Şimdi Ara

Yardımcı Teknolojileri Kullananların Windows 10'a Yükseltmesi 16 Ocak 2018 Tarihinde Sona Eriyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
6.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 31 Aralık 2017 tarihinde Windows 10'a yükseltme sona eriyor.
    https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

Yardımcı Teknolojileri Kullananların Windows 10'a Yükseltmesi 16 Ocak 2018 Tarihinde Sona Eriyor.

Edit: Ücretsiz yükseltme süresi 16 Ocak 2018 tarihine uzatılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 5 Ocak 2018; 18:10:29 >

• PM'den yardımcı olamam. Buradan elimden geldiği kadar yardımcı olayım.

"Legacy" dediğim şey BIOS'daki bir ayardır. Yeni nesil bilgisayarlarda artık BIOS yerine UEFI BIOS var. Fakat eskiye uyumlu olması için "Legacy" diye bir ayar var. Daz Loader'la Windows 7'yi etkinleştirmek için bu ayarın "Legacy" olarak ayarlanmış olması lazım.

Daz Loader en bilinen etkinleştirme yöntemi olduğu için ben bununla etkinleştirilmiş Windows 7'yi yükselttim. Ben denemedim ama başka programlarla etkinleştirilmiş Windows 7 de yükseltilebilir diye düşünüyorum.

Windows 7'yi bir şekilde etkinleştirmişsiniz. Siz şimdi >>> şuraya tıklayın <<< açılan sayfada "HEMEN YÜKSELTİN" butonuna tıklayın. Bir program indirecek, onu çalıştırın. Ekrana gelen talimatları uygulayın.

Yükseltme işlemi epey sürer sabırla bekleyin, yarıda kesmeyin, sonuna kadar bekleyin. Bu yükseltme işlemi bir kere yapılır. Bir daha yapmayacaksınız. Sabrın sonunda beleş, orijinal, lisanslı Windows 10 Pro sahibi olacaksınız. Daha sonra format ihtiyacınız olduğunda veya temiz kurulum yapmak istediğinizde doğrudan Windows 10 Pro kurabilirsiniz.
  • Demek ki Daz Loader'le beleş yükseltme işi de sona eriyor.
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Aynen öyle

Benim eski masaüstü pc de anakarta gömülü gelen w8 lisansını yeni aldığım pc de etkinleştirebilir miyim ? Sonra da Windows 10 a yükselir mi ? Olmazsa bilgisayarcı ya gidip Windows 10 cdsi falan var mı diye sorucam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: başaran

quote:

Aynen öyle

Benim eski masaüstü pc de anakarta gömülü gelen w8 lisansını yeni aldığım pc de etkinleştirebilir miyim ? Sonra da Windows 10 a yükselir mi ? Olmazsa bilgisayarcı ya gidip Windows 10 cdsi falan var mı diye sorucam.

Windows 7 Ultimate kurup Daz Loader ile etkinleştirdikten sonra Windows 10'a yükseltince, Windows 10 orijinal lisanslı oluyor.

Format atmak istediğiniz zaman tekrar Windows 7 ile uğraşmıyorsunuz. Doğrudan Windows 10 kurabiliyorsunuz. Microsoft son yükselme tarihi olarak 31 Aralık 2017 olarak açıkladı. Aslında bu yükselme işi daha önce sona ermişti ancak Microsoft engelli kişiler için kapıyı aralık tutuyordu. Böyle bir şey yapmayı düşünüyorsanız bu tarihten önce yapmalısınız.

Bu bilgisayarı yeni aldım Windows 7 düzgün çalışmaz falan demeyin. Windows 7 Ultimate'i bütün driverları falan tam olarak kurmanız da gerekmez. İnternete bağlansın yeter. Daz Loader ile etkinleştirip hemen yükseltme yapın. Ama Windows 7'yi UEFI olarak kurmayın Legacy Modunda kurun. Yoksa Daz Loader etkinleştirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

quote:

quote:

Aynen öyle

Windows 7 Ultimate kurup Daz Loader ile etkinleştirdikten sonra Windows 10'a yükseltince, Windows 10 orijinal lisanslı oluyor.

