Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (270. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.844
Cevap
43
Favori
331.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yamaha AVR'lerde Tidal, ChromeCast, Deezer gibi özellikler kullanılıyor mu, destek veriyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 1 Mart 2017; 1:57:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Spodify ve deezer benzeri servisleri otomatik kendi destekliyor sadece ev aginda oynatim icin seciyorsunuz bagli cihaz gerekli degil stream yapiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancancan23

Arkadaskar araniza yeni geldim multicast 581 aldim eskiden harman kardon avr 255 vardi hkts 11 set ayakli sanki hic dinlememisim gibi yamaha ayri bir tat verdi bu arada 35 mertrekare salonda kullaniyorum burda alcak arkadaslar icin tavsiyem ses formatlari ve video formatlari desteklerine baksinlar ust seviye anfi kule hoporlor apartman dairesinde zor sesi acma imkani bile zor fazla para vermeye gerek yok 9kg lik multicast 28kg lik harman kardonu 10katladi

ben de yakın zamanda 481 aldım ancak henüz gelmedi. Gelince inşallah buradan yorumlarımı yazarım. Canton 125MX ses sistemi ile kullanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Yamaha RX-A1060 İsviçre'de yaklaşık 4.800 TL. Türkiye'de yaklaşık 7.800 TL. İnsaf mı desem, daha ağır mı konuşsam bilemedim. :-)

Muz cumhuriyetinde böyle oluyor maalesef. Vergiler fahiş. Piyasa kontrolü yok. Tutturabildikleri fiyattan satıyorlar.
  • Barış26 kullanıcısına yanıt
    Dışarıdan alsan risk, uğraş, gümrük, garanti problemi... Muz Cumhuriyeti deyip küçümseme. Onlarda bile bu kadar ağır ticaret şartları yoktur. :-)

Not: Yamaha RX-A1060 bugünkü kurla 4.425 TL. (1.200 CHF)
    Sahibinden'de: 7.890 TL. (Pazarlık payı hariç).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 28 Mart 2017; 18:22:15 >
  • Arkadaşlar selam. Yamaha rx-v579 amfimi elden çıkardım. Amazondan yeni bir cihaz almayı düşünüyorum. Hoparlörlerim bowers wilkins vm1. Diğer marka avr lerle ilgili çok tecrübem olmadı. Siz bu durumda hangi marka ve model avr yi tavsiye edersiniz? Amazondan 2000tl ye kadar bir cihaz alabilirim.
  • Fazla kullanmadığım, çok iyi durumdaki YAMAHA RX-V440RDS 6.1 amfimi, yine YAMAHA 5+1 hoparlörler ve subwoofer ile birlikte satıyorum. İstenirse evime gelip, yerinde görebilir, kullanıp deneyebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Yamaha RX-V 650 amfim var. Yeni taşındığım evimde sanırım voltaj veya topraklama sorunu vardı, amfi bazen gündüz açılmıyor gece açılıyordu, bazen de çalışırken kendi kendine açılıp kapanıyordu. En son geçen hafta hiç açılmaz oldu. Kendimce bir iki ölçüm yaptım, trafo çıkışları sağlam gibi geldi ama bu işten anlayan bir ustanın bakması gerekiyor. Ankara'da oturuyorum, önerebileceğiniz biri varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • eren_ramazan kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Ben de aynı problemi yaşadım. Cihazım RX-V659 ama bu serinin power katları neredeyse birbirinin aynı. Sorun büyük ihtimalle C654 kapasitöründen kaynaklanıyor olabilir.
    Cihazın bazen açılıp bazen açılmaması genelde kondansatör veya transistörlerdeki sızıntılardan kaynaklanır. Bu cihazın sigortası da C654 diyebiliriz. Hatta ben şöyle bir hata yaptım; Cihaz artık hiç açılmamaya başladığında konuyu netten araştırıp C654'ü değiştirdim. Sorun çözüldü. Ama sağlam olsun diye 22nf 630V yerine 22nf 1000V kondansatör taktım ve bunun bir hata olduğunu anlamam 1 haftamı aldı. Çünkü kondansatör yanmayınca bu sefer de ona seri bağlı olan 220K direnç karardı ve yine ona da seri olan SMD (surface mount device) 10V zener diyot yandı. Ben SMD diyotu ölçmek için cesaret edemediğim için karttaki trafo ve röle hariç tüm malzemeleri değiştirdim. Ama sonunda sabahın köründe cesaretimi toplayıp 10V zeneri (D656) değiştirdiğimde koca aletin röleleri çıkırt çkırt çalışmaya başladı ve canavar uyandı. (kendimi tebrik ettim). Böylece uyanıklık yapıp ta fabrikanın koyduğu değeri hiçe sayıp yüksek voltajlı kapasitör takmanın nelere mal olabileceğini de idrak etmiş oldum. Sözün özü 22nf kapasitörü bir değiştir ve bak. Eğer sonuç alamazsan sorunu çözeriz elbette. Eğer değiştiremem dersen benimle iletişim kur. Bir çaresini bulmaya çalışırız.

