Şimdi Ara

Yag Orani ve Six pack + V-Cut

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
18.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Govdemdeki yag: 4kg
    Vucuttaki toplam yag:11kg
    Agirligim: 70.6 kg
    Boyum: 176 cm
    Yas: 17 ( 26 mayıs)

Beyler 6 aydır calısıyorum abs.Salona yakınım 10 gundur.Bu 10gundurde gogus sırt kol vsde calısmaya basladım.% Kaca cekmelıyım sızce bu yag oranını ? bıde sızce ne kadar surece cekerım ?
    2 supp kullanıyorum
    Muscletech hardcore elıte ( 1 sabah kahvaltıadn once 2 spor oncesı. )
    Musclepharm core cla ( 1 oglen yemegı ıle beraber 1 aksam yemegı ıle beraber ) ve gunde deli gibi su,Haftanın her gunu cardio yapıyorum.Kasları bıldıgımız sekıl calısıyorum acıyınca calısmam acımayınca calısırım hesabı.Tahmınlerı alabılırmıyım ? muhtemelen 2 ayda %15.6dan %10a cekersın dıyen arkadaslar olacak ama ben bunun 1 ayda olabılecegını gostermek ıcın buradayım.Sizce ne kadar surer ? Bu arada,"Plajcı reis" grubundan degılım.Absler benım zaafım.Herkesın zaafı olan bı kas bolgesı vardır.

• 1 ayda %5.6 indiremezsin. 2 ayda bile zor aslında hydrocut alsan hani 2 ayda %4.5 yağ indirebilirsin. Ki six pack illa ki %10 yağ oranında çıkacak diye bir kayıt yok vücut tipine ve karın kaslarının kalınlığına göre değişir. %8 yağ oranında çıkaran adam tanıyorum çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DamonSalvatore

1 ayda %5.6 indiremezsin. 2 ayda bile zor aslında hydrocut alsan hani 2 ayda %4.5 yağ indirebilirsin. Ki six pack illa ki %10 yağ oranında çıkacak diye bir kayıt yok vücut tipine ve karın kaslarının kalınlığına göre değişir. %8 yağ oranında çıkaran adam tanıyorum çünkü.

Duzensız beslenme ama duznelı cardıo ıle 1 ay ıcınde %2 ındırdım.Suanda cok sıkı beslenıyorum.Glıkozumdan tut kompleks karbonhidratıma kadar gramı gramına alıyorum herseyımı.Bakıcaz artık.Zaten cla + hydro elite kullanıyorum.Inanılamz dev-set mekıkler yapıyorum.O zaman genetigim insallah saglamdır diyelim.15 Nisan gunu resim koyucam bu basliga hocam.Ilginize tesekkur ederim.
  • quote:

1 ayda %5.6 indiremezsin. 2 ayda bile zor aslında hydrocut alsan hani 2 ayda %4.5 yağ indirebilirsin. Ki six pack illa ki %10 yağ oranında çıkacak diye bir kayıt yok vücut tipine ve karın kaslarının kalınlığına göre değişir. %8 yağ oranında çıkaran adam tanıyorum çünkü.

1 ayda yağ oranımı yaklaşık %6 oranında indirdim. Lütfen araştıralım biraz
  • yanlış anlaşılma edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 22 Mart 2013; 14:51:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DganC.

quote:

Kaçtan kaça indirdin önemli olan o, %11'den sonrası çok yavaş inmeye başlıyor

• quote:

quote:

quote:

Bu bilginin kaynağı nedir ? Benim bildiğim öyle birşey yok zira musabık sporcular bulkta %10-12 yi görünce diyete girip %3-5 e iniyorlar. Ne alaka diyebilirsin ama bu işin çözümü uygun diyet ve antrenman programıdır. %15-20 iken başlayıp %11 e gelince aynı beslenme ve antrenman programıyla gidiyorsan vücudu şaşırtamıyorsun gereken kalori kısımını ya da kardiyo şiddetini ayarlayamıyorsun demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

quote:

quote:

