Şimdi Ara

yağ yakmak için..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yağ yakmak için koşmak mı yoksa yürümek mi daha iidir?

• Yağ yakıcı enzimler kalp ritminin belli bir seviyenin üzerinde olduğu 20. dakikadan sonra sentezlenmeye başlar. Yani 20 dakika tempolu yürüyüp üstüne koşarsın, tıkandığında tekrar ilk başta yürüdüğün tempoya dön ve 5 dakika daha yürü ki kalp ritmin birden düşmesin. Ondan sonra diyelim 6.5 km/s hızda yürürken 5 dakika sonra 4.5 km/s, 1 dakika sonra 3 km/s'ye indirip 1 dakika da bu hızda yürüdükten sonra bırakırsan en sağlıklı yağ yakımını yaparsan.
  • tşkkr ederim kanka
  • Hızlı ve Tempolu şekilde 15 dakika yürü hocam.Ben öyle yaptım 3 ayda hergün çalışmadığım halde çok aksattığım halde 10 kilo verdim.
  • @mrcn[KAL]
    arkadaşın dediği programa sporcular HİT diye hitap ediyolar vücudun yağ yakımı için kalp ritminin 130un üstünde olması gerekir
  • çok hızlı koştuğunda veya yürüdüğünde yağ yakımı yavaştır. seni az yoracak tempoda koşmalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: splash20

@mrcn[KAL]
    arkadaşın dediği programa sporcular HİT diye hitap ediyolar vücudun yağ yakımı için kalp ritminin 130un üstünde olması gerekir

130'un üstünde değil. 220'den yaşını çıkartacaksın ve kalp ritminin bu değerin %60 ile %80'i arasında kalacak. Örneğin;

20 yaşındaki bir kişinin yağ yakması için 20 dakika boyunca kalp ritmini 120 ile 160 arasında tutması gerekmektedir.
  • 1 saat yürü ve dumbbellerle çalış hocam yağ yakıyım diye kas kaybetme
  • hepinize teşekkr ederim değerlendireceğim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.