Şimdi Ara

Yazılım İçin HP ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yazılım için yeni pc almaya karar verdim.Önceki konudan aldığım tavsiyeler üzerine HP Spectre X2 almaya karar kıldım.HP hakkında ne düşünüyosunuz çünkü HP den korkuyorum biraz ve bu pcler çabuk ısınma gibi bir problemle karşı karşyaymış ne düşünüyorsunuz?
    Yazılım İçin HP ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoloTurk3734 -- 11 Temmuz 2017; 16:58:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeri değil fakat gene de cevaplayalım.

HP alma her ne kadar ısınma sorununu çözdük deseler de cihazları cayır cayır yanıyor.

HP Spectre alacağına MacBook Pro al daha iyi.

Ayrıca yazılımla uğraşacaksan ve microsoft teknolojilerini kullanmayacaksan win10 gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

Yeri değil fakat gene de cevaplayalım.

HP alma her ne kadar ısınma sorununu çözdük deseler de cihazları cayır cayır yanıyor.

HP Spectre alacağına MacBook Pro al daha iyi.

Ayrıca yazılımla uğraşacaksan ve microsoft teknolojilerini kullanmayacaksan win10 gereksiz.

hocam ben zaten win10 istemiyorum pcde gelen klasik yani win .7 den yana tercihim vede macbook alamam o kadar bütçem yok

• HP sempatiktir ancak yazılım geliştirme için IBM / Lenovo'yu tek geçerim. Şu anda Lion kurulu 2009 Lenovo N500'den yazıyorum. 4GB RAM'e terfi ettim, büyük veri uygulamalarının bile altından kalkıyor. Lion'daki donanim hizlandırıcılı Plex ile 1080p videoları takılmasız oynatıyor. 2009'da ilk sahibinden 500TL'ye almıştım. Sorunsuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne geliştireceğine bağlı değişir tabi ancak ben bir .net geliştirici olarak işlemciden çok SSD + Ram derim. Bütçene max rem ve kücük bile olsa SSD al derim. i5 olup 4b ram olacakğına pentium al SSD + 8 gb al.
  • SoloTurk3734 S kullanıcısına yanıt
    Lenovo ideapad 510 tavsiye ederim. 4 5 aydır kullanıyorum çok memnunum. Yakında SSD ve ram takviyesi yapıcam. Bende i7 modeli var. Bir bak istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

Lenovo ideapad 510 tavsiye ederim. 4 5 aydır kullanıyorum çok memnunum. Yakında SSD ve ram takviyesi yapıcam. Bende i7 modeli var. Bir bak istersen.

hocam lenovo tarafına pek sempatik değilim açıkçası

• Lenovo IBM'in donanım bölümünü 2006'da satın alan firma. Tabi ki o tarihten bu yana IBM'in efsane yapan tasarım ve üretim prensiplerinden yavaş yavaş uzaklaştıkları için Asus,HP gibi sıradan bir görüntü kazandılar ve Toshiba gibi dayanıksız malzeme kullanmaya başladılar ve az da olsa Apple'ı taklit etmeye başladılar. Ancak yine de sonuçta IBM 'e en yakın model üreten marka. Bir kere büyük bir mağazaya girip laptop'lara baktım, işte samsung, casper, asus, vs birçok marka arasında bir tek Lenovo gerçek Türkçe klavyeye sahipti (dikey ve sola uzantılı Enter tuşu) diğerleri hep Amerikan tipi yatay Enter tuşu, Shift tuşu büyüklüğünde, tam bir saçmalık. Apple'ın da Türkiye'deki laptopların tamamı Enter tuşu dikey ve sola uzantılıdır. Bu açıdan Apple ve Lenovo ayrı kategoridedir.

Şu anda bu metni yazdığım Laptop Lenovo N500, 2008'de Windows etiketsiz satılarak Microsoft'un zincirlerini ilk kıran Laptop üreticisi oldu. O zamanlar Windows lisansı $100 gibi birşeydi. Benim aldığım N500 2009 model 4233-6QG tipindeydi ilk sahibi 1000TL'ye almış (1 senelik sigorta bedeli dahil) yakın arkadaşım olduğu için bana 500TL'ye bıraktı aldım üstüne Mac OS X kurdum, Apple konfor bir Laptop almış gibi oldum ve klavyesi bildiğimiz IBM standardında. Ekranında kenar genişliği çok dar ayrıca. 2017 laptop'lara bakıyorum çocuk oyuncağı gibi ekran kenarları cok geniş ve fiyatları da 2000-2500TL, 250 liraya satsalar almam,kullanmam.

• yazılım için

büyük ekran istiyorsan hp 850g3 veya g4 15.6"
    küçük ekran istiyorsan hp 840g3 veya g4 14"
  • öyle bir genelleme yapılamaz.beğendiğin modelleri gidip mağazada inceleyeceksin, hangisi ergonomik diye, uygun olanını alacaksın.

alınabilr markalar:
    hp (servisi iyidir), lenovo (gelen her noteyi direk formatlayan tuhaf bir servisi var), dell (servisi iyidir), toshiba (servisi kötüdür), acer, msi (çok kaba saba olduğu için beğenmiyorum şahsen ama iyidir)

uzak durulması gereken markalar:
    fujitsu, markasızlar, yerliler

başka da iyi ve kötü markalar var ama aklıma gelmiyor.
  • @beyinsis mükemmel özetlemiş olayı. fujistsu aslında iyi markadır fakar sunucu bilgisayar, LCD monitör gibi şeylerde, Laptop'u uzun ömürlü yapamadılar. Acer, MSI gibi markalarda da aklıma direkt yatay enter tuşlu klavye geliyor, iyi de olsa liste dışı.Son söz olarak, yazılım geliştirme için IBM/Lenovo diyorum. Alternatif olarak Dell ve HP.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

@beyinsis mükemmel özetlemiş olayı. fujistsu aslında iyi markadır fakar sunucu bilgisayar, LCD monitör gibi şeylerde, Laptop'u uzun ömürlü yapamadılar. Acer, MSI gibi markalarda da aklıma direkt yatay enter tuşlu klavye geliyor, iyi de olsa liste dışı.Son söz olarak, yazılım geliştirme için IBM/Lenovo diyorum. Alternatif olarak Dell ve HP.

30 yıllık yazılımcıyım ama enter tuşunun türkçeye özel öyle olması gerektiğini bilmiyordum doğrusu. yıllarca standart pc klavyesiyle alıştıktan sonra klavyelerde en ufak bir değişiklik olsa hissederim ama notebooklarda o kadar saçma dizaynlar oluyor ki artık sineye çekiyorum. işyerinde masada notebook'a bir klavye takıyorum, onun dışında da idare ediyorum işte. enter beni en çok rahatsız eden şey değil. alt-ctrl tuşları bazen çok tuhaf yerlerde ve şekillerde olabiliyor. onlar çok can sıkıyor. bir de macbook'da tuşlar azaltımış. o da çok sinir. del tuşu için tuş kombinasyonu kullanmak zorundasın. çok sinir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.