Şimdi Ara

YDS 2016 Sonbahar Oturumu [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • dostum bende 86,5 almisim. sifir calisma ile umdugum gibi bir sonuc oldu. turkiyede 70 ustu pek istenmiyor. yani 70 ve uzeri alanlar icin gayet iyi bir sinav sonucu oldugunu soyleyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer notları alanlar toplanmış. Ben de 86.25 aldım. Kendi çalışmalarımdan sonra Remzi hocanın online kursuyla ilk kez girdiğim sınavdan bu puanı aldım. Önceliğim sınavdan çok ingilizceyi iyi bir şekilde öğrenmek, çalışmaya devam :)
  • 86.25 almışım ben de
  • Bu sınavın yurtdışında tanınırlığı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Yoksa TOEFL ve benzeri sınavlara para bayılarak girmemiz daha mı garanti olur? Ne dersiniz?

Soruyu şu duruma istinaden soruyorum. YDS'nin TOEFL ile diğer birkaç sınava eşdeğeri olan puan tablosunu görmüştüm. Arada pek bağ kuramadım. O yüzden sorayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Bu sınavın yurtdışında tanınırlığı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Yoksa TOEFL ve benzeri sınavlara para bayılarak girmemiz daha mı garanti olur? Ne dersiniz?

Soruyu şu duruma istinaden soruyorum. YDS'nin TOEFL ile diğer birkaç sınava eşdeğeri olan puan tablosunu görmüştüm. Arada pek bağ kuramadım. O yüzden sorayım dedim.

Öncelikle önceki mesajimda 86.5 digimi yazmisim. bu mesaj vesilesiyle 86.25 olarak duzeltiyim 2 yi unutmusum :)

soruya gelunce turkiyede bile bazi kurumlar yds yi tanimiyor maalesef. YDS uluslararsigecerliligi olan bir sinav degil. Ben olsam ielts ye felan girerim speaking listening de var hem daha zevkli. her zaman soyluyorum yine soyleyecegim beyler bizim girdigimiz yds ingilice bilgi seviyesini ÖLÇMÜYOR. ingilizce bilgisi bu sekilde ölculmez. ben hic calismadim bu sinava, yurtdisinda hani gramere dayali olmayan sekilde ingilice okuduk. o yuzden 86.25 almisiz. gramere dayali sistemde ingilizce kimse ogrenemez. kaldi ki ne insanlar gordum adamlar soruyu okumuyo bile kalip ezberlemisler resmen kaliplara gore cozuyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

quote:

Bu sınavın yurtdışında tanınırlığı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Öncelikle önceki mesajimda 86.5 digimi yazmisim. bu mesaj vesilesiyle 86.25 olarak duzeltiyim 2 yi unutmusum :)

soruya gelunce turkiyede bile bazi kurumlar yds yi tanimiyor maalesef. YDS uluslararsigecerliligi olan bir sinav degil. Ben olsam ielts ye felan girerim speaking listening de var hem daha zevkli. her zaman soyluyorum yine soyleyecegim beyler bizim girdigimiz yds ingilice bilgi seviyesini ÖLÇMÜYOR. ingilizce bilgisi bu sekilde ölculmez. ben hic calismadim bu sinava, yurtdisinda hani gramere dayali olmayan sekilde ingilice okuduk. o yuzden 86.25 almisiz. gramere dayali sistemde ingilizce kimse ogrenemez. kaldi ki ne insanlar gordum adamlar soruyu okumuyo bile kalip ezberlemisler resmen kaliplara gore cozuyolar.

Valla haklısınız. En iyisi IELTS sınavına girmek. Onun için araştırayım biraz.

Bu arada ilgimi çekti, 86,25 puan alan çok insan var. Ekşisözlükte ve başka mecralar ile bazı tanıdıkların bu puanı alması bana ilginç geldi.

Boş bırakmadığı halde 3-5 boşu çıkanlarda ayrı bir olay.

• İlk kez girdim hiç çalışmadan. Sadece 2013te bir oturum sorularının yarısına göz attım. 56.25 almışım. Yüksek lisans için de 55 istiyorlardı. Bir puanla geçmişiz. Çalışıp 70 civarı almak için uğraşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 26 Eylül 2016; 9:48:00 >
  • Sercan Ç. kullanıcısına yanıt
    Türkiyede 70 in uzerinde isteyen cok az kurum var zaten. 70 ideal bir not gibi

• shintai kullanıcısına yanıt
    Bir cok kisinin bu notu almis olmasinjn sebebi bence 11 adet cok sasirtmali soru bulunmasindan kaynaklaniyor olmasi. Baska sekilde aklima gelen mumkun bir ihtimal yok gibi yada buyuk bir tesaduftur. belki seneye ilk baharda girerim yine zevkine zaten 180 dk bitmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

Bir cok kisinin bu notu almis olmasinjn sebebi bence 11 adet cok sasirtmali soru bulunmasindan kaynaklaniyor olmasi. Baska sekilde aklima gelen mumkun bir ihtimal yok gibi yada buyuk bir tesaduftur. belki seneye ilk baharda girerim yine zevkine zaten 180 dk bitmiyor

Şimdiden kolay gelsin diyeyim size o zaman.
  • Merhaba arkadaşlar.

YDS ye Tekrardan girecek arkadaşlar eğer kaynak ihtiyacınız olursa bana yazabilirsiniz.

Ama yolu Eskişehir'e düşen ve Eskişehir'de olanlar AmericanLIFE şubesine beklerim :)

AmericanLIFE YDS  YDS 2016 Sonbahar Oturumu [ANA KONU]

• shintai kullanıcısına yanıt
    5 ekim açıklanma tarihi
  • quote:

Orijinalden alıntı: turber

5 ekim açıklanma tarihi

Biraz geç kaldiniz sanırım bu cevabı yazmak için,?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turber

5 ekim açıklanma tarihi

Biraz geç kaldiniz sanırım bu cevabı yazmak için,?

Biraz mı? 😂😂

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.