Şimdi Ara

YAZDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ ! DONDURMA MAKİNESİ FIRSATI Cuisinart ICE30BCE 1600 tl. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
22
Favori
23.843
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abiler şimdi bunun 300 liralık kiwi dondurma makinasından ne farkı var?

• ozerkane O kullanıcısına yanıt

Bilgilendirici paylaşımınız için içtenlikle teşekkür ederim. Dondurucuya konulan kabın çift cidarlı olduğunu bilmiyordum. Şüphesiz normal çelik tencereden farkı vardır. o fark da ısıyı koruma süresi olarak karşımıza çıkar. Normal çelik tencere dondurucudan çıkarıldıktan sonra örnek veriyorum yarım saatte oda sıcaklığına geliyorsa bu kapla 2 saatte oda sıcaklığına gelecektir. Elbette bu dondurmanın yapım süresini de etkileyecektir. Zira oda sıcaklığına gelen çelik tencerenin tekrar soğutulması, çıkarılıp karıştırılması süreci uzatacaktır. Ancak sonuç olarak yine de dondurma yapılabilecektir. Belki kıyasladığımızda dondurma makinesi ile yapılan daha kıvamlı bile olabilir ki makine ile denemediğim ve kıyaslamadığım için aradaki farkı bilemiyorum ancak sonuç olarak tencereyle de yapılsa elde edilecek ürün yine dondurma olacaktır. Diyebilirsiniz ki işte bu prosesi daha kısa sürede yapma imkanı verdiği için makineyi almayı seçiyoruz. Takdir eder, saygı duyarım. Ancak dondurma yapmak için makinenin varlığının elzem olduğunu düşünmüyorum.

Şu da var; dondurmanın tadını, lezzetini etkileyecek bir çok faktör olduğundan (başta süt cinsi ve içindeki su oranı, şeker oranı, krema vd. malzemelerdeki farklılıklarla birlikte, kaynatma süresinin sonundaki karışımın karıştırılma aşamasına gelene kadar ki süreç tadı belirleyebileceğinden, son işlem olan makinenin karıştırma aşamasının tat belirleyicisi olması da tek başına bir kriter olarak kabul edilemez. Daha doğru bir ifadeyle sadece makinenin dahil olduğu anlar dondurmanın niteliğini,kalitesini, tadını tek başına belirleyici olamaz. Bu şekilde bir değerlendirme diğer süreçleri görmezden gelmek olacağından objektif bir değerlendirme olmaz. Yani sonuç olarak evet makine alınabilir, almak isteyene saygı duyarım. Ancak makine almadan da dondurma yapılabileceğinin, yapılan dondurmaların tıpa tıp aynı olmak zorunda olmadığının, her halükarda ortaya konulan ürüne de dondurma denildiğinin kabullenilmesini isterim.

YouTube'da bir çok alternatif dondurma yapım yöntemleri olduğu aşikar. Bunların içinde hamur yoğurma makinesine bile gereksinim duyulmadan yapılan örnekler görülünce daha iyi anlaşılacağımı düşünerek ünlü aşçı Refika'nın evde dondurma yapım videosunu paylaşmak istiyorum.

Saygılar.

YAZDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ ! DONDURMA MAKİNESİ FIRSATI Cuisinart ICE30BCE 1600 tl.youtube
    Bugün yemek okulunda size inanılmaz lezzetli bir dondurma tarifim var. Sadece üç malzeme ile herkese hava atıp, üstüne bir de bu sıcaklarda serinleyeceğiniz ...
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=jtFBYNFXobQ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Shafter kullanıcısına yanıt

Bir kiwi marka olanı var mış ki o daha ucuzmuş

Bu markaların modelleri hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Mantık aynı, onlar da iş görür mü dersiniz yoksa onlarda olmayıp sizin tavsiye ettiğiniz markada olan başka özellikler mi vardır?

• dekareme kullanıcısına yanıt

kiwi hakkında bilgim yok. Bu işler öyle en ucuzunu alayım en iyi dondurma çıksın şeklinde olmuyor.motorun gücü, karıştırma aparatının tarzı vs vs birçok etken var.

yurt dışında bile 100 dolara satılan bir üründen bahsediyoruz

YAZDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ ! DONDURMA MAKİNESİ FIRSATI Cuisinart ICE30BCE 1600 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 8 Nisan 2022; 11:7:3 >
  • Arjin81 kullanıcısına yanıt

Gerçekten şöyle varsayımlarla konuşanlara hayret ediyorum. Zaten yat almaya da gerek yok sonuçta şehir hatları vapurlarıda var denizde gitmek için. Aa dur hatta yüzerek geçmek varken neden vapurada binelim ki !

yapabiliyorsan yap, malzemelerini çöpe attığında gelip tekrar yaz bırada. 10 farklı şekilde denedim en iyi malzemeleri aldım ve evde öyle 30 dk da bir çıkarmayla, tencere dondurmayla dondurma olmuyor. Bak sen varsayımdan bahsediyorsun ben tecrübe ile konuşuyorum. Evde en iy ihtmalle yaptığın şey donmuş sütlü buz oluyor. Ve onu tükettiğinizde bademciklerinize geçmiş olsun.

kimse unutmasın dondurma hasta etmez. Dondurma içinde ki kristalleşmiş su hasta eder. Çünkü o su kristalleşip bağdemcikleri çizerek boğaz-bademcik şişmesine sebep olmakta.

refika vb paylaşarak kendini rezil ediyorsun. Çünkü daha evinde deneyip sonucunu görmediğin birşeyi başkasının sözde yaptığı tadını bilmediğin birşeyi olmuş gibi paylaşıyorsun.

illa her paylaşıma dur bir karşıt görüş ile durayımda belki birileri laf söylerde tartışma çıkarırım modunda olanlar insanları boşu boşuna zaman kaybına uğratıyor cevaplarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 8 Nisan 2022; 11:17:43 >

öncelikle paylaşım için teşekkürler.