Bu bilginin kaynağı nedir ? Benim bildiğim öyle birşey yok zira musabık sporcular bulkta %10-12 yi görünce diyete girip %3-5 e iniyorlar. Ne alaka diyebilirsin ama bu işin çözümü uygun diyet ve antrenman programıdır. %15-20 iken başlayıp %11 e gelince aynı beslenme ve antrenman programıyla gidiyorsan vücudu şaşırtamıyorsun gereken kalori kısımını ya da kardiyo şiddetini ayarlayamıyorsun demektir.

Hayvan metabolizması

Şöyle bir şey şimdi, %20 lik yağ oranlı insan kilolu sınıfına giriyor. Bu insan koşarak ve diyet yaparak o yağ oranını çok kolay %5'lik azaltabiliyor. %15'e geliyor. Zamanla yağ yakım hızı azalmaya başlıyor çünkü yağımız azaldığından vücut kendini güçsüz hissetmeye başlıyor çünkü alışık bir şey değil. (dikkat edin obez insanlar 1 haftada 9 kilo verebiliyor ve hastalanma oranları da daha artıyor vücut kendini zayıf hissediyor) %15'ten %11 %10'lara kadar daha bir zorlamaya başlar yağ oranı yakımı. Böylece ne olmuş oluyor vücut iyice zayıflamış oluyor(yağ bakımından) zayıf bir insanın kilo vermesi ise daha zorlaşıyor. %6'lara inmek ise çok zor. Onca bodybuildercı kafalarına koyup her gün cardio yağ yakıcılar metabolizma hızlandırıcılar kullanarak diyetten artık her şeyi keserek hatta çoğu son 1-1.5 hafta vejeteryana dönerek indiriyorlar. Her baba yiğit yapar mı hayır ama yapılamaz mı adamlar yapmış. Ama dediğim gibi çok zor bir şey özellikle bu arkadaşımız 1 ayda %5.6 yağ oranı indirmesi çok zor.

• quote:

Hayvan metabolizması

Şöyle bir şey şimdi, %20 lik yağ oranlı insan kilolu sınıfına giriyor. Bu insan koşarak ve diyet yaparak o yağ oranını çok kolay %5'lik azaltabiliyor. %15'e geliyor. Zamanla yağ yakım hızı azalmaya başlıyor çünkü yağımız azaldığından vücut kendini güçsüz hissetmeye başlıyor çünkü alışık bir şey değil. (dikkat edin obez insanlar 1 haftada 9 kilo verebiliyor ve hastalanma oranları da daha artıyor vücut kendini zayıf hissediyor) %15'ten %11 %10'lara kadar daha bir zorlamaya başlar yağ oranı yakımı. Böylece ne olmuş oluyor vücut iyice zayıflamış oluyor(yağ bakımından) zayıf bir insanın kilo vermesi ise daha zorlaşıyor. %6'lara inmek ise çok zor. Onca bodybuildercı kafalarına koyup her gün cardio yağ yakıcılar metabolizma hızlandırıcılar kullanarak diyetten artık her şeyi keserek hatta çoğu son 1-1.5 hafta vejeteryana dönerek indiriyorlar. Her baba yiğit yapar mı hayır ama yapılamaz mı adamlar yapmış. Ama dediğim gibi çok zor bir şey özellikle bu arkadaşımız 1 ayda %5.6 yağ oranı indirmesi çok zor.

