Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.209
Cevap
112
Favori
643.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, uzmanlara bir sorumuz olacak.

Fotoğrafçılık yapıyoruz, Canon Full Frame gövde, Canon Prime Zoom ve Sigma Art lensler kullanıyoruz. Düğün çekimi yapacağız. Salona yazıcı kurmamızda sorun olmadığı iletildi. Klasik ama evet, davetlilerin fotoğraflarını çekip çıktı alacağız.

Düğünde dağıtılacak fotoğraflar için 15*21 boyut kullanmayı düşünüyoruz. Düğün harici de aynı boyutta ayda ortalama 50 fotoğraf basılacak (şuan dışarıdan hizmet alıyoruz fotoğraf basımı için).

Fotoğraf kalitesi iyi olan, mümkünse biraz hızlı baskı alabilen, bir-iki yıl içinde rengi solmayacak kalitede baskı yapan, ancak baskı başına maliyeti en uygun yazıcı ve kağıt önerinizi alabilirsek çok mutlu oluruz.

Yazıcıyı ikinci el almayı düşünmüyoruz.

Canon G540 önerilmişti, olabilir diye düşünüyoruz. Alternatif (mümkünse ilk aşamada daha bütçe dostu) bir yazıcı tavsiyesi alabiliriz. Kafamız karıştı açıkçası.

• Dolumu kolay, çip kırdırma vs. uğraştırmayan, herhangi bir özelliği olmayan sadece renksiz çıktı alınacak ucuz yazıcı arıyorum. Tavsiye edebileceğiniz bişey var mı? Lazer olması kafi.

• 1-fiyat üst limit)............................................................................: 3000 TL

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 100 adet

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi (Mümkünse çoklu beslemeli fotokopi+tarama aynı anda 10 kağı koyup çekme gibi)

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: Lazer isterim ama toneri pahalı olmayacak.

5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Evet (Toneri ben doldurmak istiyorum. Kolay doldurulan şekilde)

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Farketmez

8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Hayır

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Ethernet kafi veya wifi

Kartuş, toneri ucuz olan sık-sık arıza vermeyen çocuklar kullanacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeri7 -- 14 Ağustos 2022; 12:0:43 >

• Arkadaşlar selamlar. Sınıfım ve çocuklarım için evimde kullanacağım bir yazıcıya ihtiyacım var, Bim'e HP Smart Tank 516 yazıcı geliyormuş fiyatı 3800 lira. Bu yazıcı hakkında fikriniz nedir? epson l3260 ya da 3250'ye göre nasıldır, tavsiyeniz nedir? Fiyat üst limitim 4000 lira bu fiyata kadar önerilere de açığım.

• Sir.Eko kullanıcısına yanıt

Amazon da hp 670 modeli vardı galiba 4000 tl civarı. Otomatik çift taraflı baskı yapıyormuş düşünebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Okulda 1. Sınıf'da kullanılacak fiyat/performans anlamında yazıcıya ihtiyacımız var. Tavsiyeleriniz ne olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığım markalardan epson-hp-canon-brother arasında epson ve brother iyidir. Canon yazılımı ve kullanımı kötü. hp.den ise uzak durun; hem pc ve mobil yazılımı kötü, hem toner ve kartuşlarının muadili zor bulunur

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Hp smarttank düşünüyordum hocam . şimdi kararsız kaldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigerman82 -- 8 Eylül 2022; 1:4:17 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tigerman82 T kullanıcısına yanıt

Valla ben hp.nin renkli lazerini aldım. Tonerin muadili bile 2000 lira. Orjinal toner 4000. Yazıcıyı 4000e almıştım zaten bu yıl.

Gene de çok iyi araştırın yorumları incelemeleri okuyun. Sarfiyatı ne kadar tutuyor araştırın. İçinize sinerse öyle alın

Tonerli değil hocam tanklı mürekkepli hp düşünüyorum almayayım mı Epson mu alayım mı acaba

Anladım da örnek veriyorum. Mürekkepli tanklı modellerini bilmiyorum ama hp.nin gıcık yazılımı bile beni soğutuyor.

Ama internette HP bilgisayar bağlantıları çok hızlı çok kolay kullanılıyor falan yazıyor

Hp smart dan bahsediyorlarsa ben almıyim. Açılması dert giriş yapması dert. Ama tanklılarda farklı bir yazılım kullanılıyorsa bilmem

• 5 yıldır epson L382 kullanıyorum. Çok memnunum. Tavsiyem epson alın. Hp ye sakın bulaşmayın. Diğer markaları bilmiyorum.

• Agresif Orta Saha Melo A kullanıcısına yanıt
    Epson L382 ye mürekkep doldurulabilir mi? Herhangi bir yazmama sorunu oluşuyor mu?
    Bizde 1. Sınıf için yazıcı arıyoruz

• forumix kullanıcısına yanıt

Üretimi yok sanırım. Epsondan şaşmayın diye söyledim. Bu arada mürekkep dolduruluyor

• Arkadaşlar Samsung ML-2165 lazer muadil toner almıştım, içindeki toz bitti. Toner tozu alsam doldurabilirmyim ? İlla orjinal tonerlermi dolum yapılıyor ? Yoksa muadillerde bittikçe doldururabilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 12 Eylül 2022; 16:14:2 >
  • BROTHER DCP-T720DW için görüşleriniz nedir? 4300 lira civarı fiyatı var. Dubleks baskı,tarama ve fotokopi özellikleri var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 1- Fiyat üst limit) : 3.500-4000 TL'yi geçmezse güzel olur. Ama biraz daha zorlarsanız şu model daha iyi derseniz bütçemi yükseltebilirim.

2- Aylık ortalama çıktı sayısı : 100-150 sayfayı geçeceğini sanmıyorum. Özellikle makale ve ders notu yazdırmak için kullanacağım. Bir tek baskı alımının yoğun olacağı ve ortalama verdiğim rakamı geçecek dönem akademik dönemin başı olacak o zamanlarda ders notu bastırırım. Onun dışında çok fazla baskım olmayacak.

3-Çok fonksiyonlu mu : Evet, özellikle tarama ve fotokopi de olsun.

4-Özellikle laser ya da özellikle inkjet mi istiyorsunuz : Bu özellikler nedir bilmiyorum.

5-Renkli çıktı gerekli mi : Nadir de olsa gerekli olacak.

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız : Ekonomik ve uzun kullanım ömrü sunsun yeter, o yüzden hangisi daha iyi olur pek bilmiyorum.

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model var mı : Marka bilgim pek yok. Arıza çıkartma durumları az olan ya da servisi iyi olan, yedek parçaları ekonomik bir marka ile uzun yıllarca kullanabileyim yeterli.

8-Fax özelliği isteniyor mu : Şu an için gerek yok gibi.

9-Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) : Kablosuz bağlantı olsa güzel olur. Ama diğer bağlantı özellikleri de olabilir.

Yardımlarınız için teşekkürler.

• Canon Pixma G3470 için ne dersiniz arkadaşlar?

3,000 TL altına bir fiyata alma arifesindeyim.

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.