Şimdi Ara

YAZDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ ! DONDURMA MAKİNESİ FIRSATI Cuisinart ICE30BCE 1600 tl. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
203
Cevap
22
Favori
23.819
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Makine lezzet vermez. Önemli olan tarif ve içerik. Makine olmadan da dondurma yapılabiliyor.

• dashwood kullanıcısına yanıt
    Hocam limonluyu nasıl yaptınız acaba. İki defa denedim rengi ve kıvamı çok güzel tuttu ama limon tadını pek yakalayamadım. Limonlu dondurmayı çok severim limon tadı gelmesi hoşuma gider ama ikisindede yakalayamadım istediğim tadı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • samet5106 S kullanıcısına yanıt

bir limonun kabuğunu rendeledik çok az da suyunu damlattık

• 1600 tl herhalde son zamanların dip fiyatıymış. bu makinenin konusunu yeni gördüm. şu an 1.849 tl'den satılıyor. sizce bu fiyata alayım mı, düşme ihtimali var mı?

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Makinenin lezzet vermediğini biliyorum. Fakat çoğu tarif birbirine benziyor. Makineyi alıp bir kenara kaldırmamak için sordum. Tadını ve kıvamını satın alınanlara göre kıyaslamasıni sordum. Aslında en güzel çocuklar bilir onlar begeniyorsa sorun yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mozturkgss M kullanıcısına yanıt

Sırf bu yüzden ben makine almadan önce salep sipariş ettim ve 8-9 defa deneme yaptım. Makine buzlanma yapmadan dondurma kıvamına getirse de doğru tat olmadıktan sonra pek bir şey değişmiyor. İstediğim tadı yakalamadan da makine sipariş etmem. Salepsiz İtalyan usulü Gelato yapacaksanız onlar için de ayrı tarifler var. Hangisini seviyorsanız deneme yapın.

Yoksa dondurma makinesi de zamanında popüler olan ve alınan ekmek yapma makinesi gibi mutfakta atıl durumda bekler.

• tedirginlik T kullanıcısına yanıt

Hiç alakam yokken severek yediğimiz (ve en kolay tahşiş yapılabilir ve hiçbir şekilde anlayamayacağımız) dondurmayı kendimiz yapıp yiyebilmemiz açısından makinayı almıştım.

Meğer işin püf noktası tariflermiş.

Açıkçası damak zevkime uygun tarif henüz iki çeşit denesem de bulamadım. Hazır aldığım yer (kg fiyatı 180 tl) daha lezzetli yapıyor doğrusu.

Olaya yeni dahil olsam da anladığım kadarıyla buzlukta standart dondurma yaparken her 1-4 saat aralığında, 2-4 kez çıkartıp karıştırmak gerekiyor. Aksi takdirde buzlanma yapıyor.

Ama makinada bu ihtiyaç ortadan kalkıyor.

Dolayısıyla,

artı:

+ makina karıştırıyor, başkaca karışıma gerek kalmıyor

+ hem karıştırıp hem soğutuyor, donması daha hızlı oluyor

eksi:

• yıkama gereği çıkıyor
    • büyükçe kabı buzlukta çok yer kaplıyor

Ben olsam bir kaç kere buzlukta manuel dondurma yapar, yaptığımdan memnun olunca, daha kolay yapabilmek adına makina alırdım. Direkt makinayla sıfırdan bu işe girişmezdim (benim durum tam olarak bu).

Ve sanıyorum işin detaylarıyla o kadar uğraşamaz, makina alınca zaten dondurma yapma işinin sadece %20-30'undan kurtulduğumuz üzere, hiç makina almazdım.

Şimdilik hem hobi hem de sağlıklı beslenme hedefiyle kullanıyoruz ama bir heves midir yoksa yaz dönemi rutin şekilde kullanır mıyız göreceğiz bakalım.

• savatager S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Yalnızca yazın kullanılacak olsa bile birkaç senede kendi parasını çıkartır muhtemelen. Bizim buralarda topunu 10 liraya satıyorlar. 3 kişiyiz. Çocuk seviyor dondurmayı. Benim sütten yana çekincem var. Laktoz bozuyor. Yoğurtlu tutan tarif var mı onu araştırayım. İndirimi yakalsaydik iyiydi ama bu fiyatta çok değil gibi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaslar dondurma yaptiktan sonra , kapta kalan kenarlara yapisan dondurmayi nasil cikariyosunz prstik bir yolu var mi? plastik kasikla kazi kazi bitmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sana soru sorma hatasında bulunduğum için kusura bakma. sorumu sildim ve konunla bağımı kopardım

• Bu makineyi dün gece 8.150 tl ye aldım.

amazon
    Cuisinart İtalyan Usulü Dondurma (Gelato) Yapma Makinesi ICE100E, 2 L Kapasite, Gümüş
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0924VCMNT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• Shafter kullanıcısına yanıt

Amazon.de den kompresörlü makine almak istiyorum tavsiyeniz var mı?

• MMistanbul kullanıcısına yanıt

uluslararasi gumruk limiti 100 euroya mi ne cekildi bu yuzden artik bu tarz urunler tr ye gelemiyor.

onun yerine daha cok zamlanmadan amazon tr de ki cuisinarti alin.

• Shafter kullanıcısına yanıt

Ben yurt dışındayım zaten.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Bu makineyi iyi ki almışım. 8.150 tl ye aldım şuan 20 bin tl olmuş.

• Dostlar selamlar.
    Bugün Cuisinart ICE30BCE aldım ve inşallah iki gün sonra deneyeceğim. Daha önceki yıllarda makinesiz dondurma yapmisligim var salepli sade gayet iyi oluyodu. Şimdi makine ile daha rahat olucak inşallah.
    Lakin birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
    Öncelikle süt salep ve şeker karıştır sogumasini bekle. Makinede karıştır buzluk ta beklet afiyet olsun. Basitçe doğru mudur?
    Bir de salep yerine yumurta ile de yapılabiliyormuş. Bana nasıl yapıldığını bi tarifle anlatır mısınız? Yumurta nasıl kullanılır.
    Son olarak makineye azami ne kadar Sıvı malzeme konur.
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.