Dediğim gibi metabolizma şaşırtılmazsa yavaşlar, dolayısıyla yağ yakımı zorlaşır. Kalori kısımı, kardiyo artırımı (haftada 3 ise 4-5, hatta son zamanlarda sabah-akşam olarak haftada 5 gün, günde 2 kez gibi), kaçamak öğün (cheat meal) vesaire

• quote:

quote:

Hayvan metabolizması

Dediğim gibi metabolizma şaşırtılmazsa yavaşlar, dolayısıyla yağ yakımı zorlaşır. Kalori kısımı, kardiyo artırımı (haftada 3 ise 4-5, hatta son zamanlarda sabah-akşam olarak haftada 5 gün, günde 2 kez gibi), kaçamak öğün (cheat meal) vesaire

İşte imkansız demedim yapanlar var ama bizim gibi adamların yapması zor yani hayatını buna adamış adamlar bunu yapıyor

• quote:

İşte imkansız demedim yapanlar var ama bizim gibi adamların yapması zor yani hayatını buna adamış adamlar bunu yapıyor

Her işin bir bedeli var dışarı çıktığımızda yağ oranı %8 in altında birilerine rastlamak binde birden de az. Aynı şekilde yapılı bir vücuda da çok nadir rastlıyorum.
  • 1 ayda saglıklı olarak o kadar yag yakamazsın.
    Yag yakım süreci uzun sürelere yayılmalı.
    Ne kadar kısa sürede verdigin yagı o kadar da kısa sürede alırsın.

Elbet metobolizma duracak ister istemez insulin seviyen tavan yapacak.

Geçekten özverili calışma ve yetersiz beslenmeyle akıl alınmayacak yag yakılır
    38 bedenden 30 bedene düşen biri olarak söylüyorum bunu
    Aralık-mart sonu;81-69 kg

1 ay spor diye birşey yok aslında;
    haftada max 4*4 desen zaten 16 gün yapar
    Bunu aksam kosularıyla desteklesen vs.

Bu tür şeyler realiteyi yansıtmıyor.
    Musabık sporcular lütfen yazdıklarımı üzerine alınmasınlar
  • Haftada 5 gün spor yaarak %18 den %12 e indirdim ben. 1 ay daha böyle devam. Konunun devamını günlüğümden takip edebilrisiniz
  • Yapman gerekenler

Kalori : 1810 kcal Protein : 181 gr Karbonhidrat : 136 gr Yağ : 60 gr

Sabah aç karnına bcaa alıp 20dk kardiyo

akşam vg antrenmanı

700 kalori açık verilir,

1 haftada yaklaşık 8000-9000 bin kalori yakılır haftada 0.8 kg yağ denk gelmektedir..

Antrenmandan önce mutlaka bcaa ve antrenman sonrası yüksek dozda c vitamini, ayrıca sabah cardio sonrasında basit şeker alımını öneriyorum.
  • quote:

1 ay zor 2 ay basit...

10,2 den 6,7 ye indirdim 2 ayda... günde 3,5 litre su içmek olayın düğüm noktası.

ikinci ay o kadar da kasmamıştım.

şu an kas oranım artsın diye karbonhidratı artırdım..

önümüzdeki 3 aylık periyodda tekrar yağ yakma olayına başlıcam o zamanki hedefim %5

heralde şuan %8 felandır diyetisyene gidemedem daha.
  • hocam bu yağ oranı falan nasıl öğreniliyo ? diyetisyene gidiliyo anladığıım kadarıyla, peki maliyeti nasıl ?
  • Çok iyi gidiyorum şuana kadar ;) sadece tek bir hata yaptım yağ oranım 1 haftada 0,3 arttı.Hatamı söylersem beni döversiniz o yüzden olmaz. (15.6idi 15.9 oldu :(( )
    beslenme programıım proteine yönelik.
    sabah yumurta yiyemiyorum saat 6da uyanıyorum.
    sabah mısır gevregi + müsli
    okulda ara ögün tavuk göğüsü 30gr proteine denk gelecek şekilde. + elma
    öğle,30 gr proteine denk gelecek şekilde tavuk göğüsü + 150-200gr kompleks karbonhidrat
    akşam tavuk yada 1,5 kutu ton balığı ile yanına bol salata.
    spordan gelince yarım tatlı kaşığı SAF KATI pekmez.
    He bide spordan 1 saat sonra 1 adet protein shake.yani işte 1 ölçek toz. optimum whey.
    VE EN ÖNEMLİSİ GÜNDE EN AZ 3 LİTRE SU İÇİYORUM.SU = KİLİT

