Şimdi Ara

Yatak Eksperi: Yataklar Hakkında Hersey (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
783
Cevap
70
Favori
466.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BayCC

Gıcırdayan genellikle baza veya karyoladır. Nadir olarak ise yatakta gıcırdar. Yatağın gıcırdaması içinde bulunan süngerin (süngerde kabuk kalmasından) veya yayın birbirine sürtmesinden kaynaklanır. Her iki durumda teknik arızadır. Yeni alınan bir ürün ise garanti kapsamında işlem görmesi gerekir.

Gıcırdamaya kesin çözüm yok ozaman ? Yeni yatak alma arefesindeyim . Yardımcı olursanız sevinirim . Fiyatı makul seviyelerde olsun . Baza alayım diye düşünüyordum ben gıcırdama yapmaz diye

Boyum 1.87 kilo 90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buqra_ -- 10 Eylül 2013; 10:16:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buqra_

quote:

Orijinalden alıntı: BayCC

Gıcırdayan genellikle baza veya karyoladır. Nadir olarak ise yatakta gıcırdar. Yatağın gıcırdaması içinde bulunan süngerin (süngerde kabuk kalmasından) veya yayın birbirine sürtmesinden kaynaklanır. Her iki durumda teknik arızadır. Yeni alınan bir ürün ise garanti kapsamında işlem görmesi gerekir.

Gıcırdamaya kesin çözüm yok ozaman ? Yeni yatak alma arefesindeyim . Yardımcı olursanız sevinirim . Fiyatı makul seviyelerde olsun . Baza alayım diye düşünüyordum ben gıcırdama yapmaz diye

Boyum 1.87 kilo 90

Gıcırdamanın elbette kesin çözümü vardır. Önceki yukarıda nedenlerini belirttim. İleride gıcırdama yapmasın derseniz bazayı tercih etmeniz doğru olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnnyCash

yaşım neredeyse 18 olacak 1-2 senedir az da uyusam cok da uyusam halsiz kalkıyorum sırtım bacaklarım komple ağrıyarak kalkıyorum yatağın eskiliğinden mi ki? kelebek kullanıyorum 7-8 senelik var

Merhabalar,

Öncelikle dilerim kısa sürede ağrılarınızdan kurtulursunuz.

Uzun zamandır halsiz, yorgun, bitkin ve ağrılarla uyanıyorsanız. Bu büyük ihtimalle yataktan kaynaklı bir sorun, değiştirmeniz gerektiğini söylemek isterim.

Soracaklarınız olursa yardımcı olmak isterim.
  • quote:

Gıcırdamayan yatak nasıl seçilir ? Gıcırdayan döşek mi baza mıdır ?

Merhaba,

Gıcırdayan yatak genellikle yay sisteminin sorunlarından kaynaklanır. Ayrıca bazadaki pistonlar ve profil(çelik demir) yapısı gıcırdamayı engelleyen başlıca unsurlardır, iyi ve kaliteli olması gereklidir.

Daha başka soracaklarınız var ise cevaplamaktan memnuniyet duyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: themurt

evlenmeden önce viscolove 3d visco yatak aldım.
    2 yılş oldu eşimin ve benim bel ve boyun ağrılarımız inanılmaz arttı.
    hayrına bu yatağı alıp yerine yarı ortapedik yatak verecek olan varsa iletişime geçebilir arkadaşlar.
    bir arkadaşımdan daha duydum o da izmirde 6 aydır kullanıyorum demişti. artık salonda kanepede uyuyoruz ağrılarımızdan sebep demişti.
    kişisel fikrimdir kimseye visco yatak tavsiye etmem.

Merhabalar,

Bu yüzden doğru yatak seçiminde uzman tavsiyesi almanızı tavsiye ederim. İade sürecini bir araştırıp yatağınızı iade ediniz, bu yatakta yatmayınız. Daha farklı modeller düşünebilirsiniz, benim tavsiyemi isterseniz, tavsiye edeceğim model ViscoPlus Tam Ortopedik Yatak modelidir. Bir yıldır Donanımhaber ailesine özel hediye visco yastık kampanyası ile sunmaktayız ve inanın çok rahat bir model olduğunu forum üyeleri belirttiler. Yorumları ve modeli daha iyi araştıralabilmeniz adına link takdim etmek isterim, link:http://forum.donanimhaber.com/m_65317876/f_//tm.htm#65317876

Ürün ile ilgili ve başka ürünlerle ilgili soracaklarınız olursa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Yatağım ful ortapedik ve visco mevcut ancak alalı 2 ay olmasına rağmen orta kısım hafif içe doğru meyilli gibi oldu. Bu normal mi ?

Merhabalar,

Yatak modelini, markasını ve fotoğrafını çekip bana P.M. olarak iletebilirsiniz, yardımcı olmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Yatakların üstünde sık lıkla yatağı ters çevirin yazıyor bu doğrumudur doğruysa bu sıklık ne kadar olmalı ben aldığımdan beri aynı.Birde yatak ömrü ne kadardır yatağımın markası yataş ortopedik.