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' ' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' ' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' ' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ '@eren_ramazan

• Arkadaşlar çok temiz kullandığım Yamaha rxv 2067 AVR mi satmaya karar verdim.

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ '

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 28 Mayıs 2017; 9:46:24 >

• Arkadaşlar zamanında Ankara gsa elektronikten aldığım ve bugüne kadar temiz bir sekilde cok memnun kalarak kullandığım Yamaha RX_A2020 amfimi upgrade nedeniyle satıyorum. Düşünenler pm ile ulaşabilirler.

YAMAHA RX-A2020

• quote:

Orijinalden alıntı: ysonmezer

Geçmiş olsun. Ben de aynı problemi yaşadım. Cihazım RX-V659 ama bu serinin power katları neredeyse birbirinin aynı. Sorun büyük ihtimalle C654 kapasitöründen kaynaklanıyor olabilir.
    Cihazın bazen açılıp bazen açılmaması genelde kondansatör veya transistörlerdeki sızıntılardan kaynaklanır. Bu cihazın sigortası da C654 diyebiliriz. Hatta ben şöyle bir hata yaptım; Cihaz artık hiç açılmamaya başladığında konuyu netten araştırıp C654'ü değiştirdim. Sorun çözüldü. Ama sağlam olsun diye 22nf 630V yerine 22nf 1000V kondansatör taktım ve bunun bir hata olduğunu anlamam 1 haftamı aldı. Çünkü kondansatör yanmayınca bu sefer de ona seri bağlı olan 220K direnç karardı ve yine ona da seri olan SMD (surface mount device) 10V zener diyot yandı. Ben SMD diyotu ölçmek için cesaret edemediğim için karttaki trafo ve röle hariç tüm malzemeleri değiştirdim. Ama sonunda sabahın köründe cesaretimi toplayıp 10V zeneri (D656) değiştirdiğimde koca aletin röleleri çıkırt çkırt çalışmaya başladı ve canavar uyandı. (kendimi tebrik ettim). Böylece uyanıklık yapıp ta fabrikanın koyduğu değeri hiçe sayıp yüksek voltajlı kapasitör takmanın nelere mal olabileceğini de idrak etmiş oldum. Sözün özü 22nf kapasitörü bir değiştir ve bak. Eğer sonuç alamazsan sorunu çözeriz elbette. Eğer değiştiremem dersen benimle iletişim kur. Bir çaresini bulmaya çalışırız.

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' ' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' ' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' ' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ '@eren_ramazan

