Şimdi Ara

Yardım edermisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus p5kpl-am se. E8400 3.00 ghz işlemci
    4 gb ddr 2 ram : amd hd 5450 ekran kartım var ddr kaç olduğunu bilmiyorum

ARKADAŞLAR SORUM ŞU BU SİSTEMDE NE YADA HANGİSİNİ DEĞİŞTİRİRSEM OYUNLARDA PERFORMANS SAĞLIYABİLİRİM

• Bu sistemde en değiştirilebilir parça ekran kartı. Ama yeni alacağınız ekran kartı, anakart soket girişi yüzünden düşük hızlarda çalışacak ve işlemciniz yüzünden ise büyük ihtimalle dar boğaz yaşayacak. Bu yüzden yeni aldığınız ekran kartı tam performans çalışamayacak. Bu da yeni ekran kartınızın oyunlarda eski ekran kartınıza göre çok büyük bir performans artışı alamamasına neden olacak.

O yüzden yeni parça almanız pek bir şeyi değiştirmeyecek.

Kolay gelsin.

• Maxpayne53 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bir kaç kişi şunu değiştir işlemci tak ekran kartı değiştir vb örnek veriyolar onları yapınca düzelir gibi geliyor hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendArrow070

Anladım hocam bir kaç kişi şunu değiştir işlemci tak ekran kartı değiştir vb örnek veriyolar onları yapınca düzelir gibi geliyor hocam

Eskiye nazaran tabi ki biraz daha performans alırsınız. Diskiniz nedir bilmiyorum. Bahsetmediğiniz için söylemedim ama eğer hdd'ye kurulu bir işletim sisteminiz varsa ssd takabiliyorsanız ssd ile sisteminiz baya hızlanır. Oyunların da yüklenme süreleri daha hızlı gerçekleşir. Disk kaynaklı oyunda yavaşlıklar oluyorsa, onlarda çözülür.

Ssd ve ekran kartı takviyesi ile biraz daha rahatlarsınız. Ama sistem parçaları eski olduğu için bunu çok fark edemeyebilirsiniz. Yoksa tabi ki eskiye göre hızlanma olur. Ama tabi ne kadar olur denemeden anlamak zor.

Kolay gelsin.

• Eğer oyun oynayacaksan tek bir şey gerekiyor ekran kartı ama ekran kartını beslemek içinde ekran kartının güçlülüğüne göre işlemci lazım o ekran kartıda daha fazla güç harcayacağı için güçlü bir psu lazım
  • Cevap veriyorum

D) Hepsini.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.