Şimdi Ara

yakın yöreler yuvacık barajı kocaeli 'nde günübirlik kapm yapılacak yer.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlarım her zaman İzmit civarında Maşukiye, Sapanca, Kartepe gibi yerlerden gidilecek yer tavsiyesi isterler, zaman zaman yeni yerler bulup öneririm...
    Bu gün size yeni bir yer önereceğim...
    Yuvacık baraj gölünü besleyen derelerden birinin yanında piknik ve kamp alanı...
    Bölgede birçok kamp, yürüyüş parkuru ve atv-MotoCross parkurları mevcut...
    Benim siz önereceğim yer Gazinin yeri ismi ile yeni yerinde faaliyete giren bir piknik ve kamp alanı...
    Sabah kahvaltısında standart kahvaltı tabağının yanında tereyağı, peyniri, balı, vs. ürünleri karadenizin çeşitli yörelerinden (özellikle Artvin’den) gelen ürünlerle kiremitte mıhlama, omlet çeşitleri ve sucuklu yumurta şahane...
    Yeri gelmişken yumurtayı kendi çiftliklerinde üretiyorlar, ben 2-3 aydır evime de yumurta alımını onlardan yapıyorum süperler, taze çiftlik yumurtasının tadını yeniden öğrendik... Doğa zaten süper... Yedikçe yediriyor... Mekanı Gazi ve Halim isimli iki kardeş çalıştırıyor... çocukları ve eşleri ile birlikte...
    Benim için önemli olan mutfak ve temizlik olduğu için hemen mutfağa çat kapı yapıyorum...mutfakta gereksiz hiçbir malzeme yok temiz pırıl pırıl...derli toplu bir ev mutfağı gibi...
    ardından hemen tuvaletlere bir ziyaret...her yer temiz, sabunluk, kağıt havluluğu, tuvalet kağıdı vs.. standart ve güzel... Genelde birçok iştetmede bunları bulamazsınız bile uyduruk bir tuvaletle geçiştirirler...
    İhtiyacı olanlar için bir de mescit var...kalmak için iki katlı ahşap kulübeler mevcut...gidip görmek keşfetmek size kalmış...
    İki kardeş çevre dostu... Küçük bir değirmen yapmışlar...elektrik üretiyorlar..şimdilik sadece çevre aydınlatmaya kullanılıyor...ama ilerde biraz daha büyüğünü yapacağız diyor Gazi Bey...
    Çevreyi çimlendirmeye henüz vakit bulamamışlar... Ancak çalışmalara başlamışlar...zaten mekan yemyeşil...otlar çiçekler arasında çilek bile büyüyor...kendi kendine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arc -- 2 Mayıs 2011; 10:30:32 >

• up
  • Buraya gitmeyi düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.