Şimdi Ara

Yardım : Eski Anakarta Yeni Ekran Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde bir sistem toplayayım dedim ama maliyet olarak biraz sıkıntılı bir durum oluştu. Bende genelde oyun oynadığım ve işlemcimden az çok memnun olduğum için sadece ekran kartını değiştirmeye karar verdim. Şu an ASUS 8600GT kullanıyorum. Anakartım PCI Express x 16 destekliyor ancak PCI Express 2.0'a sahip ekran kartı takarsam sorun çıkar mı ? Bu konuda tavsiye edeceğiniz bir ekran kartı var mı? Şimdiden teşekkür ederim...

İşlemci : AMD X2 64 6000+
    Anakart :http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-m57sli-s4_10.html
    RAM: 2 GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrfondip -- 30 Mart 2010; 13:02:27 >

• Hayır çıkartmaz ama işlemciniz çok dusuk ise alıcağınız yeni ekran kartından tam verim alamayabilirsiniz.
  • SAPPHIRE HD4890 Vapor-X GDDR5 1GB 256Bit nasıl ? Çokta para vermeden oyun performansını arttırmak istyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11150-05-20r-hd4890-vapor-x-gddr5-1gb-256bit-ati-dx10.1-ekran-karti-%2811150-05-20r%29/productdetails.aspx?I_ID=38893
  • Güzel ama 5770 daha iyi olur gibi o sisteme. 4890 daha performanslıdır ama az güç tükettiği, iyi overlock olduğu için ve dx11 olduğu için 5770 önerilebilir. Tabi PSU'nun 4890'ı kaldırıyorsa ve 400tl sorun değil derseniz mantıklı.(vatan sadece bugun için 350 tl'ye satıyor o kartı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3 -- 30 Mart 2010; 14:17:37 >
  • Feel Hurricane 2 550Wlık kasa kullanıyorum. O zaman uygun fiyat yakaladığımda 5770 almak daha mantıklı gözüküyor.

Yardımın için teşekkür ederim t3
  • Eski Köye Yeni Adet
  • Dün Vatan bilgisayardan HD 4890'ı aldım. t3'e yardımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim.

Ancak şöyle bir sorunum var. Oyunlarda çözünürlük ve detay açısından sıkıntım yok fakat modellerin kaplamalarında kare kare gözüken yerler var. Bunu daha net hale getirmek ve tam performansta kullanmam için ekran kartının ayarlarını ne şekilde yapmam lazım ?
  • mrfondip

Bir SS alabilirmisin. Nasıl bir karelenme oluyor. Feel Kasa içindeki PSU'lar çok kalitesiz oluyorlar. 4980 ile sistemi tehlikeye atmıssın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.