Şimdi Ara

Yardim fx 8150

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar az yardim ya şunu biraz overlock yapicam nasil yapayim.?? Cpu clock ratio yaziyor onu yükseltince 5.00 altinda 1.00mhz oluyor..

Yardim fx 8150

Yardim fx 8150

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değer sadece 5 e kadar mı çıkıyor? Normalde sadece burası ve cpu voltaj ayarı ile oynayarak yapabiliyor olmanız lazım.
  • Hiç anlamam bilgi alayim dedim kimse cvp vermedi bende öyle biraktim ögrenelim dedim ama herkes kendi havasinda..

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Hocam genel bir oc bilgisine sahipseniz, bahsettiğiniz değeri default çalışma değerinin üstüne yavaş yavaş arttırarak oc yapabilirsiniz. İsterseniz extra voltaj vermeden nereye kadar çıkarsa orada bırakırsınız. Voltaj vererek max değerleri zorlayabilirsiniz. Ama altın kural soğutma ve güvenli voltaj aralığı. Ayrıca anakartınız ve güç kaynağınızda burada önemli. Birazda sabıra ihtiyacınız var. Her ayardan sonra en az bir yarım saat test edip (prime95 gibi) sorun yoksa bir üst dilim hızı denemeniz lazım.

Siz en iyisi anakart, soğutucu, psu nuz nedir yazın ona göre bir bakalım. 8150 oc altında ciddi güç çekebilir.
  • Anakarthttp://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-970a-ds3p_fxrev_21#kf

Güç kaynaği isehttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=11018

Hiç bilgim yok sadece bisotan girip cpu degerini yükseltim 4.0 oldu acildi ama voltaj degeride varmiş onu göremedim cözemedigim için dokunamadim biraktim öyle sogutmaya gelince iki fanli tepe kule sogutucu var kapaği acik max derece 60 65 arasi yukarisini görmedim.. ayrica şuan pc başinda değilim evlenince odamda kaldi getiremiyorum firca yiyoz:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 16 Aralık 2018; 0:45:38 >

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Güç kaynağınız gayet iyi. Anakart pek başarılı değil. Siz 4 ghz yaptığınızda voltaj vermeden düzgün çalıştı ise öyle kullanmaya devam edin. Yok eğer mavi ekran veya oyundan atma gibi sıkıntılar oluyor ise cpu voltajını çok az arttırın. Voltaj işini çözemezseniz bilgisayar başına geçtiğimde yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah hocamm özel atarim detayli anlatirsiniz 4.3 yaptim ama prime testinde donup kaldi 4.0 yaptim testi tm yapamadim voltaj degerine gelince hangi menüden yapiliyo cözemedim onuda görensem tm olucak ayrica yukardaki 1.00 yükselterek yaptim tabi oysa..pc başina geçince yine yazicam rahatsiz edicem sizi.

• Ordamisin.?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.