Şimdi Ara

YDS 2016 Sonbahar Oturumu [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sinava girecek arkadaslara namidiger rakiplerime basarilar diliyorum. Ben calismayi pek dusunmuyorum ama yds de daha once cikmis sorulara yakin calisma yapan kitap önerisi olan var mi aranizda. ve girecek olanlar bi sayi alalim sagdan saymaya baslayalim

Biiiiir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eng. ağırlıklı An. lis. çıkışlıyım.
    Lise 15 sene önce bitti,15 senedir ihracat işindeyim,çok şükür dili unutmadım.
    Ama soruların bir kısmına bi baktım,hayatımda o kelimeleri görmedim,dumur oldum resmen.

Ama kaydımı yaptırdım yine de,şu anda şu sitedeki videoları izlemekle meşgulum,ne kitabım var ne,notum..

yds soru çözüm teknikleri YDS ACADEMY

https://www.youtube.com/playlist?list=PL5Qe7it53HJzb5S50GFNG0UNX9NYQsuBP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 2 Ağustos 2016; 18:05:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

Eng. ağırlıklı An. lis. çıkışlıyım.
    Ama soruların bir kısmına bi baktım,hayatımda o kelimeleri görmedim,dumur oldum resmen.

Ama kaydımı yaptırdım yine de,şu anda şu sitedeki videoları izlemekle meşgulum,ne kitabım var ne,notum..

Hocam tesekkur ederim, bende yurtdisinda lisans bitirdim. gecen cikmis sorulara baktim bana kolay geldi

• okçu kullanıcısına yanıt
    e yani 15 sene önceki anadolu lisesi ingilizcesi ile y.dışı lisans ingilizcesi karşılaştırması biraz abes olurdu
    Hayırlısı olsun,ancak forumun YDS'ye pek ilgisi yok heralde,tartışıp da bilgi alamıyoruz kimseden.
  • estagfurullah hocam, bana kolay sorular denk geldi heralde. Subatta mezun oldum ama ders calismayi özluyorum, bu yuzden bi kitap alip kitaptan biraz yds ye bakayim diyorum.

forumda bende yds icin bir ilgi goremedim acaba kimse girneyecek mi.

ortalama kac kisi giriyor ingilizce sinavina bir bilginiz var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

Eng. ağırlıklı An. lis. çıkışlıyım.

Hocam tesekkur ederim, bende yurtdisinda lisans bitirdim. gecen cikmis sorulara baktim bana kolay geldi

hocam nasıl geçti?

Ben kelimelerde baya zorlandım,salladım birkaçtanesini ,onun haricinde tensler biraz zorladı,geri kalan sıkıntı yaratmadı.

Sanırım 70 civarı alacağım,çalışsaydım çok daha iyi sonuç çıkarırdım,korktuğum kadar değilmiş pek zor gelmedi açıkçası.
  • Konu hiç ilgi görmemiş nedense. Kimse girmedi mi yahu? Bence fena değildi, ilk defa girmeme rağmen.
  • @shintai

bende ilk defa girdim, gayet kolaydi bana gore hocam 80 ve uzeri alirim diye tahmin ediorum@shintai

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 7 Eylül 2016; 21:56:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okçu

@shintai

bende ilk defa girdim, gayet kolaydi bana gore hocam 80 ve uzeri alirim diye tahmin ediorum@shintai

Ne güzel, umarım güzel puanlar alırız ve emeklerimizin karşılığını görürüz.
  • Kendimi test etmek için ilk kez girdim. Azıcık ağırlık verilse çok rahat yapılabilecek sınavmış yds. Süreyi de 180 dakikaya çıkarmışlar oldukça esnek. Bu dil veya tüm dillerin işi çok net kelime dağarcığında bitiyor. Ne kadar kelime o kadar dili efektif kullanma imkanına sahip oluyoruz. Kelime bilgimi geliştirmeye yönelik kaynak arayışı içindeyim. Aslında hedefim yds değil, ielts ve toefl hedefliyorum. Yutdışı staj olayım nedeniyle belli puan tutturmam lazım bu yüzden yds'ye girdim belki bir daha gireceğim. Bakalım sonuçlar ne zaman açıklanır?