Cook Proficook 501140 bunun hakkında ne düşünüyorsunuz, 600 tl fazla vermeye değer mi sizce ?

• yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt

Hocam, başlıktaki makina ile bu makina arasında kaldım ve bu makinada karar kılıp aldım.

Siz aldığınıza pişman mısınız? 600 TL daha verip başlıktakini almaya değer mi? Makina sizi hiç üzdü mü şimdiye kadar ya da keşke bunun yerine onu (başlıktaki) alsaydım dediğiniz oldu mu?

• muraska M kullanıcısına yanıt

cuisinart dondurma makinelerinde kendini kanitlamis firma.bu konuda ki paylastigim makine harici bence tek alinacak makine varsa o da kendinden kompressorlu bir makinedir.

amazon abd ye vs veya yabanci forumlara bakabilirsiniz.sadece amazon abd de 15000 civari yorum var..

• Son yıllarda ülkemizde dondurma rezilliği had saftada. Ev kalabalık, her sene kimyasal yemektense bu makineyi almak daha iyi.

• bado6100 kullanıcısına yanıt

1 senedir kullanıyorum memnunum. zaten aynı prensiple çalışıyorlar. hazneyi dondur sonra donudurnayı karıştır prensibi. benim bazen gerçek saleple yaptığım zaman bi süre sonra karıştırırken zorlandığı oluyor. onun dışında bi yanlışını görmedim. gerçi oda zaten dondurmanın kıvamına geldiğini gösteriyor. bi de dipteki donndurna biraz daha katı oluyor üstlere göre. o da elle alırken karıştırılıp çözülebiliyor. bi de dökme yeri de biraz dar ama oda çok hayati bişi değil. bizim makinenin artıları fiyat. diğerinin ise marka olması ve yurtdşından gelmemesi. Türkiye garantili olması hızl ıteslim. tabi cusinart daha iyi bence ama arada iki katına yakın fiyat farkı var. bizim makineyi forumdan alıp kullanan çok oldu genelde memnun kalmıştı insanlar.

bi de proficook ta zaman ayarı da varmış yani çok önemli değil o da ama en azından süreyi ayarlayabilyiosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 8 Nisan 2022; 14:3:28 >
  • 2 bin tl dondurma hayatımda yediğime eşit demiş arkadaş :D haftada 1 kg yeniyor yaz aylarında 2 kişi. Geçen sene 50 tl idi kilosu bu sene en az 100 tl olur.

• Çok imrendiğim birşey, yapması da bir okadar keyiflidir ama evde yer kalmadı.

Hamur yoğurma makinesi, espresso makinesi, filtre kahve, airfryer derken mutfak doldu taştı

hocam ben evde denedim, 1 milyon üstü izlenen youtube videosu var, o ablaya bakarak yaptım.
    dolapta 6-7 saat kaldı karıştırdım, salep oranını güzel tutturursan, buz olmuyor, gerçek dondurma gibi oldu ama rengi salep'ten dolayı biraz esmerimsi.

malzemeler ;
    2 kilo bim günlük süt, yağlı olanından, 20 lira
    1 yemek kaşığından biraz fazla sahlep, 20 lira
    toz şeker 350 gram civarı, 5-6 lira.
    kaynatması ve dondurması derken, yaklaşık 2 kg dondurma 50 liraya geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 8 Nisan 2022; 15:28:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MaitreSkiLL kullanıcısına yanıt

fiyat iyi ama ne kadar saftır nasıldır bilmiyorum. biş idiyemeyeceğim bildiğin yerden almak lazım.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt

Peki

• MaitreSkiLL kullanıcısına yanıt

Saf sahlep 5 yıl önce o fiyattı.saf filan değil paylaştığınız

• Ben şu üründen aldım, yorumları bayağı iyiydi.. Bakalım deneyip en iyi sahlebi de bulacağız artık ☺️

Sahlep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShalafiTr -- 8 Nisan 2022; 16:56:48 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt

şu şekilde dökmediğimiz sürece sorun olmaz herhalde di mi hocam :)

YAZDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ ! DONDURMA MAKİNESİ FIRSATI Cuisinart ICE30BCE 1600 tl.Serhii Zanozayoutube
    Готовим натуральное шоколадное мороженое дома в мороженице Profi Cook PC-ICM 1140, используем домашнее молоко. #serhiizanoza
    https://www.youtube.com/watch?t=27&v=PRw1t29_kBw&feature=youtu.be
  • Bu makine kendinden soğutmalı değil.

Kendinden soğutmalı makine tercih etmek gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.