Şimdi Ara

Yaşar Nuri Öztürk hayatını kaybetti (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
1
Favori
6.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Once Yasar Nuri hocamiz icin El fatiha

Sonra da konudaki bazi arkadaslarin dusunce sistemi icin EL FATİHA

Çok yazık, yaşar hocadan bir milim nasiplenmemişsin. El fatiha diye bişi yoktır, fatiha okumak diye bişi yoktur hocaya göre. Çok yazık, hoca seni görmeden gittyi ya, şükür, yoksa kahrolurdu. Ölüye kuran okunmaz bilmiyon mu evladım derdi sana. Bidat bunlar, uydurma bunlar derdi sana, ama sen hiç ondan nasiplenmemişsin.

El fatiha diye bişi yok, seni kandırmışlar. Muhaahaa!!!

Sen Yaşar Nuriye bir fatiha oku ve... ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım dileriz... diye dedikten sonra Yaşar Nuriye amin de.... Muhaaaa.

İşiniz gücünüz, karşıtlık üzerinden prim. Yaşar Nuriden tek bir şey kaptığınız yok. Varsa yoksa Yaşar Nuri üzerinden dindarlara saldırmak. Bidat şeylerlerle Yaşar Nuriyi anmaya çalışmak. Ne tezat. Adam 40 yıl uğraştı bir milim bişe öğretemedi sizin tayfaya. Çok yazık, çookk

Haa, sizin Yaşar Nuriyi sevmenizin nedeni dindarlara, dindarlığa karşı eleştirileriydi tabi. Yoksa sizin tayfa özellikle solcu kesim için Yaşar Nuri bir araçtı. Adamı CHPden bile aforoz eden bu solcu tayfa güya hocaya saygı duyuyor, onun yolundan gidiyor takiyyeciliği yapıyorlardı. Sonuçta hocanın bu tayfadan aldığı tek bir sonuç yok. Onların amacı, yat kalk, hiç bir şey yapmadan cennete git fetvası almaktı Yaşar Nuriden. Onu da aldılar, şimdi hep birlikte cennete gidebilirler. Cehennem de dindarlara kalmış oldu!

Allaha komşu oldunuz!!!

birader çok fena kapak yaptın bu tayfaya bu kadar da yapmasaydın keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://m.youtube.com/watch?v=78AJ6COn0xk

Adam deizmi savunuyor gizlididen gizliye, ölen kişinin arkasından konuşmamak gerekir ama gerçekleri de görmek lazım, İslamı en iyi anlatan kişilerdenmiş felan!

• quote:

Dostlar Asau sizde . Ya bu bloklanan kisiler nasil bize alinti yapiyor ? Bir de kisiye yonlendirme yok mu ? Asau direk sizi alintilamis olsun

aman hocam benim basima bela etme sunu valla hic ugrasacak vaktim yok.

• quote:

Dostlar Asau sizde . Ya bu bloklanan kisiler nasil bize alinti yapiyor ? Bir de kisiye yonlendirme yok mu ? Asau direk sizi alintilamis olsun

Uğraşmak istemiyorum

• hangi fikirleri yanlis mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTurk61

http://m.youtube.com/watch?v=78AJ6COn0xk

Adam deizmi savunuyor gizlididen gizliye, ölen kişinin arkasından konuşmamak gerekir ama gerçekleri de görmek lazım, İslamı en iyi anlatan kişilerdenmiş felan!

