Şimdi Ara

Yazın sanayide çalışacağım. ( Öneri ve sorularınızı bekliyorum.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
35
Cevap
1
Favori
10.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dayak yemek diye bir şey yok. Bunu diyenler hiç bir işten anlamayan, sadece götünü devirip zaman geçiren insanlardır. Siz işinizi yaptığınız sürece değil dayak yemek tam tersine size teşvik primi verirler. Hayatı boyunca çalışmamış insanlar ancak dayak var şartlar ağır diye çalışacak insanları korkuturlar.

Siz çalışın, okuyup adam olacağını zannedenler ile dolu bu ülke. Elinde diploması ile kapı kapı dolaşıp asgari ücret ile çalışan milyonlar var bu ülke de fakat eli iş tutan insan en az 2000 TL maaş + primler ile çalışıyor. Çalışmaktan asla çekinmeyin.
  • Git çalış ama pek birşey öğrenemezsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toplum Dusmani

umarım kolunu doğrama makinası benzeri bir şeye kaptırırsın.

Nick-Mesaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: peçetedenüreyenadam

Dayak konusunu bi yana bırakırsak, sanayide çalışmanın bana faydası olur mu ?
    Eğer çalışırsam ailem Temmuz'da Antalya'da tatil yaparken ben çalışacağım. Anneannem gelir yemek filan yapar sıkıntı çekmem ama tatile gitmeyip çalışmış olacağım. Bir daha ki yaz Lys'ye çalışacağım için işte çalışamam. Bu benim tek şansım.
    Sizce amelelik mi yaparım yoksa bilgi öğrenir miyim ?

olum manyak mısın az çok kişiliğini tahmin edebiliyorum kardeş senin gibilerin orda psikolojisi bozulur ben sana diyim git mis gibi tatilini yap internetten dersler izle bişeyler öğren
  • quote:

Orijinalden alıntı: DraJeS

Beni derslerim düşük diye verdiler sanayiye adam taktir alıp sanayiye gitmek için çabalıyor

• Bu konuma bi bakhttp://forum.donanimhaber.com/m_105600012/f_//tm.htm#105600012

kardeşim aklın yerindemi ? ben meslek liseliyim ve staj belası yüzünden üniversite sınavına hazırlanamıyorum senin staj derdin yok ve sanayiye kendi isteğinle gidiyorsun
  • motor meslek lisesini bitirmiş olarak söylüyorum sakın..hayatının en büyük hatasını yapmış olursun..rahat mı battı otur oturduğun yerde.
  • Kardeş arabalara merakın varsa git galeride işe gir sanayide seni yerler heleki zenginim diyosun öyle ordakiler armani gucci falan dinlemez vurur yağı suratına bünyen alışık değil kaldıramazsın tuvalete gitmeye korkarsın elindeki kir 1 hafta çıkmaz...gerisini sen düşün

• Ben 14 yasında beri yazları saniyeye giriyorum

Ben kendi basima kablo hariç bir daireyi bitiriyorum 2 günde montaj vs dahil

Usta adam ise her türlü öğretir ama usta ..... ise boşuna gitme hayatın boyunca aklının köşesinde duruyor o adam ah bir karşıma çıksa diye

• Zenginlik var zenginlik var evlat zengin hayat sürdüm demişsin de evinde kaç tane picasso tablosu var tanesi 500 milyon tl den ya da garajında özel altın kaplama roll royce var mı? Kime ve neye göre zenginsin

• quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

Zenginlik var zenginlik var evlat zengin hayat sürdüm demişsin de evinde kaç tane picasso tablosu var tanesi 500 milyon tl den ya da garajında özel altın kaplama roll royce var mı? Kime ve neye göre zenginsin

Babam inşaat mühendisi ve müteahhitlik yapıyor. Annem de doktor. Özel okulda okudum. Fen lisesini kazandım, burası devlet lisesi. İki tane arabamız var,
    Audi A6 ve Chevrolet Impala. İkisini de babam kullanıyor. Sanayinin yanında babam ev yaptı. Oraya taşınıcaz. Rolls Royce alacak kadar paramız yok. Hiç zorluk çekmediğim için sanayi nasıl olur bilmiyorum. Ailem ders çalışmamı istiyor ama ben yazın çalışmam. Arkadaşlarım top oynarken ben araba resimlerine bakardım, gokarta giderdim. Babamın arabasını çalıştırırdım. Babam inşaat mühendisi ol benim yanımda çalış diyo. Annem doktor ol kendi ayaklarının üstünde dur babanın işi garanti bir iş değil diyo. Ben makine mühendisi olup yurtdışına gidicem diyorum. Kafam çok karışık, sırf sanayide çalışabilmek için ders çalıştım :). Babam dayak yemezsin korkma diyo ama güvenemiyorum.

• Xabi Alonso kullanıcısına yanıt
    Konunuza baktım, benimki tam tersi benim de ailem izin vermiyordu, çok zor izin aldım. Parayla çalışmak istemiyorum, babam para kazanmanın tadına alışırsan, okumazsın diyor. Elektronik ve mekanik olarak çoğu parçadan anlarım. Ama klasik araçlarla çalışma fırsatı bulduğum için mekanikten daha iyi anlıyorum. Ustalara göre süt olabilirim ama bir çıraktan daha fazla bilgiye sahibim. Bu bilgileri pratikte daha iyi kullanabilmek hem de daha fazla bilgi öğrenebilmek içinde çalışacağım. Mühendisliği kazanırsam en azından diğer insanlardan daha bilgili olarak okula gitmiş olacağım. Evde dursam sadece otomobil çizimi yapabilirim ama ev de yakınken gidip çalışacağım. Zor gelirse bırakırım.

• Bende 8.sınıftan beri inşaatta çalışmışlığım var.Haa o zamanlar zamanlar babamın yanına giderdim hibirşey yapmazsım .Ama lise 2 den sonra gerçek anlamda çalışmaya başlamıştım.Çok şey öğreniyorsun emin ol hele ki bunu her sene yaparsan okusan da okumasanda elinde bir altın bilezik oluyor paranın kıymetini biliyorsun
  • CSB

• bana oyle sovup dovecekler ha bi ses kaydi almama bakar hayatini yerim onun coluk cocugunun rizkina goz dikerim ac biraktiririm

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.