Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ VE ÇAP HAKKINDA HER ŞEY ( Sorun cevaplayalım ) BEN BAŞARDIM YA SİZ? (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
60
Favori
123.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar yakin zamanda KTU insaat muhendisligine yatay gecis yapmis biri varmi. Bende yatay gecisi hedefliyorum KTU ye ama not ortalamami kac veya kac ustu yapmam gerek sizin gecerkenki ortalamaniz kacti vs. Yardimci olursaniz cok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MYO çift anadal oluyormu beyler bilen var mı?
  • Başka bir üniversitenin başka bir bölümüne geçmek için ösym puanı yeterli mi arkadaşlar ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrvsahar

Başka bir üniversitenin başka bir bölümüne geçmek için ösym puanı yeterli mi arkadaşlar ?

Evet yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: languager15

Aynı üniversiteye iki sene üstüste yatay geçiş başvurusunda bulunabiliniyor mu?

Evet bir sakıncası yok

• Bi vakıfta hukuk okuyorum 1.sınıfım 378le girdim.herhangi bi devlete geçmek için kaç ortalama yapmam lazım çoğu üniversitenin 2015de aldığı ortalamalar 3.60 üstü yani benim puanımdakiler.daha az isteyen bi yer yok mu ? Çevrenizde geçiş yapan falan varsa bilgilendirir misiniz kafayı yicem tekrar bile hazırlanmayı düşünüyorum sınava.eğer devlette hukuk kazanırsam 1den mi yoksa 2den mi başlarım bu konu hakkında da bi fikrim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fibromiyalji -- 3 Kasım 2015; 12:05:00 >
  • Yaşayan arkadaşlar:-)
    Üsküdar Üniversite nde t.burslu okuyorum da hocam bana not ort.ve %20lik dilime gerek kalmadan ÖSYM puanıyla çap yapabiliyorsun dedi.%lik dilim yüzünden giriş yapamiyordum Türkçe sağolsun:-(
    Hocamin dediği doğru mudur?

• Ben hazırlık okumadım şimdi hazırlık bölümü olan bir üniversiteye geçersem o hazırlık olayı nasıl hallediliypr ingizlizcem iyidir ancak elimde belge filan yok

• beyaz1616 kullanıcısına yanıt
    Sanirim muafiyet sinavi olur.

• Kocaeli universitesi icinde muhendislik bolumleri arasi gecis yapan veya bilgisi olan var mi?metalurji malzeme muh. liginden bilgisayar muh. e gecis yapmayi istiyorum?

• Arkadaslar simdi ben ondokuzmayis uni. Bilgisayar programciligi bolumu okuyorum(önlisans) ankara universitesi elmadag MYO ya gecmek istiyorum boyle bisey mumkun mu notlarimi felan yuksek tutsam osys puanim yetmedigi icin Ondokuzmayis'a dustum

• Selamlar

Şu anda 456 puanla Egede ingilizce mütter okuyorum. İü veya marmara ide'ye geçiş yapacağım ama aynı zamanda okulu dondurmak istiyorum. Eğer dondurursam bu dönem/sene sonunda geçiş yapabilir miyim ?
  • Kolay gelsin hocam niğde üniversitesinde okuyorum 2.sınıfım birde hazırlık okudum bi kaç sorum olacak.Dönem arasında yatay geçiş yapmak istiyorum bi kaç üniversiteyle konuştum ve kabul eden okular var aralarında.İlk olarak puanımdan 2 3 puan yüksek bir yere başvurabilirmiyim ve misal beu de de hazırlık var dönem arasında kısmet olursa oraya geçersem hazırlığıda saydırabilir miyim orada?
  • Arkadaşlar kısmet olursa sene sonunda yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ancak geçmek istediğim kurumdaki şu madde kafamı çok karıştırdı.