Münafığın kafirden aşağı olduğu İslamda yeri olan bir şey zaten.Deizm yerine tevhid deseydi daha iyidi çünkü deizmde ki tanrı tasavvuru belirsizdir.Allah'ın doğa yasalarını,kanunlarını reddetmek olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 22 Haziran 2016; 22:04:09 >
  • YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    Hocam değmiyecek insanlara laf anlatmaya çalışıyorsun, boşver
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabah Yıldızı

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

En ufak olayda "bir müslümanın yaptığını diğer müslümanlara yıkamazsınız"cılar konuya doluşmuş ve toplu halde zihniyetlerini ortaya dökmüş. Müslümanların bir kısmı çok ikiyüzlü.

hacı ama sizde ebu cehil tipli birini temize çıkarmamızı istiyorsunuz

eleman reankarnasyonu savunuyordu

nasıl müslüman diyeyim

bu devirdiği en basit çam

günahkar biri olsa sıkıntı yok tüm günahlar affedilir ayet var ama bu eleman itikaden sapıktı bunun çaresi özrü yokki biz napaak

Neyi savunduğunu ve fikirlerini bilmiyorum. Kendisiyle ilgili belki de tek bilgim, 94 yılında yazdığı (yanlış hatırlamıyorsam) elimde bulunan "surelerin iniş sırasına göre Kuran-ı Kerim"i. Dikkatli okursan Yaşar Nuri konusunda bir yorum yapmadım. Kelimelerimi dikkatli seçerim.

Sırf düşüncelerin farklı diye "iyi ki geberdi" demek onurlu bir davranış değil. Demek ki bu arkadaşlar bir terör saldırısı olduğunda, birileri öldüğünde aslında içten içe seviniyorlar da kendi pisliklerinden utandıkları için "ama ben de müslümanım öyle değilim" diyorlar.

• Kişiliği hakkında en ufak bir fikrim yok. Zaten buradaki hiçbir kimsenin de fikri olamaz.

Siyasi fikri hakkında da en ufak bir bilgim yok.

Her cuma saba tümerin programına çıkardı birde cine 5 e falanda çıkıyordu yanlış hatırlanıyorsam. Fenada konuşmazdı. Severdim yani.

Allah rahmet eylesin.

• quote:

quote:

quote:

En ufak olayda "bir müslümanın yaptığını diğer müslümanlara yıkamazsınız"cılar konuya doluşmuş ve toplu halde zihniyetlerini ortaya dökmüş. Müslümanların bir kısmı çok ikiyüzlü.

hacı ama sizde ebu cehil tipli birini temize çıkarmamızı istiyorsunuz

eleman reankarnasyonu savunuyordu

nasıl müslüman diyeyim

bu devirdiği en basit çam

günahkar biri olsa sıkıntı yok tüm günahlar affedilir ayet var ama bu eleman itikaden sapıktı bunun çaresi özrü yokki biz napaak

Neyi savunduğunu ve fikirlerini bilmiyorum. Kendisiyle ilgili belki de tek bilgim, 94 yılında yazdığı (yanlış hatırlamıyorsam) elimde bulunan "surelerin iniş sırasına göre Kuran-ı Kerim"i. Dikkatli okursan Yaşar Nuri konusunda bir yorum yapmadım. Kelimelerimi dikkatli seçerim.

Sırf düşüncelerin farklı diye "iyi ki geberdi" demek onurlu bir davranış değil. Demek ki bu arkadaşlar bir terör saldırısı olduğunda, birileri öldüğünde aslında içten içe seviniyorlar da kendi pisliklerinden utandıkları için "ama ben de müslümanım öyle değilim" diyorlar.

ben ölmesine sevindim sebebi ise islam maskesi altında milleti zehirliyordu

sinsi bir islam düşmanıydı aslında

bunu isteyen herkesle tartışırım kb de delilleri ile kaynaklı

neden sevinmeyeyim ki milletin imanı ile oynayan birinin ölümüne

tıpkı vatan gibi vatan hainine nasıl tahammül edememse din düşmanınada öyle

yalnız bi fark var bu ateistler gibi açıkca ortaya çıkıp saldırmıyordu alttan alttan sinsice

böyle adamın ölümüne değil sevinmek havalar uçulur ateist ölse sevinmem mesela yazık oldu derim adam bilmiyordu derim nefsine uydu derim

bu nuri öyle değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 22 Haziran 2016; 22:18:03 >

• YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    Rahmet nedir? Bunu ogrenmelisin.

