Şimdi Ara

Yamaha MT-25 Kullananlar Kulubü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
2
Favori
22.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: knggizmo

Selam,
    Olumlu bir gelişmeyi paylaşayım istedim. Bugün motoru servise bıraktım, söz konusu
    fabrikasyon hatalı diye bildiğim (aslında anlattıklarına göre olay şu, Türkiyede üç adet
    motor yağ pompa dişlisini kırmış, kırılan dişliler fabrikaya gönderilmiş, iki üç haftalık
    inceleme sonucunda bu motorlardaki ilgili parçaların tamamının değiştirilmesi kararı
    çıkmış. Fabrika tüm bayilere yeni parçaları paketleyip yollamış, olay bu)parçaları de
    ğiştirecekler. Bu dişli dışında bir iki parça daha söylediler, net olarak yapıldıktan sonra
    burdan detaylı paylaşırım.
    Saygılar.

Alıntıları Göster
    Selam,

Değişen parçalar; yağ pompası, yağ pompa dişlisi, bir de debriyaj bişey kapağı dediler tam olarak anlamadım.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: knggizmo

Selam,

Değişen parçalar; yağ pompası, yağ pompa dişlisi, bir de debriyaj bişey kapağı dediler tam olarak anlamadım.

Saygılar.

Alıntıları Göster
    r25 ler de de yağ pompası ve debriyaj kapağı değiştirenler var diye duydum. Hepsinde değil ama bazılarında değiştirmişler. Ayrıca mt -25 ile top speed denemesi yapan oldumu r25 ile düz yolda 180 eğimli yolda 197 gören var.
  • arkadaşlar mrb aranıza yeni katıldım 4 ay önce mt 25 sahibi oldum bir kaç hafta önce motoru yıkadıktan sonra km saatinin su aldığını farkettim ve sel düğmesi işlevini kaybetti mod ortalama yakıt tüketiminde kaldı modlar arası geçiş yapamıyorum bu km saatinin aldığı suyla alakalı olabilirmi yada başına böle bişi gelen varmı
  • Hayırlısı ile yarın 40 km'de bir MT 25 satın alıyorum.
    Şimdiden heyecan sardı beni ama bu konunun üst kısımlarındaki yorumlar biraz can sıkıcı gibi geldi.
    MT 25 ile başlıca en büyük tavsiyeler nedir?
    Alışma süreci olsun, kullanım olsun, vites atma olsun ve motorun rodajını ben yapacağım.
    Genel kullanım devir ne olmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uachony indispensable

Hayırlısı ile yarın 40 km'de bir MT 25 satın alıyorum.
    Şimdiden heyecan sardı beni ama bu konunun üst kısımlarındaki yorumlar biraz can sıkıcı gibi geldi.
    MT 25 ile başlıca en büyük tavsiyeler nedir?
    Alışma süreci olsun, kullanım olsun, vites atma olsun ve motorun rodajını ben yapacağım.
    Genel kullanım devir ne olmalı?
    yaş 23 ilk defa motor alacağım. a2 ehliyeti aldım. mt 25 ile mt 125 arasında kaldım. mt 25 sadece 1000 tl daha pahalı. yani ulaşılmaz bir motor değil de mt 125 tasarım olarak çok daha hoşuma gitti. motor tecrübem yok. kurstaki motoru kullanıp sınavı rahatlıkla geçtim. sizce mt 125 alsam çok mu çabuk bıkarım? hem motoru öğrenmek için 125 cc daha rahat olur gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagi10best

yaş 23 ilk defa motor alacağım. a2 ehliyeti aldım. mt 25 ile mt 125 arasında kaldım. mt 25 sadece 1000 tl daha pahalı. yani ulaşılmaz bir motor değil de mt 125 tasarım olarak çok daha hoşuma gitti. motor tecrübem yok. kurstaki motoru kullanıp sınavı rahatlıkla geçtim. sizce mt 125 alsam çok mu çabuk bıkarım? hem motoru öğrenmek için 125 cc daha rahat olur gibime geliyor.

Hocam ben 24 yaşındayım, önceden çok kez scooter ya da cub motor kullandım. Ona rağmen mt-25 almak konusunda tereddüt ediyorum. Bana kalırsa ilk kullanıcı olacak kişi için biraz fazla bir motor. Çünkü olur da insanlık hali gazı biraz fazla açarsanız rahat kaçabilecek bir motor. mt-125 alırım çabuk sıkılırım diyorsan ucuzdan ybr 125 gibi bir motor al, 2-3 ay kadar kullandıktan sonra sat mt-25 al yıllarca kullan. Bu süreçte hem vitesli motor dinamiğine alışır trafiğe de aşina olursun, hem de ufak tefek kazalarda başını ağrıtmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: _recoo

quote:

Hocam ben 24 yaşındayım, önceden çok kez scooter ya da cub motor kullandım. Ona rağmen mt-25 almak konusunda tereddüt ediyorum. Bana kalırsa ilk kullanıcı olacak kişi için biraz fazla bir motor. Çünkü olur da insanlık hali gazı biraz fazla açarsanız rahat kaçabilecek bir motor. mt-125 alırım çabuk sıkılırım diyorsan ucuzdan ybr 125 gibi bir motor al, 2-3 ay kadar kullandıktan sonra sat mt-25 al yıllarca kullan. Bu süreçte hem vitesli motor dinamiğine alışır trafiğe de aşina olursun, hem de ufak tefek kazalarda başını ağrıtmaz.