12) Yatay geçiş başvuruları için öğrencinin kayıtlı olduğu programda bitirmiş olduğu dönemlere ait genel
    not ortalamasının yüz üzerinden 60 veya 4 üzerinden 2,29 olması gerekir. Ayrıca; eğitim görmekte
    olduğu kuruma kayıt olduğu yıl itibariyle dil hazırlık ve bilimsel hazırlık sınıfları hariç dönem kaybı
    olmaksızın alttan başarısız dersi ile almadığı dersinin bulunmaması ve yatay geçiş yapacağı yarıyılı
    okumamış olması şarttır.

Benim 2. sınıftan aldığım teknik ingilizce dersi var, ben bu şekilde geçiş yapacağım yarıyılı okumuş mu sayılıyorum?
    Eğer sayıldıysamda 2.dönem başında bunu sildirme imkaanım var mıdır?

Bilen bir arkadaş varsa cevabını acilen bekliyorum hayır duamı alırsınız :( )

• Ben erciyes üniversitesi 1. Sinif ikinci öğretim öğrencisiyim yatay geçiş yapmak istiyorum başka üniversiteye kendi universitemde yüzde onluk dilime girersem başka üniversitenin 1. Ogretimine geçebilir miyim yoksa önce kendi üniversitemde mi 1. Öğretime geçmem gerekiyor

• Boğaziçinin yurt içi kurumlar arası yatay geçişinde böyle bir madde yer alıyor yani şimdi not ortalaması+yabancı dil bide üstüne lys puanı katılarak mı hesaplama yapılıyor?Eğer katılarak yapılıyorsa lys puanı üniversiteye kayıt olduğumuz senenin puanı mı geçerli oluyor yoksa üniversitede okurken sınava girsek oda geçerli olur mu?
  • arkadaşlar 1 kez merkez yerleştirme puanıyla yatay geçiş yaptım. sadece 1 hakkım mı var ?
    ikinci olarak not ortalamam çok düşük.başka bir özel üniye gecmeyi düşünürsem(devletteyim) ösys puanıyla bir geçiş imkanım olabilir mi? teşekkürler
  • Merhabalar ben İzmir Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencisiyim ve ikinci senemde mimarlığa geçiş istiyorum. Bu sizce mümkün mü ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada geçen seneden yerleştirme sıralamam yüzbin. Bölümde kasıp ortalamamı yüksek tutsam olur mu bu iş?

• Yatay geçiş yapmak istediğim üniversite akdeniz üniversitesi. Daha doğrusu ailemin isteği bu ben pek istemiyorum. Okul sonunda gelen ortalama 2.83 ve özel üniversitede %50 burslu okumaktayım. Akdeniz üniversitesi iç mimarlık bölümüne geçmek için çok bir şart yokmuş sanırım. Bu ortalama ile birlikte inşallah geçiş olmaz diye dua ediyorum. Acaba akdeniz üniversitesinin iç mimarlık bölümü nasıl ? Fazla talep vardır umarım. İki kişi alıyormuş ortalaması yüksek kişiler başvursa gidemesem istiyorum. Bölüm hakkında bilgisi olan akdeniz üniversitesinde okuyan bilgi verebilecek arkadaşlar var mıdır ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum
  • yasin5306 Y kullanıcısına yanıt
    merhabalar,sınava girmeden önce hedefim hacettepe ctf felandı ama 9 soruyu yanlış kodlayarak esogü tıpa yerleştim.İlk yldan puanımı yüksek tutup yatay geçiş yapmak istiyorum.Ha üniversitem de güzel ama hem benim kendindem beklentim hem de yaptığım o yanlış kodlamadan dolayı içimde bir burukluk kaldı ilk öncelikle şunu sorayım bahsettiğim ünilere geçiş yapmam için nasıl bir çalışma yapabilirim?
    2. sorum biraz garip olacak mesala ben bu yıl tekrardan sınava girdim ve puanım yüksek geldi ve tercih yaptım dediğim ünilere(puan kırılcak biliyorum)kaldğım yerden mi devam ederim yoksa 1.sınıftan tekrar mı başlarım.Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.