Kimse kimsenin kalbinin içini bilemez. Bir kişi çıkıpda özgür iradesi ile Allahı inkar ettigini demedigi sürece biz onun kalbinden geceni bilemeyiz. Allahın ona ne nazarda yaklaşacagını bilemeyiz.
    İsmini verdigin kisileri şahsen ve yakınen tanımıyor isen. Medyadan takip ediyorsan aldanıyor olabilirsin.
    O sebeple sen bir müslüman isen yapabilecegin tek şeyi yapıp rahmet dileyebilirsin.

Kaldı ki şahış yaşıyor, yakınen tanıyorsan yine onun icin dua edip dogru yolu bulmasını istemende sakınca yoktur.
    Kafir olarak ölsügüne %100 emin isen( %100 eminlik icin okumaya devam et) ölümünden sonra dua etmen ayet ile yasaklanmıştır.

Cehennem ehli oldukları açıkça kendilerine belli olduktan sonra, -yakınları da olsalar- Allah’a ortak koşanlar için af dilemek ne Peygambere yaraşır, ne de mü’minlere. Tevbe 9-113

Simdi acıkca belli olmasi ancak Allah katı da belli olmayacak mı? Biz kalplerinin icini nasıl bilelim? Bilemedigimiz icin insani vasıflarımız ile rahmet okumakta ne kötülük olabilir?

Buyur bilgin var ise dusuncemin tersini acıkla izah et. Aydınlat beni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: RealW

Islami bilmeyen ve islam dusmanlari, arkasindan iyi dileklerini iletiyorsa yanlis yoldaymis. Bu kendisi icin iyi olmadi iste. Ayrica kendisinide hic sevmezdim. Islami ogrenmek isteyen bir kisnin konusmalarindan uzak durulmasi gereken bir insan. Nasil biri oldugu umurumda degil. Ben islami ogrenmek adina uzak durulmasi gereken bir kisi olarak goruyordum.

en azından senin şıhların gibi din icat etmiyordu
    görüşlerine katıldığım da vardı ,katılmadığım da ama diğerlerine göre çok daha doğru sözlüydü
    İslamı tarikatlerden mi öğreneceğiz ?

Allah bizden uzak kılsın
    birbirinize selam bile vermezsiniz ,ölen bir Müslümanın ardından atar tutarsınız
    İslam her şeyden önce insanlıktır şunu öğrendiğiniz gün İslam kurtuluşa erecek

Yaşar Nuri beye Allah rahmet eylesin
    hepimiz günahkarız ,günahlarımızı affeylesin

• Ooo, forumun Allah'ları toplanmış. Hep milletin öte taraftaki durumu hakkında bilgi veriyorsunuz, bi' gün de sayısal sonuçlarını paylaşmadınız insafsızlar.
  • Rahmet filan dilemiyorum.İslam düşmanı biriydi benim gözümde.Şuna hoca diye biat edenlerinde aklından şüpheliyim.Allah affetmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bill Russell

Ooo, forumun Allah'ları toplanmış. Hep milletin öte taraftaki durumu hakkında bilgi veriyorsunuz, bi' gün de sayısal sonuçlarını paylaşmadınız insafsızlar.

sende işin cılkını çıkarma

kimse ilahlık ilan etmiyor

günahkar olmak ayrı dinin temeline dinamit koymak ve bunu din diye anlatmak ayrı

reankarne var mı islamda herif var diyor..önceki hayatımda generaldim diyor

azıcık kullanın şu beyni yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 22 Haziran 2016; 22:37:52 >
  • quote:

quote:

Ooo, forumun Allah'ları toplanmış. Hep milletin öte taraftaki durumu hakkında bilgi veriyorsunuz, bi' gün de sayısal sonuçlarını paylaşmadınız insafsızlar.