Format atmak istediğiniz zaman tekrar Windows 7 ile uğraşmıyorsunuz. Doğrudan Windows 10 kurabiliyorsunuz. Microsoft son yükselme tarihi olarak 31 Aralık 2017 olarak açıkladı. Aslında bu yükselme işi daha önce sona ermişti ancak Microsoft engelli kişiler için kapıyı aralık tutuyordu. Böyle bir şey yapmayı düşünüyorsanız bu tarihten önce yapmalısınız.

Bu bilgisayarı yeni aldım Windows 7 düzgün çalışmaz falan demeyin. Windows 7 Ultimate'i bütün driverları falan tam olarak kurmanız da gerekmez. İnternete bağlansın yeter. Daz Loader ile etkinleştirip hemen yükseltme yapın. Ama Windows 7'yi UEFI olarak kurmayın Legacy Modunda kurun. Yoksa Daz Loader etkinleştirmiyor.

malesef oyle bir imkanım yok usb den windows 8 kurup eski bilgisayarın lisansini girmeyi deniyicem olmazsa yazılımla falan etkinleştiririm bi şekilde sonra yükseltmeyi denerim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen öyle

malesef oyle bir imkanım yok usb den windows 8 kurup eski bilgisayarın lisansini girmeyi deniyicem olmazsa yazılımla falan etkinleştiririm bi şekilde sonra yükseltmeyi denerim

Beleş Windows 10 fırsatını kaçırıyorsun. Sen bilirsin.

• quote:

quote:

quote:

Aynen öyle

Hocam Legacy sürümü ne demek. Bu fırsat kaçmadan bu olayı bana detaylı olarak anlatırmısın? Şimdi bende Win 7 ultimate var zaten kurulu, başka program ile lisanslamıştım. PM den bana yardımcı olabilirmisin?

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat

quote:

quote:

quote:

Aynen öyle

Hocam Legacy sürümü ne demek. Bu fırsat kaçmadan bu olayı bana detaylı olarak anlatırmısın? Şimdi bende Win 7 ultimate var zaten kurulu, başka program ile lisanslamıştım. PM den bana yardımcı olabilirmisin?

PM'den yardımcı olamam. Buradan elimden geldiği kadar yardımcı olayım.

"Legacy" dediğim şey BIOS'daki bir ayardır. Yeni nesil bilgisayarlarda artık BIOS yerine UEFI BIOS var. Fakat eskiye uyumlu olması için "Legacy" diye bir ayar var. Daz Loader'la Windows 7'yi etkinleştirmek için bu ayarın "Legacy" olarak ayarlanmış olması lazım.

Daz Loader en bilinen etkinleştirme yöntemi olduğu için ben bununla etkinleştirilmiş Windows 7'yi yükselttim. Ben denemedim ama başka programlarla etkinleştirilmiş Windows 7 de yükseltilebilir diye düşünüyorum.

Windows 7'yi bir şekilde etkinleştirmişsiniz. Siz şimdi >>> şuraya tıklayın <<< açılan sayfada "HEMEN YÜKSELTİN" butonuna tıklayın. Bir program indirecek, onu çalıştırın. Ekrana gelen talimatları uygulayın.

Yükseltme işlemi epey sürer sabırla bekleyin, yarıda kesmeyin, sonuna kadar bekleyin. Bu yükseltme işlemi bir kere yapılır. Bir daha yapmayacaksınız. Sabrın sonunda beleş, orijinal, lisanslı Windows 10 Pro sahibi olacaksınız. Daha sonra format ihtiyacınız olduğunda veya temiz kurulum yapmak istediğinizde doğrudan Windows 10 Pro kurabilirsiniz.

