Şimdi Ara

Yamaha Neos 4 - Ana Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
5
Favori
47.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun,Kazasız belasız kullanın.Fevkalade ve çok yerinde bir tercih.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi bayiden,Renk ve kaça aldınız.Gri rengi bambaşka duruyor yakından bakınca.

• dentul kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ben beyaz rengi beğendim özellikle dışarıda güneş ışığında neos 4 siyah beyaz renkleriyle bana güzel geldi.Ataşehir mototaş bayisinden aldım 9350 tl ye. Hafta sonu 60 km bindim motor sessiz,frenleri güzel ve ekonomik , depo itina edersen 30tl doluyor fakat 20-25 tl almak lazım pompa taşırabiliyor.Göstergeler doğruysa oldukça ekonomik motor 60 km rodaj süresi dolsun diye 40km/h aşmadım sonuçta 100km de 2 lt altında gibi, küçük hacimli motor için oldukça güçlü iki kişi bile dik rampaları çıkartıyor. Ayrıca koltuk altı eldiven,kask ve bağlama zincirimi aldı bu bakımdan oldukça geniş ki zaten kasası 100cc motor kadar,üzerinde aykırı oranda bir görünüm oluşmadı.
  • Teşekkürler bilgilendirme için,İyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: savast

Teşekkür ederim. Ben beyaz rengi beğendim özellikle dışarıda güneş ışığında neos 4 siyah beyaz renkleriyle bana güzel geldi.Ataşehir mototaş bayisinden aldım 9350 tl ye. Hafta sonu 60 km bindim motor sessiz,frenleri güzel ve ekonomik , depo itina edersen 30tl doluyor fakat 20-25 tl almak lazım pompa taşırabiliyor.Göstergeler doğruysa oldukça ekonomik motor 60 km rodaj süresi dolsun diye 40km/h aşmadım sonuçta 100km de 2 lt altında gibi, küçük hacimli motor için oldukça güçlü iki kişi bile dik rampaları çıkartıyor. Ayrıca koltuk altı eldiven,kask ve bağlama zincirimi aldı bu bakımdan oldukça geniş ki zaten kasası 100cc motor kadar,üzerinde aykırı oranda bir görünüm oluşmadı.
    Merhaba 50 km hızı geçiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efefor

İngilterede şu an 2500 £ paund , gerisini siz hesaplayın tl ve vergilerle çarpın
    bu forumda 50 kere tartışıldı :D bazı arkadaşlar bunu anlayamamış ,

kardeş adam 2500 paund maaş alıyor bir maaşla alıyor , 6-7 maaşla alıyorsun :D tl ye çevirmendeki saçmalık bu , çevirmeyeceksin adam resmen 2500 tl ye alıyor , sen 2500tl maaş alan birisi olarak 7 maaş vermen gerekiyor , buda bizim fakir ülkemiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savast

Merhaba, hayırlı olsun. memnun musunuz? Kisbee ile bu model arasında kaldım. Bir de satın aldığınız sırada liste fiyatı neydi acaba? İndirim yapıyorlar mı?

• küçük bir indirim almıştım. ayrıca şuan 55km hızı geçmiyor fakat 55 e kadar hemen çıkıyor 1000km rodaj dolsun kilitdi açtıracağım.
  • 50cc 10.250TL. Hayabusa gelse yeniden 1300cc 250.000TL falan olacak heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT86

50cc 10.250TL. Hayabusa gelse yeniden 1300cc 250.000TL falan olacak heralde
    Bence ucuz sonuçta 1 ton soğan parası.
  • Arkadaşlar motorun 1000 km bakımı yapıldı. Motor yağı ve şanzuman yağı değişti . Ayrıca lastik hava basınçları fazlaymış fabrika fazla basmış olması gereken değerlere düştüğünde motor çok konforlu oldu . Sonuçta motordan memnunum konforlu ve güvenli bir motor yakıt ise baya az 12-13 kuruş civarında yakıyor toplam 1000 km baz alarak ölçtüm. Hergün işe gidip geliyorum toplamda en fazla gidiş dönüş 20km kullanıyorum , ilk tecrübem olduğundan scooter den çok memnun kaldım alış veriş vs park proplemi yok arabadan çok daha rahat yeterki Allah kaza bela vermesin.

Neos 4 tek sıkıntısı 53km/h lik hız limiti , bu hıza geldiğinde pompa benzini motor stop etmeyecek kadar azaltıyor ve yavaşlıyorsun 53 km hıza o kadar çabuk çıkıyor ki limit olmazsa tahminin 80 90 yapar.Çevremde sordum kimse limitin nasıl açılacağını bilmiyor sadece bir takım silindir büyütme gibi çözüm yöntemi varmış ben ise buna yanaşmıyorum . Bu meseleyi yazılım olarak halletme tarafındayım fakat şuan bilene rastlamadım. Forumda yardım edecek arkadaş var mı ? ne tavsiye edersiniz. Ehliyet almak , muayeneya gittmek vb işlerle uğraşmak istemiyorum yoksa gider verir nmax alırım.İşin meblağından çok zaman ve meşakkati bu yola gitmemi engelliyor.
    Geçen rampa aşağı inerken boşa aldım arka freni kızaklatarak motor 58 km hıza çıktı sonra yavaşladığımda gaz yoktu çünkü motor stop etmiş , tekrar çalıştırdım devam ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savast -- 10 Mayıs 2019; 11:11:25 >

• Kardeş aklın varsa 50Cc ye bulasma bak ben aldım iyisinden orbit 2 belli bir zaman sonra cim bicme makinasıyla ot yoluyor hissi vermeye başlıyor asfalt da.

