Şimdi Ara

yangın söndürme tüplerinin içinde ne var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
43.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yangın söndürme tüplerinin içinde ne tür maddeler var ve bu maddelerin insan vucuduna teması halinde zararları varmıdır ve nelerdir bilgisi olanlar cvp verebilirmi ? acil

• yegesoy kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım 12 yıldır bu işi yapıyorum.
    Tüpler çok kullanılan türlerini söyleyeceğim.
    1-KKT (Kuru kimyevi toz)
    2-CO2 (Karbon dioksit)
    3-Köpük yangın söndürücüler.

Köpüklü Yangın tüpleri büyük yangınlar Petrol,Tekstil,Kauçuk gibi perokimya yangınlarında etkilidir.Elk.yangınında kullanılmaz.
    KKT Söndürücüler Küçük ve Orta ölçekli ve özellikle Elektrik yangınlarında kullanılır.
    CO2 Söndürüçüler Elk. Yangını hariç bütün hesinde kullanılır.

Gelelim cilde bir zararı varmı sorusuna buna biz ne cevap versek askıda kalır senelerdir cildimize temas haline
    ama çok şükür şimdiye kadar bir cilt doktoruna uğramadım.
    HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

• eyvallah kardeşim bizim yeğen tüpü nasıl yaptıysa pimini çekmeiş kuzeninin ağzına sıkmış kız az daha boğuluyordu ama şimdi gayet iyi
  • Tanerin tüplü fantazisinden sonra bu konunun patlaması lazım dı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce_1 -- 14 Temmuz 2015; 14:45:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yegesoy

eyvallah kardeşim bizim yeğen tüpü nasıl yaptıysa pimini çekmeiş kuzeninin ağzına sıkmış kız az daha boğuluyordu ama şimdi gayet iyi

konuyu hortlatıyorum ama ,internette bunların solunması durumu için pek birşey yok, o zaman için geçmiş olsun, cilde zararı değilde akciğere zararı demek istemişsiniz, çocuk kaç yaşındaydı ? şimdi bir şeyi yok derken hiç doktora götürdünüz mü ?

bende bu akşam bakarken pim çıkmış az elim değdi hava kaçırmaya başladı az az dedim 1 sn basım bari tetik düzelsin ayarı bozuldu diye düşündüm. 1 sn bas çek yaptım,odada her yer kuru toz oldu anında. 1sn de bu kadar toz mu çıkar şaşırdım , sanırım 3. sn de camı açtım hemen camın önünde oldu zaten iyi ki. sonrada kaçtım solumammak için ama o arada 5-6 sn soluduk yani. hafif gıcık hissi oldu hala var. baktım sonra odaya kuru bir toz. ciğere hafif de olsa gitmiştir ki gıcık hissi oldu .acaba atar mı vücut bu kuru tozu ? bende merak ettim. . ufak araç için olan tüplerden di.

EDİT: Boşuna panik yapmışım 1-2 gün içinde gıcık geçti. kimse cevap yazmayınca yazayım dedim. Belki benzer soran olursa faydalansın. birde dolum tesisi aradım sordum . biz hep maruz kalıyoruz, soluyoruz bir şey olmaz dediler. kuru toz olanlar için.diğerlerini bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavigüneş -- 13 Mayıs 2020; 3:44:1 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavigüneş -- 13 Mayıs 2020; 3:45:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.