Şimdi Ara

Yamaha MT-25 Kullananlar Kulubü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
2
Favori
22.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: poseidon77

Arkadaşlar merhabalar şehiriçi için 2 hafta önce ikinci motor olarak sıfır 2020 MT25 aldım, Adana da yaşıyorum. Kirpmadan dolayı da uzun yola çıkamıyorum dolayısıyla MT25 le gazliyorum. Km 600 oldu, sıcak asfaltta deli gibi kayıyor, sert gazlamada, frende hatta virajda.
    Bu Dunlop lastikleri ile ilgili bir yorum da bulamadım.

Lastikler düzelir mi yoksa gidip lastik mi alayım. Görüşlerinize ihtiyacım var
    hayırlı olsun. ben de yeni kasa mt25 2020 satın aldım. ben biraz acemisiyim . daha önce scooter çok kullandım. ama vitesli ile şimdilik 800 km lere geldim.

bende şöyle oluyor. tam dönemece gelmeden vitesi düşürdüğümde ve debriyajı aniden bıraktığımda motorun tekeri g.t atıyor. kaba tabirle. yüreğim azıma geliyor.

bu olaya nediyorlar bilmiyorum yanlama mı kaydırma mı .bu konuda ne kadar kontrolü debriyaj bıraksamda sürekli aynı döngüye giriyorum. sizde de böyle bir sorun oluyormu. (bu konuda bir taktik söyleyebilirmisiniz.)

üzerinde ki dunloptan mı kaynaklı benden mi anlamadım. virajlarda kırmızı üçgenler olur. 3 taneden fazla üçgen gördünmü orada mutlaka düşülür diyordu bir motor cu tanıdıüım.

bu şekilde düşen insanların videolarını izliyorum youtube da. yüzlerce var ve dediği doğru çıkıyor o arkadaşımın .viraja girmekten nefret ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveman -- 24 Mayıs 2020; 19:57:9 >

• Bende 2017 MT-25 vardı, üzerindeki IRC lastikleri Anlas Tournee Sport ile değiştirince kayma miktarı yarı yarıya azalmıştı. Ayrıca MT-25 vites küçültmede anlık arka tekeri kitleyebiliyor. MT-25'ten XSR 900'e geçtim ve vites küçültürken arkayı kitleme hadisesine hiç tanık olmadım. MT-25'in gaz ayarı daha hassas yapılmalı ve uygun devirde vites küçültülmeli.

Bir de virajlarda manhol kapağı, yol çizgisi vs üzerine gelmemeye çalışın. Oralarda tüm motosikletler kayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temren -- 25 Mayıs 2020; 4:28:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveman

hayırlı olsun. ben de yeni kasa mt25 2020 satın aldım. ben biraz acemisiyim . daha önce scooter çok kullandım. ama vitesli ile şimdilik 800 km lere geldim.

bende şöyle oluyor. tam dönemece gelmeden vitesi düşürdüğümde ve debriyajı aniden bıraktığımda motorun tekeri g.t atıyor. kaba tabirle. yüreğim azıma geliyor.

bu olaya nediyorlar bilmiyorum yanlama mı kaydırma mı .bu konuda ne kadar kontrolü debriyaj bıraksamda sürekli aynı döngüye giriyorum. sizde de böyle bir sorun oluyormu. (bu konuda bir taktik söyleyebilirmisiniz.)

üzerinde ki dunloptan mı kaynaklı benden mi anlamadım. virajlarda kırmızı üçgenler olur. 3 taneden fazla üçgen gördünmü orada mutlaka düşülür diyordu bir motor cu tanıdıüım.

bu şekilde düşen insanların videolarını izliyorum youtube da. yüzlerce var ve dediği doğru çıkıyor o arkadaşımın .viraja girmekten nefret ediyorum.

Alıntıları Göster
    Merhaba bende Haziran ayında 2020 model bir mt25 alarak aranıza katıldım. Bahsettiğiniz sorunların hiç biri ilk defa motor kullanan biri olarak benim başıma gelmedii.

• quote:

Alıntıları Göster
    Yazalı 5 ay olmuş alışmışsınızdır muhtemelen. Virajlarda vites düşürmek hayati bir hatadır. Tüm vasıtalarda viraja girmeden uygun hız ve vites ayarlanır. Yoksa düşük vites motorun ağırlığına göre hepsinde yaşadığınız soruna sebep olur vites düşürürken duruma göre fren veya gaz ile devir ayarlanmalıdır. Kontrolünüz dışında ani motor freni hem kazaya neden olabilir hem donanıma zarar verir zincir ve şanzuman en fazla strese girenler olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Alıştım artık virajda eskisi kadar korkutmuyor. Sürekli apex noktasını takip edip . gözü her zaman virajda gideceğim döneceğim tarafa veriyorum. Viraj korkusu atınca motoru daha hakim kullandıkça bazı şeyleri daha kolay sönümleme yolları buluyorum.

Tek sorunum motorun 9bin devirde hangi viteste olursa olsun gidona gelen titreşim muazzam. Bunu boşta dahi gaz verip 9 bin devire sabitleyin. Elinizle ayna arkasına tütün. Ayna arkasına gelen muazzam çıldırma şeklindeki titreşim sağ eli uyuşturuyor.

