Şimdi Ara

YAV YERLİ TELEFONLARDA NEDEN TAKSİT YASAĞI VAR Kİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şuan elimde ki telefon General Mobile GM8 TAKSİTLE aldım. Senetsiz kefilsiz......Ayrıca arkadaşım geçen hafta Samsung telefonu banka kredisiyle taksitle almıştı. Samsung sitesinde görebilirsin. 2099 tl almıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

o yaşta bakan mı olur?

Alıntıları Göster
    Şuanda 41 yaşında bakan olmak için uygun bir yaş.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    yaşla ne alakası var yahu beratın eğitimi yeter ama kayınpederi kararları veriyor :) hala berat karar veriyor gibi konusuyorsunuz şuan alenen tek adamlık var faizin düşmesini bile ekonomik olarak değil kendi istekleriyle söylüyor ve yaptırıyor yapmayanları postalıyor örneğini gördük :)
    şuan mesih gitsin başka parti gelsin faiz fırlayacaktır çünkü ekonominin gerçekleri ortada kafana göre hareket etmek tedavi etmez etmediği ortada hisseden halk ve halkın cüzdanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-74F84D677 -- 6 Aralık 2019; 20:20:30 >
  • olay bireysel olarak alınmaması değil aslında, ekonomiyi yönetenler makro düzeyde düşünmek zorundalar yani senin benim bütçemden çok ülke ekonomisi hakkında hareket etmeliler.
    Şu veya bu şekilde o cihaz satılmazsa o cihazı getiren ithalatçıdan satıldığı bayide çalışan kasiyer çocuğa kadar etkisi olur bu işin.
    Buna ekonomik durgunluk diyoruz veya resesyon bunu sadece bir sektör olarak da düşünme tüm sektörlere sıçrar, şöyle ki o telefon satılmadığı için bayi o kasiyeri işten çıkartır o da işsiz olduğu için kız arkadaşıyla yemeğe çıkamaz yeni kıyafet alamaz sinemaya gidemez hatta zorunlu harcamalarını bile en aza indirmeye bakar. Yani o kasiyer çocuğun yaşadığı domino etkisi olarak diğer sektörlere de sıçrar. Ayrıca devletin tüketim yoluyla aldığı vergilerden mahrum kalması da işin cabası olur.
    Ne iş yapıyorsan yap sadece gazete haberi olarak gördüğün bilmem kaç şirket konkordatoya gitti veya iflas etti haberleri aslında seni de beni de bir şekilde etkiliyor veya etkileyecek.
    Bize ne dolardan ekmeği dolarla mı alıyoruz yeaaa diyen trollere itibar etme ,ekonomide ki en minik dalgalanmanın etkisi senin benim cebimde hissediliyor aslında

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Krediyle alıyorsun sen . Anında kredi çekmeni sağlıyorlar . Sende taksitle kredini ödüyorsun .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf_Ozkan

Krediyle alıyorsun sen . Anında kredi çekmeni sağlıyorlar . Sende taksitle kredini ödüyorsun .
    Hocam fark yok diyorlar hbde ayni cihaz 160yl ucuz

Arkadas bir memlekette her sey mi falso olur ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bankalara taksitli nakit avans yoluyla kazandırmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skymarc

alan olmadıktan sonra istediği kadar vergi koysun bak görürsün
    bencede taksitler geri gelecek çünki bu iş gsm firmlarına yaradı, millet taksitle telefon alamadığı için tarifeye ek taksitlerle telefon stmaya başladı ttkom,vodafone vs...ve gayet memnun onlar bu işten

ama telefoncu esnafın vitrinleri ölü sineklerle dolu çünki sinek avlıyorlar telefon alan yok en dandik android telefon 1000 tl

şimdi yerli telefonlara reeder gibi hiking gibi yerli markalara taksit koysa bu kez en çok satan samsung gibi firmalar hemen bir montaj tesisi açar yine keserler piyasayı

halbuki taksite genel olarak geri dönülse hem esnaf ekmek yer hemde yedek parçasına tamirine kadar piyasada tekrar bir canlanma olur, bildiğim tanıdığım 10 telefoncu esnaf dükkan kapattı bizim mahaellede bir yıl içinde

• quote:

Orijinalden alıntı: Vomitory

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Günümüz Türkiyesi'nde maalesef bakanlıklar sadece formalite gereği var. Her şeyi bir kişi belirliyor. Reis!

