Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.843
Cevap
43
Favori
331.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elimdeki Yamaha RX-V661 dururken bir yerden uyguna Denon PMA-720 aldım. İkisini karşılaştırma fırsatı buldum. Kağıt üzerinde Yamaha AVR daha güçlü görünse de işler hiç de öyle değilmiş. PMA'da ses hassasiyeti daha yüksek. Bass daha belirgin, Mid daha önde ve tizler daha temiz. Bu denli fark olabileceğini sanmazdım. Hatta PMA'yı aldığıma pişman olurum belki diyordum.

RX-V661 belki sinema amfisi olarak kendi klasmanında başarılı bir amfi olabilir ama stereo için kesinlikle stereo amfi. Bu kalıplaşmış tanım bir kez daha doğrulanmış oldu
  • metulen kullanıcısına yanıt
    evet .kullandıgım 781 avr , elimdeki stereo ax 497 den kagıt üstünde daha güçlü olsada işin aslının hiçte öyle olmadını iki hoparlör baglayınca hemen anlıyorsun
  • Ben de Marantz PM 6005 stereo amfiyi elden çıkarıp alacağım AVR'yi Marantz NR 1506 yerine Marantz NR 1607'ye yüksetirim böylelikle hem müzik hem sinema işini tek amfiyle götürürüm diyordum. Ama bir taraftan da aklımı müzik ancak stereo amfiyle dinlenir düşüncesi meşgul ediyordu. Yazdıklarınızdan anlaşılan tek amfiyle hem müzik hem sinemada tam randıman almak zor. Haa, daha üst seviye bir AVR'nin (örneğin; SR 6010, SR 7010) stereo performansı PM 6005'den daha iyidir o ayrı.
  • İmkan varsa dinleyerek almak en mantiklisi. Normalde yamahayi satip denonu almis olsam belki bu kadar farkedemezdim. Sonucta cok prof bi kulagim yok. Ama ayni sarkilar ayni hoparlor kullaninca stereo farki cikti ortaya. Jbl kule ile zensor 7 farkini da pes pese actirinca anlamistim. Resmen jbl kule vasat kalmisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dinlediğiniz jbl kule nin modelini hatırlıyor musunuz?
  • Mediamarktta satiliyordu. Zaten tek model. Arastirip bulmaya calisirim

• quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Mediamarktta satiliyordu. Zaten tek model. Arastirip bulmaya calisirim

sizin dinlediğiniz muhtemelen düşük seviye bir jbl dir. Studio 270-280 ile karşılaştırsaydınız düşünceleriniz farklı olabilirdi.
  • Jbl studio dinleme firsatim olmadi o nedenle yorum yapamiyorum. Mediamarkttaki buyuk ihtimal es serisi veya benzeri bir hoparlordu. Detay namina bisey yoktu.

• quote:

Jbl studio dinleme firsatim olmadi o nedenle yorum yapamiyorum. Mediamarkttaki buyuk ihtimal es serisi veya benzeri bir hoparlordu. Detay namina bisey yoktu.

Geçenlerde sanıyorum mall of istanbul media markt ta bende yanımda usb bellek vardı. Biraz da vaktim olunca deyeyim dedim. Orada bulunan raf tipi jbl bile zensor 5 ve 7 den daha sağlam ve güzel ses veriyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenai kullanıcısına yanıt
    Denon PMA 520 ve Denon DCD'den CD ile denemiştim bu hoparlörleri. Ben dediğiniz tadı alamadım açıkçası. Ama jbl raf tipi dali zensor7'den iyi çalmıştır kısmını dinlemeden yorumlamak doğru olmaz. ama denediğiniz jbl raf tipinin modelini merak ettim, araştırıp incelemek isterim. Bu arada JBL'ler bass ağırlıklı hoparlörlerdir diye biliyorum. Bugüne kadar ki tecrübelerim de bu yönde aslında, Doygun, kısmen sert ama boğuk. Tekrar belirteyim, söylediklerim kişisel görüşlerim. Kimsenin beğenisini eleştirmiyorum
    Hocam ben o dediğim raf tipinin inanın modelini hatırlamıyorum. Sanıyorum yeni bir model değildi. Tekrar denk gelirsem satılmadıysa bakarım. Benim kulağıma o iyi gelmişti o zaman. Saygılar selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Denon PMA 520 ve Denon DCD'den CD ile denemiştim bu hoparlörleri. Ben dediğiniz tadı alamadım açıkçası. Ama jbl raf tipi dali zensor7'den iyi çalmıştır kısmını dinlemeden yorumlamak doğru olmaz. ama denediğiniz jbl raf tipinin modelini merak ettim, araştırıp incelemek isterim. Bu arada JBL'ler bass ağırlıklı hoparlörlerdir diye biliyorum. Bugüne kadar ki tecrübelerim de bu yönde aslında, Doygun, kısmen sert ama boğuk. Tekrar belirteyim, söylediklerim kişisel görüşlerim. Kimsenin beğenisini eleştirmiyorum