Merhaba,

Modelden ve markadan markaya değişim gösterebilir bu durum. Talimatları uygulamakta fayda vardır, yalnız yatak 1 ayda çökme-deformasyon yapıyorsa bu da yatağın problemli olduğunu gösterir. Ne kadar çevirme yaparsanız yapın, bu bir sorundur.

Daha başka soracaklarınız olursa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AthabaskA

hocam at kılı yatakalr pahalı..

at kılı yatak gerçekten farklı bir konfor sunuyor mu ? yoksa marketing cilası mı ?

Merhaba,

Dediğiniz gibi pahalı ürünler, konfor konusunda visco modellerden daha iyi olacağını düşünmüyorum. Sizin de dediğiniz gibi biraz marketing cilası vardır, şu an ki teknolojide gerekli bir ürün değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kargibi

quote:

hayrına bu yatağı alıp yerine yarı ortapedik yatak verecek olan varsa iletişime geçebilir arkadaşlar.
    bir arkadaşımdan daha duydum o da izmirde 6 aydır kullanıyorum demişti. artık salonda kanepede uyuyoruz ağrılarımızdan sebep demişti.

Merhabalar,

Bu yüzden doğru yatak seçiminde uzman tavsiyesi almanızı tavsiye ederim. İade sürecini bir araştırıp yatağınızı iade ediniz, bu yatakta yatmayınız. Daha farklı modeller düşünebilirsiniz, benim tavsiyemi isterseniz, tavsiye edeceğim model ViscoPlus Tam Ortopedik Yatak modelidir. Bir yıldır Donanımhaber ailesine özel hediye visco yastık kampanyası ile sunmaktayız ve inanın çok rahat bir model olduğunu forum üyeleri belirttiler. Yorumları ve modeli daha iyi araştıralabilmeniz adına link takdim etmek isterim, link:http://forum.donanimhaber.com/m_65317876/f_//tm.htm#65317876

Ürün ile ilgili ve başka ürünlerle ilgili soracaklarınız olursa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

@kargibi

Konuyu reklama boğma lütfen. Sizin gibi satıcılar milleti yanlış yönlendirmesin diye açmış olduğum konuyu reklama boğma lütfen. Bilgi almak için uğraşan arkadaşın yaşını bilmiyorsun, kilosunu bilmiyorsun, eşinin yine aynı şekilde, sırf ürün satmak için rast gele yatak tavsiyesinde bulunuyorsun. @ themurt 60 kiloysada aynı yatağın uygun olacağını düşünüyorsun 120 kg olsa da aynı yatağın uygun olacağını düşünüyorsun.

• BayCC B kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah ne reklamı.. Yardımcı olmak istiyorum, sizin gibi. Farkındaysanız araştırabilmeniz adına demişim. Yanlış anlamayınız, konunuz çok değerli ve beğendiğim bir konu, amacına uygun işliyor.
  • Yaralı konu emeğine sağlık.
  • quote:

quote:

Merhaba,

Gıcırdayan yatak genellikle yay sisteminin sorunlarından kaynaklanır. Ayrıca bazadaki pistonlar ve profil(çelik demir) yapısı gıcırdamayı engelleyen başlıca unsurlardır, iyi ve kaliteli olması gereklidir.

Öğrenciyim eve çıktım . Şimdi koltuk takımı yatak alma arefesindeyim. Spotçulara bakıcam öncelikle . 1.85 boy 90 kg biriyim. Çift kişilik yatak alıcam. Sağa sola dönerken , üstünde otururken 2 kişi yatarken vs . gıcırdamasını istemiyorum. Sanırım gıcırdama daha çok bazadan kaynaklanıyor . Tavsiye edeceğiniz bakarken spotçuda neler var ? Bazanın döşeğin nesine neresine bakayım ya da sıfır çift kişilik sağlam ses yapmıcak tavsiye edeceğiniz ürün var mı istikbal bellona koçtaş ikea vs gibi yerlerde ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-mobilya-fiyat-dustu-sifir-kalitesinde-cift-kisilik-baza-plusbaslik-plusyatak-134576324/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-mobilya-150x200-baza-plusyatak-gorulmemis-fiyatla-sadece-475-tl-kacmaz-126885703/detay

Bunlar nasıldır mesela ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buqra_ -- 12 Eylül 2013; 19:29:01 >

• Merhaba
    Yaklaşık 3 seneyi aşkındır kullandığımız evlenirken aldığım yatak çöktü. full ortopedik olan bu yatak beni yaz kış terletiyordu doğrusu. Normaldede çok terleyen bir insanım.
    Ben yaş 34 boy170 100 kg
    eşim yaş 29 boy 165 50 kg
    ölçülerindeyiz.
    Herhangi bir sırt ve bel ağrısı şikayetim yok eşim nadirde olsa bel ağrısı çeker. Ama yataktan olduğunu düşünmüyorum.