Sönmezer bey ilginiz için çok teşekkürler. Mesajınızı yeni görüyorum. Geçen zamanda yaptıklarımı baştan kısaca anlatayım. Ben aleti evde kısıtlı bilgi, şema ve aletlerimle kurcaladım. Mesela +5VDC göremediğim yerlere başka yerden jumper attım, sigortasını falan değiştirdim. Cihaz ara ara çalıştı ama tekrar kendini kapadı ve bir sonuç alamadım. Tuttum aleti Ankara Konya sokakta (meşhur elektronikçiler sokağı) bir merdiven altı elektronikçiye verdim, arkadaş başta yaparız dedi, ama iki hafta sonunda “Bunun çıkışları yanmış, malzemesini bulamam” diye beni başından savdı. Ben de cihazı aldım bu sefer de “Abi bizim asıl işimiz bu cihazlar getir yaparız” diyen bir küçük eşya tamircisine bıraktım. O arkadaş da 10 gün sonra falan “abi power kısmında bir iki eleman değiştirdim ama olmadı” deyip o da amfimi kucağıma verdi. Ben de evde tekrar bir kurcaladım, ölçüm yaparken sanki bir iki yeri yanlışlıkla kısa devre yaptım ve sizin şemada görünmeyen Q654 MOSFET’inden dumanlar geldi. Anlayacağınız böyle hassas bir cihazın tamirinde NE YAPILMAMASI GEREKİYORSA BEN ONU YAPTIM  Şimdi en başta yapılması gerekeni yapmadan evvel son bir kez şansımı deneyeceğim. Youtube’dan bu cihazların kronik sorununun sizin de bahsettiğiniz kapasite olduğunu öğrendim ve o kapasiteden 3 adet satın aldım. Bir de o dumanlar gelen MOSFET’in muadilinden aldım. Şimdi diyorum ki bu iki devre elemanını bir değiştireyim bakayım ne olacak. MOSFET’i aldığım arkadaş bu elemanların hassas olduğunu, ya topraklı havya ile lehimlenmesi gerektiğini ya da havyayı fişten çıkarıp lehim yapılması gerektiğini söyledi.Bakalım inşallah beceririz. Kapasite birebir aynı değil 630 V 22uf ama dış kaplaması farklı, satıcı arkadaş problem olmaz dedi. MOSFET’i de Datasheet’ten özelliklerine bakıp yine aynı değerleri olan bir muadil verdiler. Şimdi ilk fırsatta bu değişimleri yapayım diyorum. Bakalım ne olacak? Uzun oldu kusura bakmayın..

• eren_ramazan kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun.

"NE YAPILMAMASI GEREKİYORSA BEN ONU YAPTIM" kısmı çok dürüstçe olmuş. :-) İnşallah çözüm üretirsiniz. Ya da kısa yoldan, sinir harbi yaşamadan başka cihaz alın.

• Aslında ne yapılmaması gerekiyorsa onu yapmadan evvel buraya yardım için yazmıştım, ama cevap alamayınca başımın çaresine baktım

Neyse ki sinir harbi kısmını çabuk atlattım, olayı kabullendim. Ama yine de şu an cihazı tamir edebilmek, cihazı tamir edip karşısında güzel bir jazz dinlemekten daha cazip geliyor. Hemen pes etmeyeceğim. Ancak bütçem şu an için sıfır bir cihaza yetmez, ikinci ellere bakmaya başladım bile. Zaten Yamaha'yı alırken daha çok sinemada kullanırım diye almıştım, meğersem müzik benim için ön plandaymış. İkinci el bir Marantz bakıcam artık. Teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar.
    avr pure direct açınca hoparlörleri tek tek çalıyor (olması gereken) ama kapatınca sağlar çift sollar çift çalmaya başlıyor. avr nin kendi içinden bir ayar yapılması gerekiyor galiba bu durum için. Windowstan ön sağ çal diyorum sağ arkadanda ses geliyor mesela. pure direct açınca sağ önden ses çal diyorum sağ arkadan ses çıkmıyor. Pure direct olmadan kullanmak istiyorum ama düzeltemedim.
  • R-M-A R kullanıcısına yanıt
    2 ch stereo moduna alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

2 ch stereo moduna alın

2 ch alınca; sol ve sağların arkalarında kilerde yine aynı ama bu sefer pure directte arkalar çalmıyor.
    windowsta problem yok galiba, avr nin içinden o köprüyü kaldırmak lazım. Pure direct te her hoparlör kendi görevini çalıyor ama kapatınca eski haline dönüyor.
  • acemilik bendeymiş arkadaşlar.
    kumanda da straight basınca olması gerektiği gibi oldu :)
  • Selam arkadaşlar. Yamaha RX-V681 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Amfi ayarlarını nasıl yapacağımla ilgili bilgileri nereden bulabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.