Olsa olsa JBL Studio 530dur.

Ama o da zaten zensor ile aynı klasman değil.

Kullandım ve gerçekten çok başarılı idi zaten beğenmeyeni bulamazsınız.

Bu arada ben size zamanında wharfedale diamond 8.1 satmış olabilir miyim ? :)

• Cidden çok şaşırdım. Evet bendim o. 8.1'leri bana satarak tüm bunları sen açtın başıma

Halen duruyorlar evde, çok kullanmak nasip olmadı onları. Ama sürekli beynime işlediler. hep bir amfi alayım kurayım derken bu şekilde komple yeni bir sete giriştim. Gene kullanmak nasip olmadı ama olsun. Varlıkları bile insanı iyi hissettirdi
  • quote:

Cidden çok şaşırdım. Evet bendim o. 8.1'leri bana satarak tüm bunları sen açtın başıma

Halen duruyorlar evde, çok kullanmak nasip olmadı onları. Ama sürekli beynime işlediler. hep bir amfi alayım kurayım derken bu şekilde komple yeni bir sete giriştim. Gene kullanmak nasip olmadı ama olsun. Varlıkları bile insanı iyi hissettirdi

Bende de aynı şekilde onları aldıktan sonra virüsü kaptı . Ondan sonra Dali, Monitor Audio, JBL aldım hala da alacağım. Sen en iyisi satma biz yandık başkası yanmasın.

Bu arada elinizdeki set up için sizi belki daha masrafa sokacağım. Ancak elinizdeki amfi ile wharfedale yerine şiddetle Dali Zensor 7 öneririm. Dali-Denon uyumu oldukça iyidir bana dua ederseniz tabi bir yandan da küfür. Wharfedale ne yazıkki sinema için daha uygun detayları yiyen bir hoparlör.
  • Belki cok ileride ikon serisini deneyebilirim dostum. Cok hevesim vardi 9.6 lara. Hele hevesimi alayim bakariz (: Suan senin 8.1 leri rx-v661 ile deniyoruz. Resmen costular. Yamahayi arkadasim denemeye geldi. Suan gozu 8.1 lerde :D

Rx-v661 model 2007 yılının cihazı değil mi?
    Bende vardı, Avustralya'dan tanıdıklara getirtmiştim. 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 26 Aralık 2016; 20:54:44 >
  • quote:

Belki cok ileride ikon serisini deneyebilirim dostum. Cok hevesim vardi 9.6 lara. Hele hevesimi alayim bakariz (: Suan senin 8.1 leri rx-v661 ile deniyoruz. Resmen costular. Yamahayi arkadasim denemeye geldi. Suan gozu 8.1 lerde :D

Hali hazırda Yamaha RN500 ile Dali Ikon MKII kullanıyorum çok uyumlu ve stereo'da çok ama çok mutluyum. Çok kaliteli bookshelfler tiz canavarı resmen kesinlikle tavsiye ederim.
  • Aynen. 2008 faturali. 1000tl ye almis eski sahibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metulen -- 26 Aralık 2016; 20:59:28 >
  • Aklimdaki o mk2. Bin tl nin uzerinde. Odam kucuk bookshelf ler cok iyi dolduruyor odayi. Ama zamanla oda olur. Suan bunlara sahip olmak bile fazlasiyla mutlu ediyor beni :)

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.