Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (203. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HP Color Laser MFP 178nw isimli yazıcıdan bahsedeyim. Mürekkepli yazıcı bozulunca acele renkli lazer arayışına girdim, fiyatlarda sürekli arttığından acele edip aldım. Siz almayın diye yazayım:

-En küçük renkli lazer yazıcı olduğu söyleniyor belki öyledir bilmiyorum ama bana masa üstünde boşuna yer kaplayan gereksiz büyük bir yazıcı gibi geldi.

-Hp Smart isimli programı hem pc hem mobil app olarak kullanılıyor ve sürekli sorun çıkarıyor.

-2 satırlık siyah-beyaz ekranı içler acısı.

-Arkalı önlü yazdırma olmadığı gibi, dandik tepsisinde de elle çift yönlü yazdırmak zor.

-İncecik tonerleri 700 sayfa çıktı verMiyor, %5 yoğunlukta yazdırmıyoruz çünkü,normal bir evrak %30 yoğunluktadır (yoğunluk: print edilen alan/tüm sayfa).

-Yani 120 sayfa çıktı almak için orjinal toner alırsanız sayfa başına 28 lira harcamanız gerek. Kuruş değil LİRA. Muadil toner alırım derseniz (muadil toner kullanabilmek için de 200 liralık bir yazılım almanız lazım ve garantiyi iptal ediyor) o da sayfa başı 6,25 TL gibi mal oluyor. Kırtasiyeden yazdırsanız daha ucuza gelir. En azından yazıcıya para vermemiş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 13 Mart 2022; 1:55:50 >

• Arkadaşlar merhaba. Ev kullanıcısıyım. Ara sıra dekont vb. belgeleri ve soru bankası vs. gibi pdf dosyalarından siyah-beyaz çıktı almayı planlıyorum. Lazer yazıcı almayı düşünüyorum. En dayanıklı olan marka/model hangisidir sizce? Fiyat üst sınırım 2500. Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba,

Ofis için yazıcı arayışı içerisindeyim. Çok fazla yazıcı videoları izledim fakat tam anlamıyla hangi yazıcıyı tercih etmeliyim bilemiyorum.

Mutlaka ofis için lazer yazıcı önereceksiniz. Benim en büyük beklentim renkli çıktı alması, wifi özelliğinin olması ve çoklu tarama özelliğinin olması. Çoklu tarama özelliğinden kasıt tarama için kapağı kaldırıp tek tek sayfaları yerleştirmek değil de bir haznenin içerisine sayfaları koyduktan sonra yazıcının kendisinin bu sayfaları çekerek taraması ve PDF olarak iletmesi.

Çok fazla çıktı alacağımızı sanmıyorum. Ekstra bir durum olmaması durumunda aylık 30 sayfa ya çıktı alırız ya almayız diye düşünüyorum.

Aylık 30 sayfa çıktı alırız diye düşündüğümde lazer yerine başka bir şey almamız daha mı mantıklı olur? Sizin tavsiyeleriniz nedir?

Bu ihtiyacı karşılayan bir yazıcı önerisinde bulunabilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HA1990 -- 18 Mart 2022; 15:28:46 >

• Yazıcı haftada 3 günden fazla boş bekleyecekse mürekkep kurur. Evde ya da ofiste farketmez, nadiren çıktı alınacaksa lazer alınır. ADF beslemeli renkli lazer yazıcı şu an en ucuz oki mc363dnw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • barsoy kullanıcısına yanıt

Önerin için teşekkür ederim. Peki bi tık ufak boyutta lazer yazıcı önerebilir misin? Bu biraz haşmetli bir görüntüye sahip :) Fiyatından bağımsız..

• Adf şart olduğuna göre dublex print ve dublex tarama da gerekir muhtemelen diye düşünürsek pek küçülmesi mümkün değil gibi. Ama bir tık küçüğü canon mf744cdw olabilir 27 kg

• Arkdaşlar en en en ucuz evde kullanılacak renkli çıktı alınabilen, kartuşları doldurulabilen veya muadil alınabilen yazıcı tarayıcı fotokopi özellikli cihaz söylermisiniz lütfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • barsoy kullanıcısına yanıt

Selam,

Tavsiyen üzerine iki cihazı da inceledim ve tüm ihtiyaçlarımızı karşıladığını gördüm.

