Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ VE ÇAP HAKKINDA HER ŞEY ( Sorun cevaplayalım ) BEN BAŞARDIM YA SİZ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
60
Favori
123.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MLoveR

quote:

Orijinalden alıntı: zedge08

teşekkürler hocam o zaman öğrenci işlerine sık sık uğrayacam galibabide bana uzak olan yerlere belgelerimi kargo ile göndererek başvuru yapabilir miyim?

Çoğu okul şahsi başvuru istiyor. Uzaktan gönderimleri kabul etmiyor. Uzaktan gönderimleri kabul edenler için tek başvuru yolu Posta. PTT aracılığıyla yani. Bunun dışında uzaktan gönderim için, ilgili şehirde bir tanıdığınız varsa noter vekaleti ile başvurunuzu adınıza yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında yol şahsi olarak gidip başvurmak.

Bu arada belirteyim, postayı kabul eden okullara başvururken ; eğer postanız geç ulaşırsa yani başvuru süresi içerisinde göndermenize rağmen, postanız başvuru tarih aralığının bitiminde okula ulaşırsa Üniversite sorumluluk kabul etmiyor bundan. Başvurunuz alınmıyor.

hocam bişi daha sorucam başvuracağım üniversitede bölümümün hem 1. öğretimine hem 2. öğretimine başvurabiliyor muyum?

• quote:

Orijinalden alıntı: zedge08
    hocam bişi daha sorucam başvuracağım üniversitede bölümümün hem 1. öğretimine hem 2. öğretimine başvurabiliyor muyum?

1.öğretim okuyorsan şu anki okulunda, hem 1.öğretime hem 2.öğretime başvurabilirsin.

Şu anki okulunda 2.öğretimsen; %10'da yer alman halinde hem 1.öğretim hem 2.öğretime başvurabilirsin. %10'da değilsen, sadece 2.öğretime başvurabilirsin.

Kolay gelsin.
  • MLoveR kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam 1. öğretimim ikisine de başvurabiliyosam iyimiş
  • Arkadaslar yatay geçiç yapmak için ÖSYM puanımız girdiğimiz yıldaki puanımızdan mı yoksa şuanki puandan mı yüksek olmak zorunda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker00

Arkadaslar yatay geçiç yapmak için ÖSYM puanımız girdiğimiz yıldaki puanımızdan mı yoksa şuanki puandan mı yüksek olmak zorunda?

Eğer merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapacaksanız girdiğiniz yılın taban puanı dikkate alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin5306

quote:

Arkadaslar yatay geçiç yapmak için ÖSYM puanımız girdiğimiz yıldaki puanımızdan mı yoksa şuanki puandan mı yüksek olmak zorunda?

Eğer merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapacaksanız girdiğiniz yılın taban puanı dikkate alınır.

Himm demek o seneki puanlar üstünde geçiş yapılıyor. Başvurular ne zaman bir bilginiz var mı?
    Bir de ben ikinci öğretimim.puanim gecmek istediğim 1. Öğretim puanından yüksek.gecis yapabilir miyim bir yolu var mı?

• quote:

quote:

quote:

Himm demek o seneki puanlar üstünde geçiş yapılıyor. Başvurular ne zaman bir bilginiz var mı?
    Bir de ben ikinci öğretimim.puanim gecmek istediğim 1. Öğretim puanından yüksek.gecis yapabilir miyim bir yolu var mı?

Hangi üniversite için düşünüyorsunuz tarihler üniversiteden üniversiteye değişiyor genelde ağustos aylarında oluyor gideceğiniz üniversitenin sitesini takip etmelisiniz.

Puanınızın yettiği heryere geçiş yapabilirsiniz şart yok yani

• Güncel!

• Gideceğim yerde (eğer başarılı olursam) harç ödemek beni gerçekten çok sinirlendiren bir uygulama. 2. sınıf öğrenci miyim bende harç ödeyeceğim.
    Bu arada ODTÜ'de :
    4.Üniversite kataloğu fotokopisi
    ODTÜ dışından yapılan başvurularda, üniversite kataloğundaki ilgili bölüme ait tüm sayfaların onaylanmış fotokopisi (ders müfredatı, ders içerikleri, bölüme ait bilgiler)
    istenilen belgelerde yazıyor bu. Şimdi hocam ben okulumun internet sitesiden ders içerikleri ve ders müfredatını çıkartırıp yazıcıdan öğrenci işlerine gidip damga mı bastırtacağım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: C£nq

Gideceğim yerde (eğer başarılı olursam) harç ödemek beni gerçekten çok sinirlendiren bir uygulama. 2. sınıf öğrenci miyim bende harç ödeyeceğim.
    Bu arada ODTÜ'de :
    4.Üniversite kataloğu fotokopisi
    ODTÜ dışından yapılan başvurularda, üniversite kataloğundaki ilgili bölüme ait tüm sayfaların onaylanmış fotokopisi (ders müfredatı, ders içerikleri, bölüme ait bilgiler)
    istenilen belgelerde yazıyor bu. Şimdi hocam ben okulumun internet sitesiden ders içerikleri ve ders müfredatını çıkartırıp yazıcıdan öğrenci işlerine gidip damga mı bastırtacağım ?

Direk bölüm sekreterliğine ya da öğrenci işlerine giderseniz onlarda mevcut zaten. Bölüm başkanıda onaylayıp size verirler.

