Şimdi Ara

Yan daireden internet almak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yan dairedeki komşumuzla beraber interneti ortak kullanmak istiyoruz. Wifi alanı ise iki daireyi de kapsamaya malesef yetmiyor. Bu interneti kendi dairemize nasıl taşıyabiliriz? Wi fi güçlendirici mi daha uygun olur ya da powerline gibi birşey üzerinden taşıyabilir miyiz? Yan dairedeki fişe takılan powerline ile bizim dairede takılanı birbirine bağlayabilirmiyiz? En verimli yol konusunda önerilerinizi bekliyorum.

• 1.imkan varsa 1 ethernet kablosu çekip kendi dairenize 1 tanede access point/routher alın, en sağlıklı yöntem bu olacaktır...
    2.kablo çekme imkanı yok ise sinyalin çektiği noktaya koyacağınız 1 adet kablosuz repeater(wpa/wpa şifrelemeyi destekleyen )sinyali tekrarlayarak işinizi görecektir...
    repeater yöntemini çok kullanmadım, avantaj ve tez avantajlarından emin değilim
    2. yönteme alternatif yöntem ise ise 1. adet client routher ile 1 adet access point beraber kullanmak olacaktır....
  • Bana en pratiği powerline mış gibi geldi fakat emin olamadım farklı dairelerde olduğundan birbirlerini görürler mi diye.
  • welmour kullanıcısına yanıt
    Selam,

powerline cihazlar,benim bildirğim daireden daireye aktarım yapamazlar.Sonuçta o dairenin kendi tesisatı var.Sizin dairenin elektrik tesisatı farklı.Dolayısıyla aynı network e yani tesisata ait olmadıkları için interneti iletemezler daire arasında.Ama kablosuz modemin sinyali az da olsa sizin orada çekiyorsa bir universal tekrarlayıcı işini görecektir.

http://www.vatanbilgisayar.com/Network%20Aksesuar%C4%B1/airties-air-4310-air-4310-150mbps-kablosuz-1-port-erisim-noktasi/productdetails.aspx?I_ID=52012

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.