Acikcasi suan bir arabam var ve uzun suredir trafige asinayim. Trafikte motor daha zor bunu biliyorum. Ama bir yere gideceksem biraz eli yuzu duzgun bir motor olmasini tercih ederim. Mt 125 tercihim olacak galiba. Tesekkurler.

• hagi10best kullanıcısına yanıt
    MT 125 görüntü olarak güzel ama , son hız olarak çok az , 6 ay sonra sana yetmeyecek satmakla uğraşacaksın ,
    kaliteli eğitim al(honda - yamaha akademi) ve MT-25 ile başla sana tavsiyem ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevenpounds

MT 125 görüntü olarak güzel ama , son hız olarak çok az , 6 ay sonra sana yetmeyecek satmakla uğraşacaksın ,

Yasadigim ilde egitim sansim pek yok maalesef. Trafikte aracla bile 130 u gecen biri degilim kolay kolay. O yuzden aklim karisik acikcasi hangisini alsam. Bulundugum ilde kışın motor kullanmak pek mumkun değil. Sezonu olmadigi icin fiyatlari dusuruyor insanlar. Ikinci el tercih edecegim.
  • quote:

quote:

Yasadigim ilde egitim sansim pek yok maalesef. Trafikte aracla bile 130 u gecen biri degilim kolay kolay. O yuzden aklim karisik acikcasi hangisini alsam. Bulundugum ilde kışın motor kullanmak pek mumkun değil. Sezonu olmadigi icin fiyatlari dusuruyor insanlar. Ikinci el tercih edecegim.

mt-125 alıp satmayla uğraşacağına tavsiyem yine ybr olur hocam. Piyasada çok tutulan her başlayanın tercih ettiği model. Bir kaç ay kullanıp satman daha kolay olur bana kalırsa. Biraz da mt-125 beğenmediğimden en kısa yoldan mt-25 almanın yollarını anlatıyorum sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: _recoo

quote:

quote:

mt-125 alıp satmayla uğraşacağına tavsiyem yine ybr olur hocam. Piyasada çok tutulan her başlayanın tercih ettiği model. Bir kaç ay kullanıp satman daha kolay olur bana kalırsa. Biraz da mt-125 beğenmediğimden en kısa yoldan mt-25 almanın yollarını anlatıyorum sana.

Alıntıları Göster
    Selam,
    MT-125 özellikler fabrika çıkışı lastikleriyle öne çıkıyor.(Michelin diye biliyorum)
    Keşke MT-25 de de aynı marka kullanılsaydı IRC yerine.

Benim sorum Malum yaklaşan kış sebebi ile motoru garaja kaldırıcam, yapılması
    gereken bişey va rmıdır? bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar.

• MT 25 kullanicilari olarak bir bulusma duzenlesek çok güzel olurdu diye düsunuyorum.
    Ama Istanbul'da olan pek yok sanirim
  • Arkadaslar bende yaklasik 6 aydir mt25 sahibiyim rodaji tamamladiktan sonra bugün hava guzelken degerlendirmek istedik ancak yolda kaldik normal seyir halinde giderken duman attigini fark ettim durdum ve yagi bosaltti daha sonrayla taksiyle servise biraktim yarin belli olacak burdan paylasirim....
  • Selam @voodoolimb,

Rodajı tamamladığınıza göre 1000 km yi geçtiniz, bu kadar zaman zarfında
    servis tarafından aranmadınız mı? malum motorlarımızda üç parçada sıkıntı
    var ve garanti kapsamında değiştiriliyor.
    Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar.
  • Selam,

Sezonu açanınız var mı?
    ben henüz açmadım.
  • knggizmo kullanıcısına yanıt
    Selamlar ben actim sezonu.

17 subat'ta bodrumdan aldigim motoru izmire surup biraktim, gectigimiz cuma gunu de izmirden alip istanbula surdum. :)) hava biraz daha guzellessin turlara baslariz. :)
  • R25 ve MT25 tekrar servise çağrılıyor. Kontak kapağı ve deponun altında ki ufak bir parça değişecek. Şase numarası aralığı belli olmuş, servisinizi arayıp şasenin son 4 hanesiyle sorgulatabilirsiniz.
  • @_recoo
    benim donanım bu havalara pek uygun değil o yüzden biraz daha bekliicem.

@The Unforgiven
    daha önce yanlış hatırlamıyosam 3 parça değişmişti, şimdi de bu iki parça
    diyosunuz, soğuyorum aletten. Kawasaki Z300 hem de ABS li hiç fena gelmiyor
    gözüme. Başlığı açan olarak burada yazmak doğrumu bilmem ama?
    Belki de bu motor çıkar çıkmaz hemen atlamamak lazımdı demekki...

Saygılar.
  • UP varmı takip eden hala
  • @Resitalim

Bayaa geç dönüş oldu ama, malum tatil falan...
    buralardayız.

Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.