Şimdi Ara

Yandex kurumsal mail kurulumu mx kaydı tamamlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle doğru yere açtığımdan emin değilim konuyu ama umarım doğrudur :)

Goddady üzerinden kurumsal maile para vermek istemeyip sabah başladığım Yandex kurumsal mail kurulumunda MX kaydını bir türlü başarıyla tamamlayamadım.

Bir video anlatımı üzerine goddadyden VPN'i Cloudflare'a taşıdım cloudfire ayarlarını tamamladım SSL sertifikasını siteye ekledi active yazısı geldi.

Bunun üzerine Yandex üyeliğini oluşturdum ve HTML yolu ile siteyi onayladım.

Video anlatımında yapıldığı gibi MX kaydını oluşturdum fakat ne yaptıysam MX onayı alamadım bir umut olur diye CPanel'den zone editörde bir adet girdi vardı oda MX girdisi idi bunu sildim 

yine çözüm olmadı 

bir yerden sonra yıldım ve GoDaddy üzerinden DNS ayarlarını tekrar eski haline getirip cloudfire ı devre dışı bıraktım.

GoDaddy de DNS bölümünde MX girdileri mail ayarlarının olduğunu gördüm buradaki mail ayarlarını Yandex'in bilgileri ile değiştirip olmasını umdum ama yine olmadı 

sanıyorum ki düzelteceğime daha çok bozdum 

ve şu anda bunları nasıl düzelteceğimi MX ayarını düzgün bir şekilde yapacağımı bilmiyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim istendiği taktirde istenilen yerin sslerini alıp yükleyebilirim.

Bozuk anlatımım için de ayrıca özür dilerim.

• Yandex kurumsal mail kurulumu mx kaydı tamamlama

bizdeki de yönlendirmeli ayarları ben yapmadım ama belki işine yarar diye atayım

• Senin istediğin şekilde kullanıyorum cloudflare ve yandex maili.

1- godady den nameserver ları cloudflare e yonlendir

2- cloudflare icinden ssl ayarını şu şekilde yap

3- cloudflare dns ayarlarından şunları ekle. zaten ekliyseler sil resimdeki gibi tekrar ekle

Karalanmış yerler abc.com şeklinde domain adı.

Satır 1: mx kaydı. aynı şekilde ekle.

satır 2 ve 3 için yandex dmarc ve dkim diye arat. bunlar mail sunucularının maillerini spam olarak görmemesi icin gerekli.

Son satır: html yolu ile onayladım demişsin. onun yerine dns ile onaylama yap daha saglıklı olur. Bu resimdekilerden sonuncu dns ile onaylama amacıyla eklendi. yandex den dns onay secince kod verecektir.

Bunları yaptıktan sonra https://www.mail-tester.com/ adresi üzerinden mail testi yap. bu site sana gecici bi mail adresi verecek. o adrese gercekci bir mail gonder. site mail alınca ayarların ne kadar düzgün olduğunu söyleyecek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.