Şimdi Ara

Yasal Uyarı ! Pasaport Kayıt Etme Kaydı Düşen Pasaportlarda Yapılacak İşlemler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
12
Favori
28.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 tlye geçici kayıt işi bitti. Artık herkes vergisini yatırup 115 tl kayıtı e devletten veya turkcel tim lerden yapacak. Btk olaya el attı gecici kayıt işlemi artık olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar benim akrabam arabistana gitmişti ama arabistan için pasaporta kayıt yapmıyorlarmış. Bu nasıl olur böyle bi saçmalık olabilir mi ya ? Bana bi akıl verin arkadaşlar.
  • arkadaslar merhaba gecen cuma yurtdisindan gelen bir tanidigimiz kendi adina vergi dairesine 115tl harc yatirmis, ancak daha sonradan pasaportunun dolu oldugunu farketmis, parayi nasil geri alabiliriz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ketoral

50 tlye geçici kayıt işi bitti. Artık herkes vergisini yatırup 115 tl kayıtı e devletten veya turkcel tim lerden yapacak. Btk olaya el attı gecici kayıt işlemi artık olmuyor

Evet oyleymis. Pasaport yok ama
    nasıl kayıt yapacağız bilmiyorum. Ücreti vergisi neyse ödesek de kurtulsak yahu. Pasaportu nerden bulalım

• Geçici kayıt şuan yapılıyor

• ben adana dayım şu anda 3-4 ay falan kullandım mesaj geldi ve 5 gün geçmeden telefon hattı gitti. Pasaport bulmakta sıkıntı çekitiğim için kendim suriye ya da kıbrısa gidip biraz dolaşıp gelmek istiyorum. Suriye daha ucuz gözüküyor hatayın yakın olmasından dolayı tabi ki, savaştan dolayı giriş yapar yapmaz geri çıkacam oradan. bu bi sorun teşkil eder mi ve sizce düşüncem mantıklı mı?
  • Sağol kardeş aydınlandık sayende.
  • Emin ol şuan en mantıklısı o.Ben de bi gürcistana falan mı göndersem birilerini diye düşünüyorum
  • Bu baslik altinda bi sorum var;
    Mesela bugun pasaport kaydi yaptik
    Ama pasaport sahibi gelecek sene gelirken kendisine tlf getirdi ve onuda kendi pasaportuna kaydetti
    Benim yani bir sene once yapilan kayit dusermi kaydim düşermi?
    Yoksa e devlet uzerinden yada basvurulan operator bayisi ' hayir bu pasaporta islem yapamiyoruz gecen sene siz bu hakkinizi kullanmissiniz' der mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: chaka

Bu baslik altinda bi sorum var;
    Mesela bugun pasaport kaydi yaptik
    Ama pasaport sahibi gelecek sene gelirken kendisine tlf getirdi ve onuda kendi pasaportuna kaydetti
    Benim yani bir sene once yapilan kayit dusermi kaydim düşermi?
    Yoksa e devlet uzerinden yada basvurulan operator bayisi ' hayir bu pasaporta islem yapamiyoruz gecen sene siz bu hakkinizi kullanmissiniz' der mi?

???

• Hocam bir kısmı anlamadım ben. " Kaydı hangi bayii de yaptırmak istiyorsanız öyle doldurun vergi dairesine yakın bir bayii olsun diyelim Turkcell için alırsanız o belge vodafone yada avea da geçerli değil çünkü döktürdükleri kağıtta Turkcell İletişim hizmetleri vs. bilgisine diye döktürülüyor. Ben AVEA için istedim AVEA'da kayıt yaptırırken yanımda biri vardı oda pasaport okunmayınca kağıt almış ama dilekçe Vodafone için istemiş kabul etmediler. Vodafone bayiisine gidip kayıt yaptıracaksınız dediler. " demişsiniz. Şimdi parayı ödedikten sonra herhangi bir cep merkezine gidip kayıt yaptırıyoruz. Peki Turkcell, Vodafone, Avea olmasının bizim kullanacağımız hatla ilgisi olmalımı. Bir de kayıt ettirdiğimiz numaranın dışında bir numarayı kullanabiliyormuyuz. Çünkü bazen böyle hatalar olabiliyor, sadece kayıt ettirdiğiniz numara kullanabiliyor onun dışındaki hatlarda telefon çalışmıyor. Bunlar ne gibi hatalar yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ponce De Leon

