Şimdi Ara

Yazılım satmak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
5.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazılım yazsak ve bunu 1.000 kişiye falan satsak vergi ödememiz gerekir mi ?

• Tam hatirlayamasam da yillik geliriniz 48000 in altinda olacak ise bazit usulde vergi kismini arastirabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toplumun %90i gibi, hic bir araci kurum olmadan birinci elden verirsin yazilimi isteyen kisilere, parayida elden aldinmi, vergiye gerek kalmaz. Bugun binlcerce webmaster 400-500 TL ye birinci elden is yapiyor. Bugun insanlar evde nakis dikis oruyor, yerli mamullerini uretiyor, saga sola satiyor, bir tane vergi oduyenini gormedim.

---

Tabi cok yuksek miktarlarda para kazanip, bankaya yatirisan, devlet gelir kapini calar, bu para nerden geliyor diye ? Senin durum biraz farkli 500TL den 1000 kisiye yazilim satarsan 500,000TL para eder, birinci elden satip parayi geri alsan bile, bu kadar parayi yastik altinda tutamazsin, bankaya yatirdigin an, devlet kafana konar bu miktarda paraya . Kisacasi vergi odemen gerekli senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 8 Eylül 2012; 13:26:13 >
  • codecanyon.com da sat
  • satılır ama gönderdiğin kod codecanyon tarafından inceleniyor onay gelirse siteye ekleniyor atıyorum değeri 5$ %40 sitenin oluyor ama 1 tane değil 1000 tane satıldğni düşünürsen kar edersin
  • merhaba,

ben geliştirdiğim yazılımını satmak istiyorum. Yazılanları okudum ama somut bir açıklama bulamadım
    micrsoftun ücretsiz ürünlerini kullanarak yazılımı hazırladık.
    Bunu bir şirkete satmak istiyoruz ama yasal mevzuattan da geçmek istiyoruz.

bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkncyln

merhaba,

ben geliştirdiğim yazılımını satmak istiyorum. Yazılanları okudum ama somut bir açıklama bulamadım
    micrsoftun ücretsiz ürünlerini kullanarak yazılımı hazırladık.
    Bunu bir şirkete satmak istiyoruz ama yasal mevzuattan da geçmek istiyoruz.

bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    teşekkürler

500 liraya 2 gunde sahis sirketi kur.maliyeden alacagin kagitla matbaa git 100 liraya fatuura bastir.bi tanesini kesip musteriye ver.odedi odemedi derdin olmaz.fatura degerli kagittir.8 gun icinde itiraz edilmeyen fatgura odenmek zorundadir.mahkeme bile olmadan icraya direk faturayi verirsen tahsil eder sana verirler.sonra ister firmayi 10 dakikada kapa.ister ayda 100 lira muhasebe 200 300 lira vergi ile acik tut.ltd kurmaya kalkma.kurulus 3000 lira kapamak bir sene...
    hayirli olsun simdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hortlatmayın kardeşim konuları!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoni_38 -- 15 Eylül 2018; 21:42:34 >
  • Up.

Hayalimde ki iş.Bu konu hakkında deneyim sahibi olanlar lütfen deneyimlerini bizimle paylaşsınlar.
  • Başkalarıda bu eski başlığa ulaşır diye yazıyorum. Yazılım satmada işin en büyük kısmı ticari değeri olan yazılımı hazırlamaktır. Eğer ürününüze güveniyorsanız onu pazarlamaya çalışın sanki satıyor gibi eğer bir talep trafiği yakalarsanız bu iş olacak gibi görünüyor ise o zaman gidin size en yakın malimüşavire ben şahız firması kurup evimden home ofis yazılım satacağım deyip şahıs firması kurun. Hiç gözünüzde büyütmeyin çok şey öğrenmeye ihtiyacınız yok tek yapmanız gereken mali müşavire gitmektir oda size en fazla şu anda yürüme mesafesinde bir yerde dir ofisi. O size lazım olan kadar başlangış bilgisini verecektir nasıl fatura keseceğini nasıl vergini internetten yatıracağını söyler hiç esnaflık kültürü isteyen yaşanmışlık tecrübesi isteyen bir mesele değil bu. Zaten mali müşavir senin ufaktan bir danışmanındır sıkışnca abi şunu nasıl yapcaz dersin. Size maliyeti bir asgari ücret kadar olur ilk etapta rutin maliyetide mali müşavirin aylık aidatıdır oda onda bir asgari ücret kadardır aşağı yukarı. Vergiye gelirsek bir süre vergini yatırmazsın bu fatura kesmemek gibi bir suç değil paran olunca vericen borç orda görünüyor devlet onu senden alıyor zaten ama tıkır tıkır vermek zorunda deilsin. bunu ilk etapta durumu toparlayana kadar gözün korkmasın diye diyorum. İşin özeti faturayı kesmesem diye bir şey aramaya gerek yok sen ürünü yaz üret emin ol faturanı babalar gibi kesersin niye fatura derdine düşüyorsunuz mesele fatura değil üründür fatura dediğin nedirki simitçi bile kesiyor. Sen malını üret talep varmı bir kontrol et site yap mesela firma gibi davran seni arayanlara göre bu iş olacak olmayacak dersin sonra şahıs şirketini kur evel allah olur bu iş olmayacak bir şey yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.