Şimdi Ara

Yds kitap önerisi ve yds hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ingilizce seviyem orta-ileri arasında. Nette bazı kitapları araştırdım. Ancak kitapları set halinde satan bi yer bulamadım. Yani konu anlatım kitabı alacağım ama konu anlatımın bir çok çesidi var.( grammer , hazırlık , ön hazırlık vs. )
    İş böyle olunca ilk defa yds ye hazırlanan biri olarak kafam karıştı.
    Siz bana ne öneririsiniz ? Hangi kitapları almalıyım ilk olarak ?
    Ayrıca yds her yıl yapılan bir sınav mı ve aldığımız puan kaç yıl geçerli ?

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YDS kitap önerisi alabilirim bende. Son dönemlerde kullanıp tavsiye edebileceğiniz bir yayın varsa bizimle paylaşırsanız sevinirim
  • Kısayol yayıncılık yds çıkartma kitabı
    İrem yayıncılık yds stratejileri
    İrem yayıncılık passage work konu anlatım
    İrem yayıncılık son 10 yıl çıkmış sorular
    Ben bunları aldım. Bugün yarın elime geçecek. Elime ulaştığında memnun kalıp kalmadığımı söylerim. Bu kitaplarıhttps://www.uzaktanyds.com/default.aspx bu siteden araştırarak aldım. A , B ,C grubu olarak ayırmışlar. A grubu başlangıç , B grubu orta , C grubu ileri seviye. B grubunun bazı kitaplarını alıp denemek istedim.
    Bir de sözlük almayı düşünmüştüm ama appstore da eec diye bir uygulama var. Ondan faydalanabilirim diye düşünüyorum. Ayrıcawww.zargan.com ve tureng.com adresinde iki site var. Burada güzel çeviri yapıyor bence.
    Bir de Akın Dil Yayinlari ve Teorem Yayincilik diye iki kaynak methetmişler bazı sitelerde. Umarım faydalı olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celikbusra -- 10 Haziran 2016; 15:02:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: celikbusra

Kısayol yayıncılık yds çıkartma kitabı
    İrem yayıncılık yds stratejileri
    İrem yayıncılık passage work konu anlatım
    İrem yayıncılık son 10 yıl çıkmış sorular
    Ben bunları aldım. Bugün yarın elime geçecek. Elime ulaştığında memnun kalıp kalmadığımı söylerim. Bu kitaplarıhttps://www.uzaktanyds.com/default.aspx bu siteden araştırarak aldım. A , B ,C grubu olarak ayırmışlar. A grubu başlangıç , B grubu orta , C grubu ileri seviye. B grubunun bazı kitaplarını alıp denemek istedim.
    Bir de sözlük almayı düşünmüştüm ama appstore da eec diye bir uygulama var. Ondan faydalanabilirim diye düşünüyorum. Ayrıcawww.zargan.com ve tureng.com adresinde iki site var. Burada güzel çeviri yapıyor bence.
    Bir de Akın Dil Yayinlari ve Teorem Yayincilik diye iki kaynak methetmişler bazı sitelerde. Umarım faydalı olur...

Passage work gerçekten faydalı bir kitap. Yds stratejileri olanın 1.cisi yani grammer konu anlatım olanında biraz daha geniş anlatabilirmiş ve örnek soruların çevirisini verebilirmiş. Sadece ezberden cevabı buluyorsunuz kelimeler o kadar zor ki. Hayatımda görmediğim kelimeler. Bİr yandan kelime dağarcığının geliştirilmesi gerekiyor. Kısayol yayıncılığın çıkartmaları olsa olur olmasa da olur cinsinden. Yds stratejilerini demirbaş olarak düşünüp almıştım ama beni biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.

• celikbusra C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, İngilizce seviyeniz nedir, daha önce YDS vb. bir sınava girdiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbce

Hayır girmedim. Orta seviyede ingilizcem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celikbusra

quote:

Orijinalden alıntı: nbce

Hayır girmedim. Orta seviyede ingilizcem var.

Kelime haznen iyi olsun okuduğunu anla gerisini zaten mantığın çözer. Birde grammer öğren. Ben pek çalışmadan girmiştim 83,75 almıştım
  • Geçen sene sınav yerim hayatımda hiç görmediğim Sarıyer çıkınca sınava gitmemiştim. Şimdi Beylikdüzü, Avcılar bölgeleri eklenmiş; ulaşım kolay olacağı için girme kararı aldım. Ben de More to Read ve Reader at Work kitapları vardı. Okuma için Reader at Work'e başladım. Bana yds mantığı için bir gramer kitabı ve deneme seti lazım. Şu halimle girsem 70 alırım diye düşünüyorum ama seneye yüksek lisans programına girmek için daha yüksek bir not almaktan da zarar gelmez. Bakalım bir buçuk ayda ne yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Geçen sene sınav yerim hayatımda hiç görmediğim Sarıyer çıkınca sınava gitmemiştim. Şimdi Beylikdüzü, Avcılar bölgeleri eklenmiş; ulaşım kolay olacağı için girme kararı aldım. Ben de More to Read ve Reader at Work kitapları vardı. Okuma için Reader at Work'e başladım. Bana yds mantığı için bir gramer kitabı ve deneme seti lazım. Şu halimle girsem 70 alırım diye düşünüyorum ama seneye yüksek lisans programına girmek için daha yüksek bir not almaktan da zarar gelmez. Bakalım bir buçuk ayda ne yapacağım.

