Şimdi Ara

YARDIM lütfen Dolby TrueHD - DTS-MA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Belki daha önce soruldu ve cevaplandı. Üzgünüm denk gelmedim.

Sistemim win7 home 64, ekran kartım msi gtx560 ti tf III, avr harman kardon 171.
    windows playback devicesta avr mi seçip
    properties-supported formats-encoded formatsta dts ma veya dolby truehd gibi formatları göremiyorum. Sizce ne eksik?

YARDIM lütfen Dolby TrueHD - DTS-MA

• HTPC'den dts-ma ve dolby truehd ses alan yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLkR -- 11 Haziran 2016; 19:57:59 >
  • demek ki desteklemiyor diyeceğim ama ?

benim sony str-dh520de hepsi görünüyor mesela
  • designr kullanıcısına yanıt
    Ben WD TV Live kullanarak tüm formatları dinleyebiliyorum hk avr 171 ile.
    Ama pc'lerde bir eksik var. Bulamadım. Ayrı ayrı tüm parçaları araştırınca hepsi destekliyor.
    Pcler derken gt330m ekran kartı olan sony laptop'ımda da aynı sıkıntı oluyor. win10 yuklu onda.
    560 olanda win7.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLkR -- 12 Haziran 2016; 0:02:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: designr

demek ki desteklemiyor diyeceğim ama ?

benim sony str-dh520de hepsi görünüyor mesela

Sisteminiz nedir? Nvidia driver dışında bir yükleme yaptınız windowsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işlerde bazen en basit görünen şeydedir sorun hadmi kablo doğru yerde mi mesela
    Çünkü hem nvidia hem de ses kartın hd destekli gibi duruyor

Bir de klite codec pack kur full olanı oradan ayarları yapıp gönder ama pcde bu işler adamı kanser eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BLkR kullanıcısına yanıt
    sistem imzamda ekstra bir yükleme yapmadan amdnin kendi hdmi driverları ile kullanıyorum
  • Evet gerçekten kanser ediyor. Çözüm bulurum umarım.

hocam openelecle denedinizmi bende avr kullanıyorum openelecte enable pass trough seçeneği sayesinde direk o codecleri avrden orjinal haliyle alabilirsiniz.
  • Teşekkürler deneyeceğim. Ama şuan plex kullanıyorum onda da passthrough yapıyorum. encoded formats ta dolby truehd ve dts hd olmadığı için takılıyor. Ac3 ve dts te sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLkR -- 29 Haziran 2016; 12:40:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLkR

Evet gerçekten kanser ediyor. Çözüm bulurum umarım.
    çözüm buldunuz mu hoocam
  • merhaba ekran kartı desteklemiyordu
  • merhaba ekran kartı desteklemiyordu
  • Şu an dts-hd, dolby true hd, atmos passthrougth için hangi medya playeri kullanıyorsunuz veya medya player kullanıyor musunuz.

"Ekran kartı desteklemiyordu" biraz yanlış olmuş bence. Bende MSI 560ti var ve passthrough konusunda hiçbir sıkıntı çıkarmamakta. Kullanılan player bu konuda çok daha önemli oluyor. Bazı programlar ne yazık ki çok önerilmesine rağmen passthough yapamıyor.
  • prosecutor kullanıcısına yanıt
    Bende aynı dertten müzdaribim. Şu an MSI E350 itx anakarat üstüne kurulu HTPC sistemimde sorunsuz herşeyi yapabiliyorum KODI ve MPC ile. Ancak konu Android box a gelince ucuzların hemen hemen hepsi çuvallamış durumda testlerde.
  • Kullandığım cihazlardan eski olmasına ve en fazla h264 1080p çzünürlükte video oynaymasına rağmen WD TV live stream tüm ses formatlarını receivere pass throught yapabiliyor atmos dahil.
    Xiaomi tv box sadece dts, dolby digital, dolby digital+ ve aac formatlarını iletiyor. Diğerlerini bu formatta gönderiyor, yani hd ses izinin çekirdeğini.
    Sizler de denediğiniz cihazlardan pass throught yapanları bu başlık altında yazıp paylaşırsanız güzel bir kaynak olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 4 Haziran 2020; 6:18:49 >
  • aeronics kullanıcısına yanıt
    nvidia chipset icin nvidia dan kontrol edebilirsiniz, bazı gpularda cogu hd ses formatı desteklenmiyor.
  • Xiaomi mibox3 kodi ile tüm hd sesleri amfiye çözmeden gönderebiliyor. Dts-x dahil olmak üzere Dolby atmos atmos dahil 7.1 sesi çözmeden receiver’a iletiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 4 Temmuz 2020; 15:35:4 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.