MRT_ kullanıcısına yanıt
    Üstadlar benim bilgisayar eski baktım Bioasta Legacy mod yok. Bende Daz Loader ile yapmışım zaten lisanslamayı onda da sıkıntı yok. Şimdi verdiğin linkten Windows 10 Yükseltme programını indirdim kuruyorum. Arkasından format atmak istiyorum. Yalnız Yeni sıfır Windows 10 u hangi linkten indireceğim ve hangi sürümleri tavsiye edersiniz?
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    Bütün soruların cevapları forum da ANA konu başlıklarının İLK sayfalarında mevcut.Birazcık okuyup-araştırmak yeterli.

https://forum.donanimhaber.com/daha-kararli-windows-10-deneyimi-icin-sac-guncellestirme-kanalini-kullanin-build-15063-728--124319355
  • quote:

Üstadlar benim bilgisayar eski baktım Bioasta Legacy mod yok. Bende Daz Loader ile yapmışım zaten lisanslamayı onda da sıkıntı yok. Şimdi verdiğin linkten Windows 10 Yükseltme programını indirdim kuruyorum. Arkasından format atmak istiyorum. Yalnız Yeni sıfır Windows 10 u hangi linkten indireceğim ve hangi sürümleri tavsiye edersiniz?

Eski bilgisayarsa "Legacy mod" falan kafayı takmaya gerek yok. Ama yukarıda başka programla etkinleştirdim diyordun şimdi Daz Loader ile yaptım diyorsun. Neyse madem Windows'u etkinleştirmişsin yukarıda tarif ettiğim şekilde yükseltme yapabilirsin.

Sende Windows 7 Ultimate yüklü olduğu için yükseltme yaptığın zaman Windows 10 Pro oluyor.

• ISO dosyasını Microsoft'tan adresinden "medya oluşturma aracı" ile indirebilirsin. Bu program doğrudan iso dosyasını vermiyor. Bu programı indiriyorsun bilgisayarda çalıştırıyorsun Microsoft'un sitesinden indirip doğrudan USB'ye yazdırıyor veya isteniyorsa iso dosyası oluşturuyor. Ben bu yöntemi tercih etmiyorum.

• Doğrudan ISO dosyasını indirmek için Chrome tarayıcı ile adresine veya ingilizce olan adresine git Ctrl + Shift + I tuşlarına bas. Sonra Ctrl + Shift + M tuşlarına bas. Böylece mobil browser emule edilmiş olacak. Şimdi sayfayı yenile. "Select edition" yazan yere tıkla "Windows 10" seç. "Confirm" tıkla. Şimdi de "Select the product language" yazan yerden "Turkish" seç. "Confirm" tıkla. Şimdi böylece karşına;

Windows 10 Turkish

64-bit Download
      32-bit Download

linkleri çıkacak. Tıklayıp iso dosyalarını indirebilirsin.

• Yukarıdaki tarifleri yapamadıysan https://tb.rg-adguard.net/index.php?lang=tr-TR sitesinden indirebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: efebora06
    Bütün soruların cevapları forum da ANA konu başlıklarının İLK sayfalarında mevcut.Birazcık okuyup-araştırmak yeterli. https://forum.donanimhaber.com/daha-kararli-windows-10-deneyimi-icin-sac-guncellestirme-kanalini-kullanin-build-15063-728--124319355

Hocam o yazıya baktımda pek bişey anlamadım çok değişik terimler var. (Fast Ring Skip Ahead IP/Feedback-Slow Ring IP/Feedback-Release Preview Ring IP/Feedback-SAC-T/Pilot-SAC/Broad-CBB/Production-LTSB)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 15 Kasım 2017; 16:28:38 >

• quote:

quote:

Eski bilgisayarsa "Legacy mod" falan kafayı takmaya gerek yok. Ama yukarıda başka programla etkinleştirdim diyordun şimdi Daz Loader ile yaptım diyorsun. Neyse madem Windows'u etkinleştirmişsin yukarıda tarif ettiğim şekilde yükseltme yapabilirsin.

