Şimdi Ara

Yardım (GTX 580 Fan hızı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Msi gtx 580 twin frozr 2 model ekran kartım var.Ekran kartı fanı %40 hızla çalışıyor. Sıcaklık düşürmek amacıyla fan hızını artırmak istiyorum fakat nvidia menüsünde herhangi bir yazılım yok. Fan hızını artırmam için ne yapmam gerekiyor ?? Yardımlarınızı bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• GPU ile verilen CD içinde MSI AFTERBURNER adında bir program var. Kurduğunuz takdirde fan hızını kontrol edecek sekme programı başlatmanızla karşınıza çıkacak.
  • Teşekküler:))) Bir sorum daha olacak işlemcim için NOCTUA NH-U12P SE2 soğutucu kullanıyorum. peki bu soğutucunun fan ayarını nereden yapabiliriz acaba ?
  • Soğutucunuzu inceledim. Sanırım her iki fanın anakarta takılan güç girişleri 4 pin bu durumda fan hızlarını küçük bir program sayesinde kontrol edebilirsiniz demektir... Örnek olarak speedfan (ücretsiz) programını google'da aratıp indirdiğinizde fan hızlarınızı arttırıp azaltabilirsiniz. Program bunu yapmanızı sağlıyor ve benzerlerinden çok var. Biraz araştırıp farklı programlar deneyip yanılın size en pratik geleni kullanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.