• tamamiyle İletişim sektörünü yontulacak keriz kapısı gördükleri için yandaşları Turkcelle kıyak olsun diye başka mantıklı açıklaması olamaz bütün elektronik sektörü taksitliyken neden bu telefonlar değil
    imeisini bile yeni zamladılar ithal etmek bile yasak illa sokacaklar çünkü popüler bişey.

ya peşin parayı verceksin mağazasından ya da turkcellin sana geçirmesi için.

Adamlardaki mantık peşin parayı verecek adam zengin adamdır kreti kartı kullanmasına gerek olmayan adamdır.

Taksit talep eden fakirdir dayayalım biz bunlara banka kredisini bankalara kıyak yapalım
    taksidi kaldıralım kendi yandaşımıza da kıyak yapalım böylesine büyüyen bi pazarda hala simkart satarak mı geçinsin adamlar dimi?

nasıl olsa alacaklar çünkü ülkecek kıçında donu olmayıp elinde iphonu olan kafalardan bol olduğu için.
    tam aksine telefonlar pahalanıyorken takidi serbest bırakmazlar çünkü sokmak istiyorlar size adamım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1shot1kill -- 17 Aralık 2019; 23:28:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1shot1kill

tamamiyle İletişim sektörünü yontulacak keriz kapısı gördükleri için yandaşları Turkcelle kıyak olsun diye başka mantıklı açıklaması olamaz bütün elektronik sektörü taksitliyken neden bu telefonlar değil
    imeisini bile yeni zamladılar ithal etmek bile yasak illa sokacaklar çünkü popüler bişey.

ya peşin parayı verceksin mağazasından ya da turkcellin sana geçirmesi için.

Adamlardaki mantık peşin parayı verecek adam zengin adamdır kreti kartı kullanmasına gerek olmayan adamdır.

Taksit talep eden fakirdir dayayalım biz bunlara banka kredisini bankalara kıyak yapalım
    taksidi kaldıralım kendi yandaşımıza da kıyak yapalım böylesine büyüyen bi pazarda hala simkart satarak mı geçinsin adamlar dimi?

nasıl olsa alacaklar çünkü ülkecek kıçında donu olmayıp elinde iphonu olan kafalardan bol olduğu için.
    tam aksine telefonlar pahalanıyorken takidi serbest bırakmazlar çünkü sokmak istiyorlar size adamım.
    Usta sony xperia 1i cok begendim

Almanyada 800 birim

Burda yok muadilleri 6000 7000

Dusunsene burda 800 birime ne alabilirsin ya

Bime ucuz cin mali dandik telefon geliyor 1100tl

En ucuz samsung 670tllik 1gb ramli bi telefon

E taksitte yok

Lan napsin bu halk kardeşim banka mi soysun

Utanmaz herifler ya hic degilse 3000 hadi 2000 olsun beya 2000ede is gorecek cihazlar var taksit imkani olsun

• Zaten 3500 altı telefonlarda 12 ay taksit var operatörlerde @hamza5806

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortnite30

Zaten 3500 altı telefonlarda 12 ay taksit var operatörlerde @hamza5806
    Dostum ben bimcell kullaniyorum 6 ayda bir kontor yukluyorum ailem haric kimseyle irtibatim isim pek olmaz gidip onlara ayda 30 30 kullanmadigim faturayi odedikten sonra ne yapayım telefonu

• Burda zırlayacağınıza, kendinizi geliştirin asgari ücrete çalışmayın, bi telefon bile taksitle alıyorsanız sizdede sorun vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeylerBeyi35

Burda zırlayacağınıza, kendinizi geliştirin asgari ücrete çalışmayın, bi telefon bile taksitle alıyorsanız sizdede sorun vardır.
    Wöhehe wöhehe wöhehe

Ağam siz kaç gelir alıyonuz aylık söyleyin de bilek

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Wöhehe wöhehe wöhehe

Ağam siz kaç gelir alıyonuz aylık söyleyin de bilek

Alıntıları Göster
    Bi aylık maaşımla piyasadaki en pahalı telefonu alabilecek kadar kazanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: BeylerBeyi35

Bi aylık maaşımla piyasadaki en pahalı telefonu alabilecek kadar kazanıyorum

Alıntıları Göster
    Klasik tuzu kuru adamlardanım benim gibi olmayan maldir diyorsun

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.