Sende Windows 7 Ultimate yüklü olduğu için yükseltme yaptığın zaman Windows 10 Pro oluyor.

• ISO dosyasını Microsoft'tan adresinden "medya oluşturma aracı" ile indirebilirsin. Bu program doğrudan iso dosyasını vermiyor. Bu programı indiriyorsun bilgisayarda çalıştırıyorsun Microsoft'un sitesinden indirip doğrudan USB'ye yazdırıyor veya isteniyorsa iso dosyası oluşturuyor. Ben bu yöntemi tercih etmiyorum.

• Doğrudan ISO dosyasını indirmek için Chrome tarayıcı ile adresine veya ingilizce olan adresine git Ctrl + Shift + I tuşlarına bas. Sonra Ctrl + Shift + M tuşlarına bas. Böylece mobil browser emule edilmiş olacak. Şimdi sayfayı yenile. "Select edition" yazan yere tıkla "Windows 10" seç. "Confirm" tıkla. Şimdi de "Select the product language" yazan yerden "Turkish" seç. "Confirm" tıkla. Şimdi böylece karşına;

Windows 10 Turkish

64-bit Download
      32-bit Download

linkleri çıkacak. Tıklayıp iso dosyalarını indirebilirsin.

• Yukarıdaki tarifleri yapamadıysan https://tb.rg-adguard.net/index.php?lang=tr-TR sitesinden indirebilirsin.

Çok sağol üstad verdiğin değerli bilgiler için. Etkinleştirmenin üzerinden uzun süre geçtiği için programın adını hatırlayamadım. Bu işlem bayağı uzun sürüyormuş. Öğlen gibi açtım daha bitmedi. Peki sen hangi windows sürümünü öneriyorsun son olanı mı?

Hangi versiyon daha iyidir bilmiyorum. Ben şimdilik Windows 7 kullanıyorum.
    Windows 10 u bir deneyelim olmadı Evladiyelik Windows 7 ye geri döneriz bizde
  • Yardımcı Teknolojileri Kullananların Windows 10'a Yükseltmesi 16 Ocak 2018 Tarihinde Sona Eriyor.

Üstad şimdi oldumu bu etkinleşmiş Full sürüm dimi? Format atınca nasıl olacak peki herşey otomatik mi olacak? Lisans girmeye gerek yok yani.
  • quote:

Üstad şimdi oldumu bu etkinleşmiş Full sürüm dimi? Format atınca nasıl olacak peki herşey otomatik mi olacak? Lisans girmeye gerek yok yani.

Evet etkinleştirilmiş. Orijinal full lisanslı Windows 10 Pro sahibi oldun. Hayırlı olsun. Eğer yine Windows 7 kullanmak istersen eski yöntemle kullanırsın. İstediğin zaman orijinal Windows 10 Pro kurabilirsin, nasıl olsa lisans hakkın var.

Bilgisayarının konfigürasyonu (anakart, işlemci, harddisk,... vs) Microsoft'a kayıtlı oldu. İstediğin zaman format atıp temiz kurulum yapabilirsin. Kurulum sırasında istersen key girebilirsin istemezsen girmezsin. Key girmediğin zaman kurulumda sonra bilgisayar internete bağlanınca kendisi otomatik olarak etkinleşiyor. Peki key girmek istersem hangi keyi gireceğim dersen key görüntüleme programıyla bakabilirsin. Örneğin ProduKey programıyla bakabilirsin. >>> TIKLA <<<

Baktığında key olarak: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T göreceksin. Bu tip yükseltmelerde hep bu keyi veriyor

Yardımların için çok sağol üstad forum senin gibi yardımsever insanlar olduğu için forum. Tekrar tekrar çok teşekkürler ilgin ve yardımın için.
    Rica ederim. Yardımım olduysa ne mutlu bana
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.