• smyrna kullanıcısına yanıt
    180 dakika biraz uzun geldi bana. Ama belli bir temele sahip olmayan birisi için o süre bile yetmeyebilir. Kelime dağarcığının yanında diğer konuları da irdelemiş olmak şart bence.

22 Eylül'de açıklanacakmiş duyduğum kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

180 dakika biraz uzun geldi bana. Ama belli bir temele sahip olmayan birisi için o süre bile yetmeyebilir. Kelime dağarcığının yanında diğer konuları da irdelemiş olmak şart bence.

22 Eylül'de açıklanacakmiş duyduğum kadarıyla.

Hocam 180 dk cok cok uzun. yani kisiden kisiye degisir ama ben sinav bitimin yaklasik 1 saat varken bitirmstim sinavi. hic pratigim de yok. bir tek once ki aksam 2013 yds ye baktim biraz oda vicdanim rahat olsun diye hani sinava giriyoruz hic calismadim kotu alirsam vicdanen son gece baktim dicektim :D cok cok kolaydi hocam paragraflar anlasilabilirdi. bazi sorular cok supheliydi. mesela bu Obezite ve smoking mevzusu. ulan kafayi yedim o soruda. butun siklar yanlisti bence onda. birebir ayni anlami veren bir sık yoktu bence. neyse benim adima hic beklemedigim kadar iyi gecenbir sinavdi hocamlar. umarim hepimis en iyi notlari aliriz. 22 eylulde aciklanacak sinav. ve kelime anlaminda kendini gelistirmej istiyorsan dizi film izlemelisin altyazi ingilizce olarak. 2 ay hergun ortalama 7-10 bolum dizi izlesen altyazi ingilizce olarak 2 ay sonunda kulagin asina olmus sekilde konusmaya hazir bir birey olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 9 Eylül 2016; 22:33:56 >
  • okçu kullanıcısına yanıt
    Evet umarım istediğimizden de yüksek notlar alırız ve artık ne işe yarayacaksa yarasın.
  • Var mı ales whatsup grubu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sakingozcu

Var mı ales whatsup grubu ?

benim bir bilgim yok. ama ales e de girerim heralde öylesine bi denemek icin yüksek yapmayi dusunuyorum ama calismam heralde alese de

• Açıklandı sonuçlar.

• Sabahtan beri kac kere baktim aciklanmamisti.62,5almisim
    10yil onceki Anadolu lisesi ingilizcesiyle,ilk sinavdan gayet iyi bir sonuc bana gore :)))

Diger arkadaslar ne alem?

• 86 almışız. 3 soruyla 90ı kaçırdık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

86 almışız. 3 soruyla 90ı kaçırdık.

Bende 86,25 puan almışım. Galiba yeni cevap kağıdının azizliğine uğramış olabilirim, yanlış cevabı silerken kutucuğu gözden kaçırdım gibi birşey.

90 puanın üstüne çıksaydık iyiydi. Ama elimizde bulunsun hiç yoktan. Belki yurtdışında işe yarar falan filan.

• Sonuçlar açıklanmış şimdi baktım ankara üniversitesini bırakmıştım sınava tekrar hazırlanıp daha iyi bi bölüm kazanmak için, ankara üni hazırlık sınıfını geçmek içinde yds den 60 puan gerekiyordu 80 aldım güzel oldu haftaya öğrenci işlerine vericem kağıdı geçicem sorunsuz öyle umuyorum 1. sınıfta durucak kaydım bende sınavdan istediğim bölüme yerleşemessem şuanki bölümüme devam yani 1. sınıftan devam edicem
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.