günahkar olmak ayrı dinin temeline dinamit koymak ve bunu din diye anlatmak ayrı

Selam Allah 1, loto sonuçlarını alabilir miyim?
  • quote:

quote:

quote:

al işte ciddiyet bu

yahu bu nuri kamalist söylemleri ile öne çıkmasa siz bunu zerre kadar umursamazdın dini kimliğini iplemezdiniz

bakın alpaslan kuytulda hükümete sallıyor ama kamalist olmadığı için yobaz çağdışı

yani din dini ehliyet sizlerin umrunda bile değil

hadi bye

• Bill Russell kullanıcısına yanıt
    şiişşt sana bi tüyo loto sonuçları levhi mahfuzda yazılı

olmuş olmakta ve olacak her şey ..orada

çalıştır kalbi aç keşfi nazar et gerçi o hale gelince haramdan gelirii istermisin oda ayrı dava
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuverti

Rahmet nedir? Bunu ogrenmelisin.

Kimse kimsenin kalbinin içini bilemez. Bir kişi çıkıpda özgür iradesi ile Allahı inkar ettigini demedigi sürece biz onun kalbinden geceni bilemeyiz. Allahın ona ne nazarda yaklaşacagını bilemeyiz.
    İsmini verdigin kisileri şahsen ve yakınen tanımıyor isen. Medyadan takip ediyorsan aldanıyor olabilirsin.
    O sebeple sen bir müslüman isen yapabilecegin tek şeyi yapıp rahmet dileyebilirsin.

Kaldı ki şahış yaşıyor, yakınen tanıyorsan yine onun icin dua edip dogru yolu bulmasını istemende sakınca yoktur.
    Kafir olarak ölsügüne %100 emin isen( %100 eminlik icin okumaya devam et) ölümünden sonra dua etmen ayet ile yasaklanmıştır.

Cehennem ehli oldukları açıkça kendilerine belli olduktan sonra, -yakınları da olsalar- Allah’a ortak koşanlar için af dilemek ne Peygambere yaraşır, ne de mü’minlere. Tevbe 9-113

Simdi acıkca belli olmasi ancak Allah katı da belli olmayacak mı? Biz kalplerinin icini nasıl bilelim? Bilemedigimiz icin insani vasıflarımız ile rahmet okumakta ne kötülük olabilir?

Buyur bilgin var ise dusuncemin tersini acıkla izah et. Aydınlat beni

Aynı kapıya cıktıgımızın farkındasın demi?
    Bir kimsenin mulsuman olup olmayacagını ben belirlemiyorum o yuzden Ölen birine örnek vereyim

Trump ölürse Muslumansa Allah rahmet eylesin lafını bile söylemem cunku bu adam beyanlarında musluman olmadıgını belirtmiştir ama beddua (Canı cehenneme, vb.) da etmem.

Yaşar Nuri öztürk ölünce ise Muslumansa Allah rahmet eylesin derim.
    Aradaki farkı anlamadan saldırıya geçiyorsunuz.

Dinimizce Müslüman olmayana Rahmet okunmaz .
    Müslümansa lafı burada kişiyi aşagılama için kullanılmaz temenni olarak kullanılır ,son nefesinde kimin ne amel üzere öldügünü bilmeyeceğimiz için bu temenniyi yapıyorum.
    Önce bunda bir karar kılalım Muslumansa Lafı Aşagılama degil temenni olarak yazılır ve bir insandan nefret ediyorsam hiçbir şekilde Rahmet okumam ,Nefret etmediğime göre de neden aşagılama derdine düşeyim .!

• quote:

quote:

quote:

Bu adamlara nasıl din hocası olacak biliyor musunuz ?

Kütük ağlıyordu diyecek bunlar da duygulanacak sonra onun oğlu çıkacak aynı ağız şekliyle aynı mimikle kütük ağlıyordu diyecek bunlar duygulanacak

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.