Şimdi Ara

Yazılar Çok İnce

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önceki monitörüm Samsung PX2370'ti. O monitörde netlik ayarı var, kullananlar bilir. Netlik ayarı arttıkça yazılar incelir. Bende o ayar monitörü ilk aldığımda 50 falandı, ayarları kurcalaya kurcalaya o ayarı farkettim ve 34'e indirince gayet iyi olmuştu. Şimdi ise Alienware OptX AW2310 model monitör kullanıyorum. Her yerde değil fakat bazı yerlerde yazılar ince. Şöyle ki yazıları tam olarak siyah değil, harflerin etrafında sanki bir beyazlık var gibi. Tam tarif edemiyorum ama yani normalde harfler simsiyah olur etrafında hiçbir şey olmaz ama bu yazıların etrafında beyazlık var hafiften ve yazılar ince. ClearType çözüm olmadı. Ne yapmam lazım? Sanırım font değiştirerek bu sorun çözülür fakat mesela Facebook'tayken sağda çıkan bildirim(şu şunu beğendi, yorum yaptı vs.) gibi ekrandaki yazıların fontunu ne olarak seçeceğim? Font seçme menüsünde bir sürü ayar var. Bilmeden de kurcalamak istemiyorum.

• monitör'ün kablolarına bi bak istersen yada monitörün ömrü de bitmiş olabilir
  • ıntel 4930k-corsaır h100-asus rampage4 extreme-gskıll tridentx 2x8 2400mhz-asus gtx970strix-6tb wd-samsung evo 250gb-corsaır 760T-sync kazemaster-enermax revo 1050watt-aoc i2757fm-samsung sa27950d-logıtech z5500-Z906-creative ZXR-Cyboryg v7-strıke7-logıtech g930 -cyborg mmo7-razer mamba 4g
  • Kablolarını kontrol et

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haticetkn

monitör'ün kablolarına bi bak istersen yada monitörün ömrü de bitmiş olabilir

Monitörün ömrünün bitmesiyle olayın ne alakası var? Daha yeni aldım monitörü, sıfır. Böyle bir şey mümkün değil.

quote:

Orijinalden alıntı: blthuseyn

ıntel 4930k-corsaır h100-asus rampage4 extreme-gskıll tridentx 2x8 2400mhz-asus gtx970strix-6tb wd-samsung evo 250gb-corsaır 760T-sync kazemaster-enermax revo 1050watt-aoc i2757fm-samsung sa27950d-logıtech z5500-Z906-creative ZXR-Cyboryg v7-strıke7-logıtech g930 -cyborg mmo7-razer mamba 4g

Amacın ne arkadaşım?
    quote:

Orijinalden alıntı: sinemhkn

Kablolarını kontrol et

Kabloyla olayın ne alakası var? Kablolarda bir problem yok. DVI-D kablosunu kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raptak -- 13 Ocak 2016; 3:47:08 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.