Hocam bir kısmı anlamadım ben. " Kaydı hangi bayii de yaptırmak istiyorsanız öyle doldurun vergi dairesine yakın bir bayii olsun diyelim Turkcell için alırsanız o belge vodafone yada avea da geçerli değil çünkü döktürdükleri kağıtta Turkcell İletişim hizmetleri vs. bilgisine diye döktürülüyor. Ben AVEA için istedim AVEA'da kayıt yaptırırken yanımda biri vardı oda pasaport okunmayınca kağıt almış ama dilekçe Vodafone için istemiş kabul etmediler. Vodafone bayiisine gidip kayıt yaptıracaksınız dediler. " demişsiniz. Şimdi parayı ödedikten sonra herhangi bir cep merkezine gidip kayıt yaptırıyoruz. Peki Turkcell, Vodafone, Avea olmasının bizim kullanacağımız hatla ilgisi olmalımı. Bir de kayıt ettirdiğimiz numaranın dışında bir numarayı kullanabiliyormuyuz. Çünkü bazen böyle hatalar olabiliyor, sadece kayıt ettirdiğiniz numara kullanabiliyor onun dışındaki hatlarda telefon çalışmıyor. Bunlar ne gibi hatalar yardımcı olursanız sevinirim.

bu bahsettiğim konu eğer pasaport üzerindeki vize kaşesi okunaklı değilse alınması gereken belgedir belge kuruma özel veriliyor bu yüzden maliyeye yakın bir kurum seçin dedim sonra o alınan belgeyi diğer operatörün bayiisinde kullanamıyorsunuz.
    kayıttaki telefonun hiçbir amacı yok size şöyle diyeyim.
    telefon bana ait pasaport başkasına ait ve ben kaydı avea da yaptırmıştım kayıt ettirirkenki kullandığım telefon numarası bir arkadaşıma ait kendim vodafone kullandığım için avea numaralı biri lazım dediler bende verdim kayıt ettirdim işlemimi tamamladım şuan cihazım yolcu beraberinde kayıt altına alınmış oldu yani tüm işlemlerim sorunsuz bittti bitelide 4-5 ay oldu
  • Anladıgım kadarı ile yabancı pasaportu olup tc kımlıgı olmayanların kaydı 6 ay sonra siliniyormus, dogrumudur bu arkadaslar? pekı yabancı pasaport ve tc kımlıgı(tc kımlık varsa oturumda vardır sanırım) olanların nasıl oluyor? Bu da sadece kayıt olacak telefonun sadece kayıt esnasında verılen numara ıle kullanacak olması anlamına mı geliyor?

• Hoic ugrasmayin orjinal kayitli 5 verim size :D

• quote:

Orijinalden alıntı: siirlerefendisi

quote:

Orijinalden alıntı: Ponce De Leon

Hocam bir kısmı anlamadım ben. " Kaydı hangi bayii de yaptırmak istiyorsanız öyle doldurun vergi dairesine yakın bir bayii olsun diyelim Turkcell için alırsanız o belge vodafone yada avea da geçerli değil çünkü döktürdükleri kağıtta Turkcell İletişim hizmetleri vs. bilgisine diye döktürülüyor. Ben AVEA için istedim AVEA'da kayıt yaptırırken yanımda biri vardı oda pasaport okunmayınca kağıt almış ama dilekçe Vodafone için istemiş kabul etmediler. Vodafone bayiisine gidip kayıt yaptıracaksınız dediler. " demişsiniz. Şimdi parayı ödedikten sonra herhangi bir cep merkezine gidip kayıt yaptırıyoruz. Peki Turkcell, Vodafone, Avea olmasının bizim kullanacağımız hatla ilgisi olmalımı. Bir de kayıt ettirdiğimiz numaranın dışında bir numarayı kullanabiliyormuyuz. Çünkü bazen böyle hatalar olabiliyor, sadece kayıt ettirdiğiniz numara kullanabiliyor onun dışındaki hatlarda telefon çalışmıyor. Bunlar ne gibi hatalar yardımcı olursanız sevinirim.