Terletmeyen sırt ve bel ağrısı yapmayacak, rahat dönebileceğim en fazla 600-700 tl civarı para verebileceğim bir yatak önerebilirseniz size çok müteşekkir kalırım BayCC.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citykhan -- 13 Eylül 2013; 1:07:00 >
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Öğrenciyim eve çıktım . Şimdi koltuk takımı yatak alma arefesindeyim. Spotçulara bakıcam öncelikle . 1.85 boy 90 kg biriyim. Çift kişilik yatak alıcam. Sağa sola dönerken , üstünde otururken 2 kişi yatarken vs . gıcırdamasını istemiyorum. Sanırım gıcırdama daha çok bazadan kaynaklanıyor . Tavsiye edeceğiniz bakarken spotçuda neler var ? Bazanın döşeğin nesine neresine bakayım ya da sıfır çift kişilik sağlam ses yapmıcak tavsiye edeceğiniz ürün var mı istikbal bellona koçtaş ikea vs gibi yerlerde ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-mobilya-fiyat-dustu-sifir-kalitesinde-cift-kisilik-baza-plusbaslik-plusyatak-134576324/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-mobilya-150x200-baza-plusyatak-gorulmemis-fiyatla-sadece-475-tl-kacmaz-126885703/detay

Bunlar nasıldır mesela ?

Merhabalar,

Gıcırdamayan baza bulabilmeniz için teker teker görüp üstüne oturmanız gerektiğini düşünmekteyim. İsteğiniz biraz markaya göre tavsiye edilemeyecek gibi bir durum. Tavsiyem gidip tek tek denemeniz olacaktır. Özellikle de bazanın pistonlarını deneyin, yani bazayı iki-üç defa kapatıp açın. Baza kendisini belli eder.

Yatak düşünürseniz tavsiye edeceğim model ViscoPlus Tam Ortopedik Yatak Modeli olacaktır. (reklam değil tavsiyemdir)

Daha başka soracaklarınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

• quote:

quote:

Merhabalar,

Valla iyi niyetinizi anliyorum, ozamnda yatagi alirken yine forumdan bi arkadas destegiyle almistim. Bilmiyorum bize mi denk geldi ama etrafimda cokta olumlu sey soyleyen yok visco hakkinda.

2 sene kullanmisim iade hakkim var miki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Valla iyi niyetinizi anliyorum, ozamnda yatagi alirken yine forumdan bi arkadas destegiyle almistim. Bilmiyorum bize mi denk geldi ama etrafimda cokta olumlu sey soyleyen yok visco hakkinda.

2 sene kullanmisim iade hakkim var miki?

Merhabalar,

Sadece visco içeren yataklar konusunda etrafınızdaki saygıdeğer kişilerle hemfikirim. Bu yüzden pocket spring teknolojili + visco içeren ürünlere yönelebilirsiniz.

Yatağı aldığınız firmayı bir arayın derim. İki sene biraz uzun bir süre.. Ama yardımcı olmalarını umarım.

• BayCC B kullanıcısına yanıt
    Merhaba.İstikbal Stress Free Yatak almayı düşünüyorum.Sizce konfor,sağlık ve uzun ömürlü olması açıdan nasıldır?Kullanan bazı kişiler oldukça rahat uyuduklarını yazmış.Alternatif olarak başka yataklar da önerebilirsiniz.
    Teşekkürler.
  • İyi akşamlar BayCC. Epeydir çocuğumuz için yatak bakıyoruz. 2,5 yaşında. 90x190 ebatlarında bir yatak alacağız. Çok tuzlu bir şey olmasın istiyoruz:)) Öneriniz nedir? Yanıtlarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majorümsü Minör

Garip bir soru olacak belki ama, kamburluğu düzeltecek bir yatak var mıdır?

3 yıl olmuş ama, ihtiyacı olanlar için bence;
    sert ve çok yaylanmayan bir yatak. Baza gıcırdarsa konsantrasyon bozar.
    Ahşap zemine ahşap ayaklı bir baza varsa alt komşu deli oluyor, parkede izler çıkıyor. Altına keçe yapıştırmak lazım kesin.
    Ha bir de sağlam olacak.

Budur
  • Merhabalar.

160-200 ölçülerinde yatak bakıyorum. Ne sert ne çok yumuşak orta karar rahat bir yatak arıyorum.
    Boyum 1.78 kilom 75, eşim de 1.70 62 kilo. Bütçem 3bin civarı.

Hangi markalar ve seriler iyidir bilmiyorum. Visco'dan çok latex tercih ederim gibi geldi biraz incelediğimde.
    Önerilerinizi alabilir miyim?

@BayCC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dae-su Oh -- 9 Ekim 2013; 16:24:06 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.