Ne kadar yuksek alirsan lisansustu icin o kadar yararina olur. Gebze teknik universitesinde yuksek lisans yapiyorum. 2,70 ortalama ile girdim. 3,8 ortalamali adami almadilar dil bilmiyor diye. Reader at work iki tane. More to read de oyle. Eger 70 alirim diyorsan reader at worklere bakma. En azindan birincisini bosver. En iyi hazirlik bbc, huffington post, ny times gibi kaynaklari takip etmek. Oradaki articlelara benzer sorular cikiyor. Tarayiciya sozluk eklentisi yukleyip buralarda takilirsan cok faydasi olur. Bunlar haricinde deneme cozebilirsin. Sure sikinti olabiliyor. Ben son soruyu isaretleyemeden bitmisti sinav. Basarilar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bamberg B kullanıcısına yanıt
    Reader at Work 1 çok kolay geldi. Son sayfalarına baktım bilmediğim kelimeler çıkıyor ama kelimenin anlamına bakınca anlamadığım cümle yapısına denk gelmedim. Ben normalde BBC ve Cnn'i takip ediyorum, gerçekten İngilizceyi ileriye taşımak için birebir. Telefona da Dictionary.com uygulamasını satın aldım, gayet iyi bir sözlük. Dediğiniz gibi deneme alıp çözmem lazım. Bir de Reader at Work 2'ye başlamak yerine, yabancı basına daha fazla ağırlık vermem sizce daha iyi mi olur?

• Azor Ahai kullanıcısına yanıt
    Deneme olarak ne uygun bilemiyorum. Ben kitabevinde karistirip almistim. Hatirlamiyorum ne oldugunu. Reader at work 2 daha guzel. Zor ve genel kultur deposu. Her turlu ise yarar bence. Yabanci basina zaten agirlik ver. Rss uygulamasi kullanabilirsin bunun icin. Guardian, wsj, bbc, cnn gibi mainstream kaynaklari ekleyip tek yerden ulasabilirsin.

https://youtu.be/-hh-52ptifI

GoT fani oldugun belli nickten. Bu altinci sezon finalinin analizi. Hem sikilmadan dinlersin hem ingilizceni gelistirir bu tarz seyler. Baska hobilerin varsa onlarla alakali ingilizce videolar izleyip yazilar okuyabilirsin.

Insallah azor ahai dany degildir. Hic sevemedim o kadini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bamberg B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bu kullanıcı adını Azor Ahai'nin Jon olduğunu varsayarak aldım. Dany çıkarsa üzülürüm.
    Youtube'da Watchmojo, ScreenJunkies, Collider gibi kanalları takip ediyorum. Dinlemem çok gelişti bu sayede. Tv'de de TRT WORLD izliyorum. Aslında bu kanal youtube kanallarından daha faydalı yds açısından. Daha resmi bir dil var. Youtube kanallarını günlük dili öğrenmek için kullanıyorum genelde, bu bakımdan birçok deyim ve argo kelime öğrenmemi sağladı. Ama tabii Vice News gibi hem resmi bir dile hem de güzel içerikli haberlere sahip kanallar da oldukça faydalı oluyor.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Unutmazsam sınav sonucumu buraya yazacağım ilerde.

• yds yokdil orta seviye ve sonrası reading ve vocabulary ve strateji için en yeni ve kapsamlı kitaplardan birisi Yeditepe üniversitesi yayınlarından cıkan shortcut to academic reading and vocabulary kitabıdır.bakmanızı siddetle tavsiye ederim.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/shortcut-to-ac Yds kitap önerisi ve yds hakkında ?ademic-reading-and-vocabulary/480804.html

• sanaslan S kullanıcısına yanıt
    Pahalıymış bu ya. Pek fazla yorum da yok hakkında. Değer mi ki?

• irem yayıncılık strateji 1-2 yds ye çalışanlar açısından almayanı dövüyorlar gibi bişey :) Reader at work 1-2-3 ottu yayıncılık paragraf çalışmaları açısından çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akinalkani -- 13 Şubat 2019; 14:2:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.