Yazıcılar konusunda bilgili olduğunu düşündüğümden sana iki cihaz arasındaki seçimimizde sence hangisini tercih etmeliyiz diye sormak isterim.

Sence Oki MC363DNW mi Canon MF744CDW mi?

• Arkadaşlar selam. Epey eski ve yaşlı HP P1102 yazıcımın bugünkü muadili sizce hangi modeldir? CE285A gibi bol bulunan ucuz muadil toner uyumu olan bir model yazabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Evde 300-350gr kağıda baskı yapabileceğim, baskı kalitesi yüksek, püskürtmeli ve tercihen beyaz renk baskı yapabilen yazıcı arıyorum,

Tecrübem ve bilgim olmadığı için burada bilenlere danışmak istedim, yardımınıza ve tavsiyelerinize çok ihtiyacım var.

• @HA1999
    Pratikte nasıllar hiç bilmiyorum.

@MetaLiaZ
    Beyaz baskı nedir hiç bilmiyorum. Mimarların kullandığı blueprint gibi birşey mi?

• Merhabalar. İş yerimiz için yazıcı alacağız da araştırma yapıyorum. Şuan hali hazırda 2 adet siyah-beyaz yazıcımız var, bir adet de renkli baskı yapabilen bir yazıcı bakıyoruz. Önceliklerimiz şu şekilde; uygun fiyat, çok yavaş olmaması, wifi, kronik kağıt sıkışması probleminin olmaması (iki yazıcımızdan biri sürekli kağıt sıkıştırıyor ve illallah ettik), mürekkkep/kartuşunun dayanıklı veya uygun fiyatlı olması. Renkli baskıyı da çok sık kullanmayacağız ama kaliteli bir şekilde baskı yapsın istiyoruz.

• Merhabalar
    Evde kullanacağım bir yazıcı alacağım.
    Uygun fiyatlı (bütçe kısıtlı maalesef, ne kadar ucuz o kadar iyi)
    Lazer, wifi (android telefondan çıktı alacağım),
    Siyah beyaz, uygun fiyatlı muadil toneri bulunan (doldurmakla uğraşmak istemiyorum)
    Yazıcı önerebilir misiniz?

• sadece belgeler için ve arada fotoğraf yazdırmak için max 1500 tl marka farketmez kartuş kapasitesi yüksek yazıcı önerebilir misiniz?

• İyi günler herkese..
    Yardımcı olur musunuz baya araştırma yaptım da çıkmaza girdim.
    Yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği olan
    Telden çıktı da alabilecek kartuş bitmesi ile uğraşmayıp dolum olan ve şu ekonomik şartlara en uygun
    Öğrencilerime çıktı almak için kullanacağım bir cihaz arıyorum öneriniz varmı....

• İyi forumlar, bir yazıcı arayışı içindeyim ve çok kararsız kaldım. Kriterleri aşağıda sıralıyorum, fikri olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Aldınız mı yazıcı ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aldım

• Arkadaşlar herkese iyi forumlar,

Ben de sizlerden yazıcı tavsiyesi isteyeceğim.

Öncelikle siyah beyaz fotokopideki maliyetimi düşürmek için pantum p2500 modeline yoğunlaştım, şuan diğer lazer yazıcıların neredeyse yarı fiyatına satılıyor.

Biraz daha üzerine düşünce canon pixma e4240 modelini buldum. Adf özelliği olan tarayıcı olarak da kullanbileceğim , arada da renkli çıktı alabileceğim aslında all in 1 bir cihazın da olabileceğini gördüm. ( adf tarayıcı da ihtiyacım var )

Şimdi ben fotokopi,tarama, fax, duplex özelliği olan bu yazıcıyı mı alsam yoksa diğerini mi ?

Bu özelliklerin hepsi tek bir lazer yazıcıda olsa 10 binlik cihaz almam lazım , bu 2 cihazı alsam 3 bine yakın paraya iş bitiyor  

• @Majesty kullanıcısına yanıt

e4240 kartuşu ne kadar baktınmı hiç

şahsen tanklı yazıcı harici alınmaz bu saatten sonra

varsın ilk seferinde pahalı olsun

• 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.