• Ben evrakları topluyorum da bu ders plan içeriğini nasıl hazırlamam lazım malum 40 sayfayı buluyor 1 yılı zımbalayıp öyle mi onaylatmalıyım bölüm başkanına? Birde ben beden eğitimi dersini almadım onu da ders plan içeriğinde göstermelimiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: genç sol bek

Ben evrakları topluyorum da bu ders plan içeriğini nasıl hazırlamam lazım malum 40 sayfayı buluyor 1 yılı zımbalayıp öyle mi onaylatmalıyım bölüm başkanına? Birde ben beden eğitimi dersini almadım onu da ders plan içeriğinde göstermelimiyim?

Ders planı içeriğini sizin hazırlamanıza gerek yok. Bölüm öğrenci işleri yada sekreterliğinde hazır olarak mevcuttur. Yoksa bölümün web sayfasında mevcuttur. Ben bütün olarak çıkartmıştım ayırmamıştım zaten muafiyetlerde onlar arasında bulup karşılaştırıyorlar.

Bana sorarsanız bütün içeriği alın götürün öğrenci işlerinin işi belli olmuyor resmi olması lazım. Sonuçta üniversite yada bölüm değiştiriyorsunuz işiniz garanti olsun.

• Ben uludağ üniversitesi türkçe öğretmenliğinde 2. Sınıfa geçtim. Amacım aynı üniversitede sosyal bilgiler öğretmenliği ile aynı anda okumak. Ortalamam 2. 80. Nasıl yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: çiçek nergis

Ben uludağ üniversitesi türkçe öğretmenliğinde 2. Sınıfa geçtim. Amacım aynı üniversitede sosyal bilgiler öğretmenliği ile aynı anda okumak. Ortalamam 2. 80. Nasıl yapabilirim

Yani çift ana dal yapmak istiyorsunuz. Öncelikle uludağ üniversitesi çift anadal yönetmeliğini indirin ve inceleyin genel maddeler aynıdır. Diğer bir incelemeniz gereken konu sosyal bilgiler öğretmenliği , türkçe öğretmenliğine çap için kontenjan veriyor mu? Eğer bu şartları sağlıyorsa fakültenin belirlediği tarihte başvurunuzu yapıp bekleyeceksiniz. Tamamen kısmet meselesi sizden yüksek ortalamalılar sizden daha önde olacaktır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: çiçek nergis

Ben uludağ üniversitesi türkçe öğretmenliğinde 2. Sınıfa geçtim. Amacım aynı üniversitede sosyal bilgiler öğretmenliği ile aynı anda okumak. Ortalamam 2. 80. Nasıl yapabilirim

Yani çift ana dal yapmak istiyorsunuz. Öncelikle uludağ üniversitesi çift anadal yönetmeliğini indirin ve inceleyin genel maddeler aynıdır. Diğer bir incelemeniz gereken konu sosyal bilgiler öğretmenliği , türkçe öğretmenliğine çap için kontenjan veriyor mu? Eğer bu şartları sağlıyorsa fakültenin belirlediği tarihte başvurunuzu yapıp bekleyeceksiniz. Tamamen kısmet meselesi sizden yüksek ortalamalılar sizden daha önde olacaktır

Anladım her şey için çok teşekkür ederim

• çiçek nergis Ç kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• 360-3.70 arası bir ortalamaya sahibim Marmara üniversitesine geçiş yapmaya çalışıyorum ingilizc yeterlilik sınavına nasıl ulaşabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: mvsm

360-3.70 arası bir ortalamaya sahibim Marmara üniversitesine geçiş yapmaya çalışıyorum ingilizc yeterlilik sınavına nasıl ulaşabilirim?

Çok sıradan olacak ama eğer ıstanbulda değilseniz mecbur internetten araştıracaksınız orada iseniz yada tanıdığınız varsa üniversite içinde ki yada çevresinde ki bir kırtasiyede bu zamana kadar ıngilizce yeterlilik sınavında çıkmış sorularla ilgili bir kitap yada fotokopi çıkartılmıştır onları temin edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin5306 -- 25 Haziran 2014; 0:24:29 >
  • 4 yıllık yüksekokuldan fakülteye geçiş yapılabilir mi? yani ygs 6 dan tm1 e ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper321

4 yıllık yüksekokuldan fakülteye geçiş yapılabilir mi? yani ygs 6 dan tm1 e ?

Bir fakülte, yüksekokul, konservatuvar veya meslek yüksekokulunun kendi bünyesindeki veya aynı üniversite içinde yer alan diğer fakülte, yüksekokul, konservatuvar veya meslek yüksekokulunun bünyesindeki eşdeğer düzeyde diploma programlarına ilgili yönetim kurulu tarafından belirlenen kontenjanlar dahilinde yatay geçiş yapılabilir. Yök yönetmeliği madde 9.

Şartı ise: Üniversite bünyesindeki aynı düzeyde fakat farklı merkezi yerleştirme puan türü ile öğrenci kabul eden diploma programları arasında yatay geçiş başvurusu yapılabilmesi için, öğrencinin merkezi sınava girdiği yıl itibarıyla geçmek istediği diploma programı için geçerli olan puan türünde aldığı merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programına eşdeğer yurt içindeki programlarının en düşük taban puananından az olmaması şartı aranır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin5306 -- 25 Haziran 2014; 20:17:32 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.