Şimdi Ara

Yan apartman fiber bizim, apartman adsl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yan apartmanımız kentsel dönüşüme girerek fiber internete sahip ve 65 mbit e kadar hız almaktalar.
    Bizim apartman ise max 9 mbite kadar hız alıyor ve saha dolabından bize gelene kadar filan 6 mbite düşüyor.

Bende dedim ki, ya arkadaş 10 metre bile olmayan mesafe var aramızda, onların fiber kutusundan bir şekilde bağlantı neden yapılmasın?
    TT şubelerinden birine gittim, adresi verdim vs böyle birşeyin mümkün olmadığı bilgisini verdiler, tabi ki bu bilgi beni tatmin etmedi. Açıkçası uğraşmak istemediler.

Nerden bu tanıya vardınız diye soracak olanlara, bundan bir kaç yıl önce bir tanıdığım 1 katlı bir evine yan apartmanın ankastresinden adsl hizmeti almıştır.

Bu örneği verdiğimizde de yan taraf site olarak görünmektedir gibi kıvırmalar yaşandı.

Böyle bir durumda nasıl bir yol izlerim?

Desteğinizi rica ediyorum, iyi günler iyi forumlar.

• Paul Doany e twitterdan yazın belki yarcımcı olur
  • Yan taraf site ise sitedeki binalara veya sitenin içine kabin koyup vdsl veriyorlar genelde onun dışında ankastreden ölçüm yaptırın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yan taraf site denilemez 30 dairelik tek bir bina sadece ufak bir bahçesi var.
  • seegoo kullanıcısına yanıt
    Sırf orası için bile kabin konulabilir 30 dairelik bir bina sonuçta sizin binanızda kaç daire var

• Bizde 6 daire var hocam.
    sırf size kabin koymaları zor tabi tanıdığınız yoksa malesef türkiye de işler böyle yürüyor
    yada bağlı olduğunuz kabinin yenilenmesini veya yakına başka bir kabin konulmasını bekleyeceksiniz

Müdürlüğe de gitmişsiniz o kabinin orası için olduğunu söylemiş 65 mbps alıyorlarsa kabin orası için bile yeterli gelmiyor belli ki o hıza yakın bir paket yok 75 mbps gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 3 Mayıs 2018; 18:2:7 >
  • Sizdede vdsl vardir.

• Sanırım bizde VDSL mevcut fakat saha dolabında ki mesafeden dolayı o hizmeti alamıyoruz.
  • Aynı sorunu bizzat 3 senedir yaşıyorum kendinizi fazla yırtmanıza gerek yok 9 mbps internet kullanabiliyorsunuz en azından internet var bina yöneticisini ikna edemezseniz hiç bir şekilde size ve çevresine bu dolaptan hizmet sağlanmaz.
  • Anladım hocam, o zaman TT tahahhütümü yenileyim o halde.

Teşekkürler.
    Enuygun hangi İSS varsa onla yenileyin bırakın sizin gibi müşteriyi kaybetsinler.
  • Hocam, tüm iss leri araştırdım ettim. Uydunet ve Süperonline dışında ki neredeyse tüm firmalar TT altyapısı kullanmakta.

2 yıl tahhütle 16mbite kadar 75AKN 49 TL gibi bir ücret teklifi aldım. Oda 15 yıllık TT müşterisi olduğumuz için.

Diğer tahhütsüz firmalar 5 lira gibi farkla akn siz işlem yapıyolar, ama verilen hizmetin arkasında duruyorlar mı emin değilim.

Tercihimi nasıl yapmalıyım fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seegoo -- 4 Mayıs 2018; 16:58:0 >
    Netspeed'te AKK'siz bu fiyata kullanırdınız.
  • telekom uyanık hattı olmayana hat götürüyor müşteri sayısı artıyor ...adsl kullananlarda zaten hat var paracıklarda geliyor diyor keriz yurduna koyuyor fiber felan uğraşmıyor durum bu ....fiberi 5*6 sene sonra kullanırız belki şaka değil !!!
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Bu Ceo hikayeci,,,
    Hizmet yerine empati diye bir uyduruk uygulamaya başlamışlar,müşteriye hizmet yok ama hizmet veriyormuş gibi hoş tutuyorlar ama yine hizmet gelmiyor.

Bu adam daha önce de 5 yıl ceo luk yapmış biri...hizmet ummak hata bence.ben çok yazdım.
  • Tüketici Hakem Heyetine aşağıdaki Kanun maddesini referans göstererek başvurun. Dilekçenizde durumunuzu açık bir şekilde anlatın ve talebinizi mutlaka açık şekilde belirtin. E-Devlet üzerinden de başvuru yapılabiliyor artık. Ben başvurumu yaptım, şu anda Türk Telekom'un savunması istendi. Sonucu bekliyorum, ancak denemekle kaybedilecek bir şey yok.

5809 Sayılı Kanun

Eşit hizmet alabilme hakkı

MADDE 47 – (1) İşletmeciler, sağladıkları elektronik haberleşme hizmetlerini benzer konumdaki tüketici ve son kullanıcılara eşit koşullarda ve ayrım gözetmeden sunmakla yükümlüdür. Kurum bu madde ile ilgili usul ve esasları belirler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.