Gidon tutan ayaklarin altına kauçuk denedim. Farklı kalinlarda bana mısın demedi.

Bayi servisleri çift silindir diyip ilgilenmiyor. Kontrol ettik motorda bir şey yok diyor.

Radyatore yakın koruma takozu konan vidaları gevşetip tatlı sıkınca biraz iyi geliyor. Ama 9bin devirdeki ayna arkasına gelen cildirmali titresimi kesemiyorum. Motor boşta iken dediğim titresimi neredeyse tamamen kesen kişiye 1bin verecem desem . Gerçekten titreşimin ne kadar rahatsızlık verdiğini anlatabilirim.

Tekrar not düşeyim. Motor bostayken bile 9 bin devirde gidonda titreşim muazzam . Teker balanslarini falan geçtim. Bu şeyler değil. Denemediğim yöntem kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  Yamaha MT-25 Kullananlar Kulubü
     Yamaha MT-25 Kullananlar Kulubü

Bu gördüğünüz uygulamaların hiçbiri 2020 kasa mt25 gidonuna 9bin devir de gaz verdiğinizde motor boş Ken dahi padoktayken dahi aynaların arkasına yansıyan muazzam çıldırma şeklindeki titreşim kesmiyor .kesilmiyor. Titreşim bir şekilde gidonu tutan metal 10mm lik vidali gidon tutucu üzerinden sadece gidona yayılıyor. Bende titreşim olmuyor diyen adam gitsin çayırda oynasın. Burada bir sorun var. Çözüm bulmaya calisayim. baska gruplarda eski kasalarda bende titreşim yok diyip . olayı başka bir boyuta gecirmeye çalışan arkadaşlar var. Ben de üstüne basa basa 2020 kasa diyorum.

Her fabrikadan çıkan malzeme aynı kalitede montaj yapılmıyor. Her elektronik eşya aynı ömürde dayanmıyor. Bu olay da böyle sonuç ta bir titreşim var ve bu muazzam. Ve gazı tutan eliniz uyusuyor. Ne oturuş pozisyonu nede teker balansi ile ilgili.

Motor bostayken dahi 9 bin devirde çıldıran bir titreşim. Tamamen kesebilen arkadaş uygulamalı foto atsın. Çoğu yerde bu konudan muzdarip arkadaş var.

Olayın eldivenle,insanın titresime hassas olması ile,yok tekerlek balansi ile,yok tekerlek markası ile alakası yok.

Tekrar diyorum. Motor padokta ve 9 bin devir de dahi gaz verince ayna arkasındaki muazzam titreşim direk gidona geliyor. kısa mesafe gibi kişiye göre değişir 10 km gibi bir yolda eliniz uyusuyor.

İstanbul'da Avrupa yakasında ben kesin çözerim diyen buyursun. 1bin helalinden

• quote:

Bu gördüğünüz uygulamaların hiçbiri 2020 kasa mt25 gidonuna 9bin devir de gaz verdiğinizde motor boş Ken dahi padoktayken dahi aynaların arkasına yansıyan muazzam çıldırma şeklindeki titreşim kesmiyor .kesilmiyor. Titreşim bir şekilde gidonu tutan metal 10mm lik vidali gidon tutucu üzerinden sadece gidona yayılıyor. Bende titreşim olmuyor diyen adam gitsin çayırda oynasın. Burada bir sorun var. Çözüm bulmaya calisayim. baska gruplarda eski kasalarda bende titreşim yok diyip . olayı başka bir boyuta gecirmeye çalışan arkadaşlar var. Ben de üstüne basa basa 2020 kasa diyorum.

Her fabrikadan çıkan malzeme aynı kalitede montaj yapılmıyor. Her elektronik eşya aynı ömürde dayanmıyor. Bu olay da böyle sonuç ta bir titreşim var ve bu muazzam. Ve gazı tutan eliniz uyusuyor. Ne oturuş pozisyonu nede teker balansi ile ilgili.

Motor bostayken dahi 9 bin devirde çıldıran bir titreşim. Tamamen kesebilen arkadaş uygulamalı foto atsın. Çoğu yerde bu konudan muzdarip arkadaş var.

Olayın eldivenle,insanın titresime hassas olması ile,yok tekerlek balansi ile,yok tekerlek markası ile alakası yok.

Tekrar diyorum. Motor padokta ve 9 bin devir de dahi gaz verince ayna arkasındaki muazzam titreşim direk gidona geliyor. kısa mesafe gibi kişiye göre değişir 10 km gibi bir yolda eliniz uyusuyor.

İstanbul'da Avrupa yakasında ben kesin çözerim diyen buyursun. 1bin helalinden

Motorda bir sıkıntı var sanırım sizin bende bahsettiğiniz olayların hiç biri özellikle titreşim yok uzun yolda hatta 4-5 saatlik sürüşler yaptım gayet keyifli indim tepesinden.

