Şimdi Ara

Yağ Seçimii ?? (HDI sı olanlar buraya) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
52.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • mobil 1 0w40 tam sentetik yağın teknik değerleri ile

castrol edge turbo diesel 5w40 tam sentetik yağın teknik değerleri birbirine yakın gibi.

ancak castrol edge turbo dieselin parlama noktası 252 iken mobil 1 in ki 230 derece sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_cakan

Pardon Yalnış Yazmışım "Kışın 10W40
    Yazın 15W40" ve tam sentetik yağ ben gulf"un 2006dan beri yağ,yakıt ürünleri bayiisiyim bu malları millete tam sentetik diye satıyorum şatış müdürümüzde görüştüm tam sentetik oldugunu onayladı ...

Gulf'ün hangi seri yağları bu bu tam sentetik dediğiniz? (Gulf Tec, Gulf Max gibi??
  • Gulf Tec O Siyahla Turuncu Karışımı Olandı,Yarın Tam Bakıyım Net Konuşuyum gulf superfleet sea 15w40 high diesel oil yazıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper_cakan -- 9 Ocak 2010; 10:09:32 >
  • Elf evo sxr 5-40 tam sentetik en pahalısı buydu , kullanıyorum tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: doenitz

Elf evo sxr 5-40 tam sentetik en pahalısı buydu , kullanıyorum tavsiye ederim

Elf sitesindeki tüm yağlara baktım TAM SENTETİK olarak sadece ELF EXCELLIUM FULL-TECH 0W30 var,%100 sentetik demişler yani tam sentetik.Sizin kullandıgınıza sentetik teknolojisi temelinde üretildi gibi bir şey yazmışlar,anladıgım tam sentetikle yarı-sentetik arası bir ürün,ancak %kaç sentetik oldugunu yazmamışlar.Bilginiz olsun diye yazdım,yoksa kullandıgınız yağ gayet iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 9 Ocak 2010; 1:03:05 >
  • 307 1.4 hdi aracıma castrol edge 5-40 uygun mudur yoksa castrol edge turbo diesel 5-40 mi uygun olur ?
  • partikul fitreli araclar için 5-30 oneriyorlar coğu markada 5-40 dpf siz araclar için die belirtmişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekoch

307 1.4 hdi aracıma castrol edge 5-40 uygun mudur yoksa castrol edge turbo diesel 5-40 mi uygun olur ?
    Ben Castrol Edge Turbo Diesel 5-40 kullanıyorum...
  • selamlar aracım imzadaki arac, değişeli 7.000 km oldu gram yağ eksıltmedı...

kullandıgım yağ: Castrol 5 - 40 Edge, bence kaliteli bir yağ ve akışkanlıgı harıka motoru koruyabılecek yaglardan biri tavsıye ederım

4 litresini 85 liraya aldım...
  • ama bu yağ değişiminde kaliteyi arttırıp mobil 1 koyacagım 0 - 40 deneyecegım
  • bence 0-40 turkiye kosulları iiçn gereksiz olur 0 soğuk havalardaki çalışma için olan değer
  • Belkide dediğiniz gibi Türkiye koşullarında 0-40 yağ gereksiz . Ama Mobil 1 0-40 yağ kullanan arkadaslar aracın motor sesının azaldıgını iddia edıyorlar buna istinaden bende bir dahaki yağ değişiminde Mobil 1 0-40 kullanıp test edecegım , bakalım nasıl bir yağ...
  • benimde yağ değişim zamanım geldi.okuduklarıma göre bende castrol e terfi ediyorum.5w 40...başka tavsiyesi olan?
    metroda 4 lt 5w 40 80 tl idi...kampanya bitmeden alayım bari
  • 307 1,4 HDi, seninkiyle aynı motor. Normalde 5-40 Castrol EDGE kullanıyorduk. En son 0-30 EDGE koyduk. Kesinlikle öneririm. Yağ eksiltme durumu da olmadı.
  • arkadaşlar bu başındaki 0 ne anlama geliyor..0-30 olunca ne oluyor,5-30 olunca ne oluyor? bilgilendirirseniz sevinirim. derece miydi?
  •  Yağ Seçimii ?? (HDI sı olanlar buraya)
    s.a 307 1.6 hdi dpf siz 273000 bakımda aracıma bu marka yagı tavsiye edermisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.