Ve yağ oranınızı eczanelerde,spor salonlarında ölçtürebilirsiniz.Diyetisyen ölçüyormu bilmiyorum.
  • quote:

quote:

Her işin bir bedeli var dışarı çıktığımızda yağ oranı %8 in altında birilerine rastlamak binde birden de az. Aynı şekilde yapılı bir vücuda da çok nadir rastlıyorum.

Hocam ben size birşeye sorucam,vücudu şaşırtmaktan kastınız nedir ? ben hiç kaçamak yapmıyorum ne bir tatlı nede yağlı bir yiyecek. öğünlerim salata-elma.tavuk göğüsü ve öğlen sadece 150-200gr karbonhidrat alıyorum.Yani 2 haftada bir falan bi fast food mu tüketmem lazım atıyorum ne bileyim bir dilim börek falan mı yemem gerek ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZapieL

Hocam ben size birşeye sorucam,vücudu şaşırtmaktan kastınız nedir ? ben hiç kaçamak yapmıyorum ne bir tatlı nede yağlı bir yiyecek. öğünlerim salata-elma.tavuk göğüsü ve öğlen sadece 150-200gr karbonhidrat alıyorum.Yani 2 haftada bir falan bi fast food mu tüketmem lazım atıyorum ne bileyim bir dilim börek falan mı yemem gerek ?

Kaçamak öğün (cheatmeal) denen olayla yapabilirsin. Yani 7-10 günde bir, (tavsiyem) sabah ya da öğle öğününde abartmamak kaydıyla canının çektiği birşeyi yersin. Tatlı birşeyler olabilir, pizaa-döner-kebap olabilir

Bunun haricinde şaşırtmak için kardiyoyu değiştirebilirsin. Yani her zaman 30 dk düz koşu olarak yapıyorsan, interval olarak yapabilirsin. Sürekli sabahları yapıyorsan bir gün akşam vakti yapabilirsin.

Ek olarak 2 haftada bir 200-300 kalorilik kısmalar yaparak vücudun yağ yakmaya zorlayabilirsin. Tabi diyet süresi uzadığında günlük 800-1000 kaloriye falan inme, kasları yakarsın. 1600-1800 kaloriye kadar inersin yavaş yavaş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZapieL

Kaçamak öğün (cheatmeal) denen olayla yapabilirsin. Yani 7-10 günde bir, (tavsiyem) sabah ya da öğle öğününde abartmamak kaydıyla canının çektiği birşeyi yersin. Tatlı birşeyler olabilir, pizaa-döner-kebap olabilir

Bunun haricinde şaşırtmak için kardiyoyu değiştirebilirsin. Yani her zaman 30 dk düz koşu olarak yapıyorsan, interval olarak yapabilirsin. Sürekli sabahları yapıyorsan bir gün akşam vakti yapabilirsin.

Ek olarak 2 haftada bir 200-300 kalorilik kısmalar yaparak vücudun yağ yakmaya zorlayabilirsin. Tabi diyet süresi uzadığında günlük 800-1000 kaloriye falan inme, kasları yakarsın. 1600-1800 kaloriye kadar inersin yavaş yavaş.

Anladım ben zaten interval olarak yapıyorum galiba.Öyle 1-2dkda bi hızı değiştirmiyorum ama 10dk 10km,10dk 11km 10 dk 12km tarzında.Aralarda 3 dakikalık dinlenme var.Kalp atışımın 130 civarına inmesini bekliyorum o dinlenme anında.Teşekkürler artık bi 2 hafta sonra kendime iskender alıcam ! cheat meal iskender ! :D

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.