• Chanser kullanıcısına yanıt

2020 kasa için mi bahsediyorsun üstat. 2017 turuncu jantta bu sorunu görmedim.

Bu olay motoru kontağıni ilk açtığın anda dahi gidonda bir titreşim var. Boşta 9 bin devirde ayna arkasını elinle tut. Ayna arkasında titreşim varmi yokmu. 2020 kasa da 6 motor çevirdim yoldan geçerken denk geldiğim. Hepsinde benim sorundan vardı 6 kişi den 2 si sadece rahatsız oluyordu.

Diğer arkadaşlar olayı kabullenmiş. Hatta rodajda olup daha 9 bin çevirmemis ve bu yüzden o ayna arkasındaki titreşim den haberi olmayan kişiler vardı. (9binde ayna arkasındaki titreşim uzun yolda eline vuruyor. )

3 bayi servisi baktı. İşi kabullenmemek ve seni başından def etmek için bu titreşim normal. Çift silindir, yeni kasa da var biraz gibi cümleler ile seni başından def ediyor.

Böyle kaliteli Japon mühendisligi dediğimiz Japon malini, ismine yakışmayan birçok bayi müşteri memnuniyetini kötüye kullanım sergiliyor. Bayiler İstanbulda ve en çok tercih edilen bayiler arasında. Yazıklar olsun böyle servis mantığına.

Yamaha Türkiye ye de konuyu söyledik. Ona da yazıklar olsun. Böyle bayilere yetki vermişler. Markayı resmen dibe vuran temsilciler.

1. Ben şahsen 2500 km falan uzun yol yaptım. Şehir içinde de bir o kadar rodaj süresi dahil ilk bindiğim andan itibaren tek bir titreşim hissetmediğim dediğiniz noktalarda sadece 7000-8000 arası geçişte çok hafif kısa bir titreşim oluyor oda rahatsız edecek seviye de değil sanırım titreşimsiz motor yoktur zaten önemli olan tüm devirlerde ya da kullandığınız devirler de olmaması şahsen aynalardan hatta çok memnunum hiç sallanmıyor diye ben sizinkinde bir problem olabilir dediğim gibi. 2020 kasa benim kullandığım da tekrar bir test ederim bindiğinde tepesine ama ben rahatsız olsam çoktan olurdum biraz takıntılıyım titreşim konusunda çünkü 100km falan test edip sıfırını almaya karar vermiştim çünkü. @braveman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chanser -- 1 Mart 2021; 23:57:39 >
  • Merhaba arkadaşlar bende 2019 yeni kasa MT 25 aldım aldıktan sonra hava şartları nedeniyle pek binemedim 7 gün felan garajda kaldı geçen gün bi çalıştırayim dedim ilk marşta çalışmadı 2.marsa bastığımda hemen çalıştı fakat arıza lambasini yandi servis 50 km uzaklıkta servise motoru kullanarak gitsem sorun olurmu? Motorun garantisi devam ediyor çalışmasında veya diğer elektirik akşamında hiçbir sıkıntı yok arıza lambasini neden yakmış olabilir bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Motorun 1. Vitesten 2. Vitese 2. Vitesten 3. Vitese gecerken özellikle devirli kullanirsam vites keçisleri kemikli geçiyor bu normal mi yoksa bi sıkıntı varmı 4-5-6. Viteslerde o hissiyat olmuyor yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casplock -- 16 Nisan 2021; 11:44:10 >
  • casplock kullanıcısına yanıt
    Bence normal benim motorda ayni 1.2.ve 3. Viteslerde motor daha güçlü olduğu için deviride yüksek kullanırsan komporasor basıncında yüksek oluyor bu yüzden motor zincirin dişliyi kavrarken sen biraz sert hissetiyorsun 4.5.ve 6 .viteslerde motor zaten hızlı ve tork bir nebse düştüğü için vites geçişleri ve motorun gaz tepkisi düşüyor yani motor biraz daha yumsuyor

• taygun.97 T kullanıcısına yanıt

Hocam servise sordum serviste normal olduğunu söyledi. Teşekkürler.

• casplock kullanıcısına yanıt
    Rica edrm

• Bende yeni kasa MT 25 var nete felan bakıyorum millet 170 i rahat görüyor hatta 180 ini bile rahat görüyor diyenler var ben düz yolda 160 ancak görüyorum motor 6 bin km de motorda bı sorumlu var ecaba diye düşünmeye başladım artık.son hızı deneyen arkadaşlar varsa normal düz yolda en son kaçı gördüklerini yazabilirlermi?160 normalmi?

• İyi günler herkese arkadaşlar yeni MT 25 motor alacağım motorun km saati değişmiş yeni saatte 5 bin km yazıyor ama ben pek güvenemedim. O nedenle motoru almadan önce bı exprere veya servise gotursem motoru bilgisayara bağladıklarında gerçek km yi ögrenebilirmiyim bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim konu biraz ,Acill de

• braveman B kullanıcısına yanıt

Profesyonel kullanıcı değilsen motosiklet kullanırken apexten viraj dönülmez.

Usta motorcu apex değil viraj çıkışını görebileceği şekilde konum belirler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.