bu bahsettiğim konu eğer pasaport üzerindeki vize kaşesi okunaklı değilse alınması gereken belgedir belge kuruma özel veriliyor bu yüzden maliyeye yakın bir kurum seçin dedim sonra o alınan belgeyi diğer operatörün bayiisinde kullanamıyorsunuz.
    kayıttaki telefonun hiçbir amacı yok size şöyle diyeyim.
    telefon bana ait pasaport başkasına ait ve ben kaydı avea da yaptırmıştım kayıt ettirirkenki kullandığım telefon numarası bir arkadaşıma ait kendim vodafone kullandığım için avea numaralı biri lazım dediler bende verdim kayıt ettirdim işlemimi tamamladım şuan cihazım yolcu beraberinde kayıt altına alınmış oldu yani tüm işlemlerim sorunsuz bittti bitelide 4-5 ay oldu

yani sonuç olarak kayıt ettirirken herhangi bir operatörden yaptırabiliyoruz ve açıldıktan sonra istediğimiz numarayı kullanabiliyoruz. doğru mu anladım
  • 1.5 sene önce 4s'ler ilk çıktığında internetten satın almıştım. İstanbulda dükkan sahibi satıcı açıklamalara "Kayıtlı, sim kilitsiz, sorunsuz vs.." yazmıştı. Telefon gerçekten sim kilitsizdi ve bugüne kadar hiç sorun çıkmamıştı.

Bugün o malum "...... imei telefonunuz kayıtsızdır. 1 hafta içinde kayıt yapılmazsa kapanacaktır" diye mesaj geldi.
    Fellik fellik 1 ay içinde yurt dışına girip çıkmış bi pasaport aradım, sağolsun birinden buldum.
    Vergi dairesi veznesine telefon imei verip 115 tl para yatırdım, sonra telefoncuya gittim. Orada giriş çıkış tarihi olan pasaport sayfasını fotokopi çekip işlem yaptılar ve 3-5 gün içinde kayıt gerçekleşir dediler. 20tl verdim.

Zamanında 2bin tl vermeyip, 1.5'a bu telefonu almıştım. 135tl toplamda tuttu. Keşke hiç girişmeseydim bu işlere diyorum şuan.
    Herekese kolay gelsin.
  • Arkadaşlar, ben de bugün (24 mayıs 2013) bir telefon kaydı yaptırdım.
    Vergi dairesine : 115 TL
    Turkcell iletişim merkezine: 30 TL

Toplamda 145TL ödedim telefonu kaydetmek için. turkcell den sadece belge olarak verdiğim dilekçenin fotokopisini verdiler. umarım bu yeterli olur kaydettiğime dair.
    burara arkadaşlar kayıtlar 10-20 TL arası diyorlar. acaba yerden yere göre ücret değişiyormu. turkcellin aldığı ücret fazla gibi geldi bana... neyse. inşallah bir sorun olmaz.
    iyi günler..
  • Boşu boşuna 30 tl vermişsin. E-devlet üzerinden bedavaya yapılıyor kayıt

• oncelikle verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim siirlerefendisi. fakat anlayamadıgım bir nokta var:

simdi ben gecen sene 4s aldım. telefon yurtdısından geldi ve tanımadıgım birinin pasaportuna kayıtlı. 1 hafta once de imei kayıtdısıdır uyarısı geldi ve dun telefon kayıt dısı oldu. simdi ben harc + abone merkezi toplam 115 tl mi yatırmam gerek sadece. bir yerde okumustum, telefonun en son kaydı yaptırılan pasaport kaydının da sildirilmesi icin bu civara yakın bir meblag odemek gerekiyormus? bu dogru mudur?
  • Turkcell Kanyon da5 liraya yapıyordu , geçen 20 aldılar. Dedim ne iş ? Zam geldi beyfendi ...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.