Yaşını bilmiyorum ama 16 yaşındaki cocuklar bile racing 150cc motor kullaniyor a1 ehliyetle..20 Yasindaki cok genç gordüm 600cc a2 ehliyetle..

Ben çok pisman oldum 9 bine almıştım satarken zarar ettim şimdi hırslandım hatta buğün a2 egitim gordüm unşalla sınavda gecerim.

9 bin 10 bin çok iyi para nasıl hata yapıp 50cc aldım pu paralara 10 bine on numara 150,180,200 Cc vitesli motorlar var ya da scooter ler..

Bugün eğitim alanının da ben 180Cc lik motor kullanırken benden 10 yas kuçuk bi bayan a sınıfı ehliyet eğitimin de 600cc lik motor eğitimi alıyordu kızı gorunce hatta pişman oldum keske A ehliyete basvutsaydim dedim kendime..

Deniz de boğulacağına okyonusta boğul .. .. .. iyi düşün benden söylemesi.

• Te Amo Querido kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 16 yaşındaki biri 150 lik motor kullanamaz a2 ehliyetli biride 600 lük motor kullanamaz yanlış yönlendirme insanları ha kullanırlarsa polis güzel bi ceza geçiriverir

• quote:

Orijinalden alıntı: Haksızlığa gelemeyen adam

Kardeşim 16 yaşındaki biri 150 lik motor kullanamaz a2 ehliyetli biride 600 lük motor kullanamaz yanlış yönlendirme insanları ha kullanırlarsa polis güzel bi ceza geçiriverir
    Pardon 600cc kullanamaz doğru.Ama 47 Hp 35 Kv 500Cc honda rr. Kullanabilir yasal olarak a2 ehliyet 500cc de az değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Te Amo Querido

Kardeş aklın varsa 50Cc ye bulasma bak ben aldım iyisinden orbit 2 belli bir zaman sonra cim bicme makinasıyla ot yoluyor hissi vermeye başlıyor asfalt da.

Yaşını bilmiyorum ama 16 yaşındaki cocuklar bile racing 150cc motor kullaniyor a1 ehliyetle..20 Yasindaki cok genç gordüm 600cc a2 ehliyetle..

Ben çok pisman oldum 9 bine almıştım satarken zarar ettim şimdi hırslandım hatta buğün a2 egitim gordüm unşalla sınavda gecerim.

9 bin 10 bin çok iyi para nasıl hata yapıp 50cc aldım pu paralara 10 bine on numara 150,180,200 Cc vitesli motorlar var ya da scooter ler..

Bugün eğitim alanının da ben 180Cc lik motor kullanırken benden 10 yas kuçuk bi bayan a sınıfı ehliyet eğitimin de 600cc lik motor eğitimi alıyordu kızı gorunce hatta pişman oldum keske A ehliyete basvutsaydim dedim kendime..

Deniz de boğulacağına okyonusta boğul .. .. .. iyi düşün benden söylemesi.
    hız limitleyicini kaldırttınız mı? max. kaç km yapıyordu düz yolda?
    9 bin TL çok değil mi, kurlar bu seviyedeyken bile sıfır fiyatı 7.800 TL.

• Bu hız limiti (55 km\h) nasıl kaldırılır?
  • bende yamaha neos4 düşünüyorum. 50cc 4 zamanlı sıvı soğutmalı ve brembo frenli en uygun fiyatlı model olarak görünüyor. honda today yada peugeot kısbee için ne dersiniz?
    55 km çok sorun olurmu? ben 2.5 km sokak arasında kullanacağım.
  • Şehir içindeki 55 km lik hız sınırı sizin için sorun olmaz.Neos 4 hız sınırı zannedersem yazılım olarak kaldırabilir sistem benzini kısarak çalışıyor o hıza geldiğinizde benzin stop etmeyecek kadar kısılıyor bayram tatili şile ağva gezdim uzun yolda limit beni çok sıktı çünkü motor 80 km hıza ulaşacak şekilde 50cc olmasına rağmen güçlü , 103 kg ağırlığındayım ve dik rampalı köy yollarında bile 30 km kadar düşüyor.

güncel , bu hız limiti nasıl kaldırılır?
  • Motor iyi hoş güzel. Bir yakınımda var kullandım, 2 kişi çok dik bir yokuşu bile çıktı. Frenler harika, konfor süper. Ama gel gelelim 10 bin küsür lira para veriyorsun 52-53 ü geçmiyor. Şöyle 70-80 gitse süper olacak. Güçlü bir elektrikli bisiklet inanın sizi çok rahat geçecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pritt31 -- 10 Haziran 2019; 3:16:19 >
  • merhaba, satın alan arkadaşlara bir sorum olacak. motor vw caddy'nin arkasına sığar mı ? koltukları yatırdığımızda baya bir yer oluyor. bir de oraya çıkarmak için fikri olan var mı :) satan arkadaş bi el atarsa iki kişi çıkarırız herhalde ama tek başına zor. ben ikinci el almayı düşünüyorum ve bursa'da hiç ikinci eli yok. alıp sürerek gelinecek bir motor da değil. babamın caddy ile gidip almayı planlıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.