Şimdi Ara

Yan Kapağı Pencereli Yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 400r kasamın yan kapağını plexi yapmak ıstıyorum.Maalesef malzemem yok olsada beceremem rısklı ıs.Istanbul ıcınde goturup kalıtelı bır sekılde yaptırabılecegım yerler varmıdır? su sekılde ıstıyorum hemen hemen.thunderwatcher hocam bılgınız varmı bu konuda da

Yan Kapağı Pencereli Yapma Yan Kapağı Pencereli Yapma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 11 Mayıs 2013; 14:23:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk_sefa

arkadaşlar 400r kasamın yan kapağını plexi yapmak ıstıyorum.Maalesef malzemem yok olsada beceremem rısklı ıs.Istanbul ıcınde goturup kalıtelı bır sekılde yaptırabılecegım yerler varmıdır? su sekılde ıstıyorum hemen hemen.thunderwatcher hocam bılgınız varmı bu konuda da

Sol resimdeki son derece basit ve güzel bir çalışma. Daha dekoratif, kapaklı vidalar ya da manyetik çıtçıtlar, menteşeler falan da kullanılabilir. Yakınlarda "reklam/tabela" işleri yapan bir yerler mutlaka vardır. Çıkıp çarşı pazarda biraz dolaş görürsün mutlaka. Onlar yan paneli de keserler, uygun pleksi de ayarlarlar. Sana maliyeti 50TL'yi geçmez, geçmemeli. Gerekirse pazarlık yap kazık olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 11 Mayıs 2013; 21:40:01 >

• hocam yanı tabelacı reklamcı gıbı yerlere kapakla bırlıkte gıttıgım takdırde orada halledebılırım oylemı?pleksı kalınlıgı ne olmalı sızce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 11 Mayıs 2013; 15:43:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk_sefa

hocam yanı tabelacı reklamcı gıbı yerlere kapakla bırlıkte gıttıgım takdırde orada halledebılırım oylemı?pleksı kalınlıgı ne olmalı sızce?

Yapamayız diyorlarsa yan yapıyorlar demektir çünkü adamların işleri bu Bazı tabelacılar siparişleri büroda alıp malzemeyi sanayide yaptırıyor, üstüne para koyup satıyorlar. Büyük reklam/tabelacıların CNC tezgahları olur kusursuz kesimler yapabilirler ama CNC yoksa elle kesecekler ve kesim yamuk olacak. O zaman sağdaki resimde görülen U veya H fitillerden bulup kesilen yerin kenarlarına çekmen lazım.

3mm kalınlığında pleksi işini fazlasıyla görecektir.

• hocam forumda bı arkadas yapıyordu amfibi adlı arkadas ama 400r kasa yan kapagı ıcın cok zor dıyor sızce yapılamazmı? yanı kasanın su bombelı kısmı kesılse nasıl pleksı takılablır?

• Neden zor dediklerini bilmiyorum. Gösterdiğin şekilde kesilirse yeterince kolay olacaktır. Pleksi yaparken de kapaklı vida ya da aktivatörlü yapıştırıcı kullanarak pleksiyi yan panele kolayca yapıştırabilirsin. Aslında şu kadarını söyleyebilirim ki yan paneli kendin kesmiyorsan tamamen pleksi yan panel yapmak neredeyse aynı miktarda uğraştıracaktır. Yani yan paneli tamamen pleksi yapmayı da deneyebilirsin.

• Güzel olabilir bence dene
  • noldu hocam son durum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: StrongestWarrior

noldu hocam son durum?

Of hocam hort'un böylesi yani 4 sene olmuş :D Koyayım bari kullandığım sistemimin resimlerini hala aynı durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 9 Mayıs 2017; 20:36:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: msb_bjk

quote:

Orijinalden alıntı: StrongestWarrior

noldu hocam son durum?

Of hocam hort'un böylesi yani 4 sene olmuş :D Koyayım bari kullandığım sistemimin resimlerini hala aynı durumda

Çok güzel olmuş hocam güle güle kullanın. Benim merak ettiğim yan kapaktaki pencere. Benim kasanın yan kapağında kabartmalı bi kısım mevcut. Orayı kesip pleksi takmak istiyorum. Pleksiyi kasanın iç tarafına koyup vida ile mi sabitlediniz? Bazı kişiler yan kapağı atıp tamamen pleksi yapıyorlar ama bence öyle güzel olmuyor. Kapağı kesip pencere açmak daha mantıklı gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben forumdan bir arkadaşa yaptırmıştım kargolatıp vida ile tutturmuş.Benimkide kabartmalı o kısım orayı kesmiş arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: msb_bjk

Hocam ben forumdan bir arkadaşa yaptırmıştım kargolatıp vida ile tutturmuş.Benimkide kabartmalı o kısım orayı kesmiş arkadaş

Bende o şekilde yaparım o zaman. Teşekkürler hocam tekrardan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.