ölçüleri vardır o ölçülerden büyükler sorun teşkil edebilir.
  • Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim. Bu sistem ne zaman açılacak bir bilgisi olan var mı arkadaşlar

• _Gmn_ kullanıcısına yanıt
    1. Olarak seni aile hekimin disinda muayene eden olmuyor..
    2. Dövme asteğmenliği etkilemez.. ( ha askeriyede subay olarak kalacam dersen detayli muayene var orasi ayri konumuz astegmenlik)
    3. Gözluk takman bir sorun değil..
    4. Kilolu olman zayif olman kisa olman uzun olman dövmenin olmasi sorun değil arkadaslar asteğmenlikte 👍

• hsynonrbesyo H kullanıcısına yanıt
    Sonuçlar Açıklandımı bilmiyorum ama açıklandiysa ve sisteme giremiyorsaniz askerlik şubesini arayip sorabilirsiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dolanankulaklik

Arkadaş merhaba öncelikle herkese bu başlıkta aktardığı değerli tecrübeleri için teşekkür ederim, oldukça faydalı oldu.

22.04.2019 tarihinde tecilimi bozarak yedek subay aday adayı olarak ağustos celbinde askere gitmek üzere sisteme eklendim.

1.94 boy - 82 kilo - kkü hukuk mezunu (2.37 gano) - güncel olarak avukatlık stajımın son aylarındayım

Asal'ın resmi sitesinde yaptığı açıklamaya göre 12 Temmuz 2019 tarihinde yedek subay aday adaylarının acemilik eğitimini nerede, ne zaman ve hangi rütbe ile yapacağı belli olacak.

Ben belli olur olmaz bilgilerimi burada paylaşacağım. Hem bundan sonraki celp dönemlerinde askere gidecek insanlar çıkarım yapabilsin diye hem de belli mi olur belki ilk tertipler buradan çıkar :)
    Çanakkale Jandarma Eğitim Komutanlığı
    Sınıf : Topçu
    Statü : Yedek Subay

• GMBaris G kullanıcısına yanıt
    Son 2 gündür sisteme girebilen var mı yardımcı olur musunuz ben sisteme giremiyorum sadece bende mi bu sorun var

• Hocam merhabalar,

Sizi bir sorum için rahatsız ediyorum. ben de makine mühendisiyim ve 27 temmuzda tecilim bitiyor ve kasım celbiyle yedek subay olarak askere gitmek istiyorum. YDS puanının yüksek önemi olduğunu duydum, bu yüzden yds ye başvurdum fakat ben başvururken olabilecek tek mantıklı seçenek 24 ağustostaki sınava başvurmaktı. Bu sebeplerden bir şey sormak istiyorum. Sınav belgesini de başvuru da vereceğim düşünüldüğünde benim durumumda 26 Ağustos-30-Ağustos arasındaki hafta yani son hafta elimde kalıyor sadece ve şansıma 30 ağustos cuma yani son gün resmi tatil. 4 gün içerisinde bütün işlemleri yapmam gerekecek. Sormak istediğim şudur; Ben son haftada 4 günde bu işlemleri İstanbul askeri şubede halledebilir miyim? İkinci olarak, şimdi normal başvuru sürecinde gereken tüm süreçleri erken halledip, yds belgesini daha sonra vermek gibi bir opsiyonum var mıdır belge güncellemesi gibi. Çünkü neticede bütün başvuru sürecim hastane muayenesi vs dahil sırf yds için ağustosun son haftasını bekleyecek. Bildiğiniz bir yol var mıdır bu sorunu çözmek için önerilerinize ve vereceğiniz bilgilere açığım.

Kusuruma bakmayın uzun uzun yazım fakat şu anki maddi durumumum ve kariyer planım 6 ay kısa dönem olarak gitmeyi hiç kaldıramayacak durumda. Bu sebepten yedek subaylığın çıkma ihtimalini artıracak her bilgiye muhtacım. Şimdiden teşekkür ederim vaktiniz için. İyi akşamlar.

• Yeni sistem ile ilgili bilginiz var mı ? Sanırım artık yedek subay olmak istiyor musunuz diye bişey sorulmuyormuş deniyor ? Nasıl başvuracağız?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.